collapse

Reklama


Autor Wątek: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank  (Przeczytany 63065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bankowego

Uprzejmie informujemy, że składając dokumentację aktualizacyjną na rok 2010 we wszystkich rodzajach świadczeń, Świadczeniodawca ma obowiązek przekazać w formie elektronicznej i pisemnej wniosek o numerze konta bankowego wygenerowany z systemu SZOI. Formę pisemną wniosku, po zatwierdzeniu w SZOI, należy wydrukować i po podpisaniu przez osoby upoważnione do reprezentowania Świadczeniodawcy, przekazać do Oddziału Funduszu.


Żenada to mało powiedziane. Szkoda, że jeszcze z tydzień nie poczekali.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 10, 2009, 15:04:05 pm »
Żenada to mało powiedziane. Szkoda, że jeszcze z tydzień nie poczekali.
Bez przesady. Ja nie miałem problemów z domyśleniem się, że tak należy zrobić. "Oczywista oczywistość"

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 10, 2009, 15:53:59 pm »
Chodzi mi o tych co zdążyli już złożyć swoje oferty. Dla nich to raczej nie była "oczywista oczywistość" skoro nie było nawet takiej opcji na SZOI  :D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 10, 2009, 17:29:41 pm »
u nas też się podobny komunikat ukazał, ja już nie zdążę. Jadę podpisywać ostatnie 2 komplety ofert a jutro rano (ostatni dzień) do Funduszu.

Wnioski zrobię w przyszłym tygodniu. Pytanie tylko czy w delegaturach można je oddawać?
No i podczas tworzenia wniosku wybieramy czy do aktualnej umowy czy do przyszłej. Logicznie rozumując powinniśmy wybrać do aktualnej (3-letnia) ale tutaj pewnie chodzi o przyszłą?

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 10, 2009, 19:14:06 pm »
(...)
No i podczas tworzenia wniosku wybieramy czy do aktualnej umowy czy do przyszłej. Logicznie rozumując powinniśmy wybrać do aktualnej (3-letnia) ale tutaj pewnie chodzi o przyszłą?
mam podobny dylemat, zakładam że do aktualnej... ma ktoś pewne informacje?

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 10, 2009, 19:39:51 pm »
na szoi  można złożyć wniosek i sa 3 możliwości w ramach obecnej, w ramach przyszłej i poza umową
poniżej - bieżące konta bankowe i 2 możliwości rozliczenie z apteką i przyszłe umowy.
Ale jak wejdę w rozliczenie z apteką to otwiera się konta do rozliczeń poza umową a jak otworzyć przyszłe umowy to są przyszłe umowy. A gdzie są bierzące.
Czy ktoś coś z tego rozumie?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 10, 2009, 19:47:50 pm »
Ja dzisiaj to zrobiłem i przesłałem, wg komunikat K-P OWNFZ należy zrobić to dla przyszłej umowy.


Komunikat dotyczący kont bankowych w umowach na rok 2010 r.


Uprzejmie informujemy, iż wszyscy Świadczeniodawcy składający dokumentację dotyczącą umów na rok 2010 zobowiązani są również do wypełnienia (na każdy typ umowy oddzielnie) w portalu SZOI wniosku dotyczącego ustalenia numeru konta bankowego w ramach przyszłej umowy.

UWAGA !
Wnioski o ustalenie numerów kont bankowych dla przyszłych umów należy złożyć do wszystkich typów umów podpisywanych na 2010 rok.
Brak przekazanego i przyjętego wniosku uniemożliwi zatwierdzenie załącznika rzeczowo-finansowego, a w konsekwencji realizację i rozliczanie świadczeń.

źródło: www.nfz-bydgoszcz.pl
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 10, 2009, 19:48:26 pm »
Panowie to przeze mnie. Wczoraj otwarłem gębę w sprawie kont bankowych i dzisiaj niespodzianka od NFZ:) Przepraszam :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2009, 19:53:20 pm wysłana przez Tomi77 »
Pozdrawiam!

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 10, 2009, 19:53:35 pm »
W zachodniopomorskim oddziale ten komunikat nie jest tak jednoznaczy jak w kujawsko-pomorskim

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:02:52 pm »
Jeżeli już wysłałem dokumentację aktualizacyjną to rozumię że chyba ten wniosek odesłać osobno?

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:46:14 pm »
no właśnie, co lepiej zrobić, dosłać ten wniosek czy lepiej zrobić aktualizację na nowo? na stronie nfz poznań nie znalazłem komunikatu o tym wniosku ale na SZOI mam ta opcję wiec mimo wszystko lepiej to zrobić? w poprzednich latach przynajmniej u nas trzeba było tylko uzupełnić wniosek, który jest w załącznikach konkursowych tylko w przypadku zmiany konta.

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 10, 2009, 21:25:35 pm »
no i mam problem, bo popołudniu wysłałem 2 oferty i cieszyłem się, że z wnioskami dot. kont wygenerowanymi na szoi.
a dzwoniłem do nfz pytac o to czy obecna umowa czy przyszła.
nie wiedzieli nic, więc domyslnie wziąłem obecną , bo przeciez aneksujemy obecne.
Ciekawe co dalej, bedę musiał dosyłać nowe wnioski dot banku czy całe oferty ?

Jutro pewnie telefon do nfz a odpowiedź zależy od tego, kto odbierze telefon  :(
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2009, 21:27:34 pm wysłana przez Manioo »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 10, 2009, 21:39:21 pm »
trzeba robić do przyszłej umowy

istniejąca ma datę końcową 31.12.2009 (okres finansowania) i co roku robią nowe na podstawie ofert lub aktualizacji.

z tego co słyszałem złe wnioski będą musieli odrzucić i poproszą o poprawne. Bez tego nie podpiszą umowy na 2010

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 10, 2009, 22:01:42 pm »
Określenie użyte na SZOI jest nie trafione. Chodzi o okres rozliczeniowy tak jak napisał skopczyp, numer konta bankowego będzie  teraz zawarty w pliku umowy umx na 2010.

Myślę że nikt wam nie będzie kazał od nowa robić ofert/dokumentacji aktualizacyjnej, najwyżej będzie trzeba zrobić uzupełnienie oferty/dokumentacji aktualizacyjnej.

U nas K-P po prostu trzeba wnioski przesłać do OWNFZ.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 10, 2009, 22:31:48 pm »
z tego co słyszałem złe wnioski będą musieli odrzucić i poproszą o poprawne. Bez tego nie podpiszą umowy na 2010

To w takim razie będa musieli odwołać i na nowo ogłosić ZPO oraz PSY, gdyż u nas w tych zakresach termin był do 7 i 9 grudnia. Poza tym w ZPO wyraźnie było napisane:

Strony wydrukowanego formularza dokumentacji powinny być oznaczone numerem kolejnym oraz podpisami osób uprawnionych do reprezentowania Świadczeniodawcy. Dokumenty wraz z załącznikami nr 7 i nr 10 do Zarządzenia Nr 58/2009/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 października 2009 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi oraz środkami pomocniczymi.

Wyżej wymienione dokumenty należy umieścić w jednej kopercie i oznaczyć wydrukiem z programu NFZ-KO "Oznaczenie dokumentacji akt." Termin składania dokumentacji upływa w dniu 07.12. 2009 roku. Dokumentację należy składać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 osobiście lub pocztą na adres: Zachodniopomorski OW NFZ ul. Arkońska 45, 71-470 Szczecin pok. 17


Załacznik nr 10 to właśnie wniosek w sprawie rachunku bankowego. Nic nie ma napisane, że w wersji elektronicznej wygenerowanej na SZOI. Mało tego nie było nawet takiej opcji, a ciężko się domyślić, że cos takiego będą chcieli. Zresztą już wczytują te dokumentacje i jakoś nie słyszałem żeby im tego brakowało.

Żądać to mogą od teraz, od momentu ogłoszenia tego komunikatu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]