collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak zaczÄ?Ä? ?  (Przeczytany 16536 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Marcin

  • Gość
Jak zaczÄ?Ä? ?
« dnia: Czerwca 08, 2008, 21:59:16 pm »
Witam.
Jestem stomatologiem i przechodzÄ? w tej chwili na prywatnÄ? praktykÄ?.
W NFZ powiedziano mi, ??e mam sk??adaÄ? co miesÄ?c raport statystyczny, rozliczeniowy, szablon rachunku i rachunek do 10 ka??dego miesiÄ?ca.
Kupi??em program KS-PPS i prosze o pomoc. Nie wiem z jakich danych maja siÄ? sk??adaÄ? owe raporty?
Czy ja mam ka??dego pacjenta wklepywaÄ? do programu i p????niej z tego tworzyÄ? raporty ? Czy wyglada to inaczej ?
Prosze o wszystkie mo??liwe praktyczne wskaz??wki.
Bardzo dziekujÄ? i pozdrawiam.
Marcin

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9341
  • Pomógł? 521
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 09, 2008, 07:52:07 am »
W katalogu INFO znajduje siÄ? plik rapstat.xls. W nim znajdujÄ? siÄ? dane jakie sÄ? konieczne.
Najlepiej zainstalowaÄ? sobie na pr??bÄ? PPS-a i pr??bowaÄ? po kolei wpisywaÄ? sobie dane.
A najlepiej zap??aciÄ? komu??, kto siÄ? na tym zna, 150 zeta i mieÄ? z g??owy.

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 09, 2008, 09:53:21 am »
150,00 z?? ?
Taka kwota za nanoszenie danych i rozliczenie poprzez SZOI ?
Co?? mi tu nie pasuje......

Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3280
  • Pomógł? 108
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 09, 2008, 11:19:06 am »
Norbert za duzo czy za malo ? ;-)

wszystko zalezy ile tego ma byc ... jak kilkaset porad miesiecznie to jeszcze male pieniadze za robote ale jak by to mialo byc ok 10tys roznych porad z roznych umow jak u mnie w firmie to ... kilka osob conajmniej do rozliczen trzeba ..

ale pewnie pav powie co innego ;-)

pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9341
  • Pomógł? 521
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 09, 2008, 11:32:51 am »
PragnÄ? zaznaczyÄ?, ??e wypowiedzi osoby, kt??ra siÄ? o to pyta??a wynika, ??e posiada conajwy??ej jeden kontrakt na stomatologiÄ?. Wychodzi mi z tego g??ra 200-220 pozycji. Tak wiÄ?c roboty przy tym nie wychodzi za wiele. Oczywi??cie, je??eli wszystkie dane bÄ?dÄ? prawid??owo podane (zÄ?b, powierzchnia). To ile tego wychodzi? Max. 2h pracy a?? do wystawienia rachunku.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 09, 2008, 11:43:39 am »
Podstawowe akty prawne, kt??re powiniene?? przetrawiÄ? to rozporzÄ?dzenie Ministra Zdrowia  z dnia 14 grudnia 2006r. (nie d??ugo powinno wyj??Ä? nowe) zmieniajÄ?ce rozporzÄ?dzenie w sprawie zakresu niezbÄ?dnych informacji gromadzonych przez ??wiadczeniodawc??w, szczeg????owego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiÄ?zanym do finansowania ??wiadcze?? ze ??rodk??w publicznych oraz ZarzÄ?dzenie Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia nr 111/2007 z dnia 18 grudnia 2007r. w sprawie okre??lenia szczeg????owych komunikat??w sprawozdawczych XML dotyczÄ?cych ??wiadcze?? ambulatoryjnych i szpitalnych (I fazy) oraz rozliczenia ??wiadcze?? ambulatoryjnych i szpitalnych (II fazy). A tak??e zarzÄ?dzenie prezesa NFZ w rodzaju leczenie stomatologiczne (http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=12). Na forum sÄ? poradniki dotyczÄ?ce tworzenia raport??w statystycznych i rozliczeniowych. A jak nie chcesz tego wszystkiego czytaÄ? to popytaj koleg??w stomatolog??w, mo??e majÄ? kogo?? kto to im robi. Wszystko zale??y jaki masz kontrakt, bo je??li tak jak pisze pav je??li bÄ?dzie to 200-220 pozycji zap??acisz ok. 150z?? miesiÄ?cznie + za zrobienie oferty aktualizujÄ?cej na koniec roku 200-300z??.
Pozdrawiam
Bartosz

xysiek

  • Gość
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 09, 2008, 15:24:54 pm »
Przepraszam za odbieganie od tematu, ale ile by??cie zap??acili statystykowi za:
2 r????ne umowy (opieka i rehab.) - razem ??rednio 200 ??wiadcze??, czas pracy - min. 25h?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9341
  • Pomógł? 521
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 09, 2008, 17:17:32 pm »
Przepraszam za odbieganie od tematu, ale ile by??cie zap??acili statystykowi za:
2 r????ne umowy (opieka i rehab.) - razem ??rednio 200 ??wiadcze??, czas pracy - min. 25h?

Za samo rozliczenie tylu ??wiadcze??? Czy za siedzenie 25h na tym?

Marcin

  • Gość
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 09, 2008, 21:51:19 pm »
Witam.
DziÄ?kujÄ? bardzo za szybka i obszerna odpowied??.
Je??li faktycznie taka us??uga kosztuje 150z?? to nie bedÄ? sobie zawraca?? g??owy tylko poszukam takiej firmy w swoim rejonie.
Jeszcze raz bardzo dziÄ?kujÄ? i pozdrawiam.
Marcin

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 653
  • Pomógł? 6
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 09, 2008, 23:37:24 pm »
Czy znajdzie siÄ? kto?? co bÄ?dzie robi?? rozliczenie za 150z??? dla mnie bardzo dziwne. Przecie?? liczy siÄ? fachowo??Ä?, lekarz jest fachowcem za wizytÄ? prywatnÄ? bierze 50-100z??. A kto?? kto dobrze zna programy obs??ugujÄ?ce rozliczenia z NFZ, robi raport statyst, potem rozliczeniowy, potem rachunek, stresuje siÄ? zwrotnymi raportami te?? jest fachowcem i ma pracowaÄ? za 150 z???. Przepraszam ale szkoda by mi by??o czasu za takÄ? kasÄ?. Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9341
  • Pomógł? 521
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 10, 2008, 07:44:16 am »
Pracuje siÄ? za tyle za ile chcÄ? p??aciÄ?. Znam lekarzy (oczywi??cie stomatolodzy), kt??rzy w trakcie roku wolÄ? zmieniÄ? bo kto?? zamiast 150 bierze 120.
SwojÄ? drogÄ? ciekawe, 2h pracy za 150 z?? to ciÄ?gle za ma??o?. Mo??e w innych rejonach Polski kto?? chce p??aciÄ? za to 500 ale niestety w moich biednych rejonach od stomatologa z jednym kontraktem wiÄ?cej ni?? 200 siÄ? nie wyciÄ?gnie.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 10, 2008, 08:15:02 am »
Pewnie ??e 150z?? ma??o ale, jak nie chcÄ? daÄ? wiÄ?cej to siÄ? bierze ile dajÄ?. Jak nie we??niesz to kto inny przyjdzie i zrobi to za tÄ? cenÄ?, albo za jeszcze mniejszÄ?. To wszystko zale??y od rynku, czy jest konkurencja, wysoko??ci kontrakt??w plac??wek medycznych, rodzaju umowy realizowanej przez lekarza (AOS czy REH) i zakresu obowiÄ?zk??w. Czy tylko wpisujesz tylko ??wiadczenia, robisz raporty, rachunek. Czy jeszcze aktualizujesz program, robisz kopie, zajmujesz siÄ? sprzÄ?tem i oprogramowaniem innym ni?? program do rozlicze?? z NFZ.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3280
  • Pomógł? 108
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 10, 2008, 11:12:04 am »
pamietajcie jeszcze o tym ze

1) to jest bardzo odpowiedzialna praca bo masz dostep nie dosc ze do danych osobowych to jeszcze do danych medycznych (cieeekawe czy pracownikom niemedycznym wogole wolno to robic ... a ze w wielu miejscach robia to inna sprawa ..)

2) osoba ktora oponowala rozliczenia z NFZ a jeszcze zna kilka programow do rozliczen i wie jak sobie radzic w razie problemow (ma kontakty w NFZ albo dostep to forum takiego jak nasze) posiada wiedze tajemna niedostepna dla zwyklych smiertelnikow ;-) a to tez kosztuje !

3) jezeli rozlicza sie naprawde duuuze kontrakty to na twojej glowie jest odpowiedzialnosc za naprawde spora kase i ewentualne problemy z NFZ jezeli cos zostalo zle lub nienalezycie rozliczone .. o co czasami przy ciaglych zmianach sposobow rozliczen i niedokonca niejasnych wytycznych nietrudno ... ryzyko jest spore

za 150zl w zyciu bym sie za to nie wzial ! naprawde musialoby to byc bardzo malo pacjentow miesiecznie i jakies proste rozliczenia !

pav twierdzi ze zrobi takie rozliczenie (200 swiadczen) w 2 godziny ! i dobrze ! skoro on tak potrafi to niech tak robi :-) juz kiedys o tym dyskutowalismy ..
ja mam kilka lat doswiadczenia w rozliczeniach i wiem ze jest to cala tona wrednej i niedocenionej pracy ..

a jezeli chodzi o nasze tempo rozliczen to w zeszlym miesiacu mielismy ok 9000 swiadczen - ok 13000 produktow kontraktowych (umowy POZ,AOS,STM,REH), zakonczylismy rozliczenie maja w dniu ... 31 maja przed godzina 12 ! to byl nasz rekord ale taka praca jest bez sensu bo im szybciej tym latwiej o blad i tym mniej czasu na korekty przed rozliczeniem .. :-/ no ale szef prosil ... ;-)
ale mimo duzego tempa z jakoscia rozliczen tez nie bylo zle!
za I kwartal dostalismy juz weryfikacje z NFZ za umowy AOS,STM i REH i w sumie zakwestionowano ok 30-40 pozycji na prawie 11000 swiadczen rozliczonych (wpisanych wiecej ale nierozliczone bo ponad limit) wiec chyba nie ma zle ;-)
a to wszystko mimo wdrazania PPSa i nadrabiania stycznia w lutym bo dopiero pod koniec stycznia PPS byl funkcjonalny, a do tego mielismy przez 3 miesiace remont w firmie i co chwile cos wylu, stukalu, pukalo, pylilo albo wylaczalo prad ;-)

pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9341
  • Pomógł? 521
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 10, 2008, 11:27:33 am »
ja mam kilka lat doswiadczenia w rozliczeniach i wiem ze jest to cala tona wrednej i niedocenionej pracy ..

Co racja to racja, ale zawsze znajdzie siÄ? kto?? kto zrobi to taniej od nas. Ja tam nie narzekam, czasami tylko mam tego wszystkie do??Ä? (szczeg??lnie o 4:00  ;) )
Prawda jest taka, ??e w wiÄ?kszo??ci gabinet??w sprzÄ?taczka bierze wiÄ?cej od nas ...

Z drugiej strony osobi??cie pracujÄ? tylko od 1 do 10 dnia miesiÄ?ca. A p????niej ju?? tylko przychodzÄ? do pracy i muszÄ? sie trudziÄ? w wymy??leniu co by tu robiÄ? aby nie zasnÄ?Ä?.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3280
  • Pomógł? 108
Odp: Jak zaczÄ?Ä? ?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 10, 2008, 11:45:57 am »
Co racja to racja, ale zawsze znajdzie siÄ? kto?? kto zrobi to taniej od nas. Ja tam nie narzekam, czasami tylko mam tego wszystkie do??Ä? (szczeg??lnie o 4:00  ;) )
Prawda jest taka, ??e w wiÄ?kszo??ci gabinet??w sprzÄ?taczka bierze wiÄ?cej od nas ...

Z drugiej strony osobi??cie pracujÄ? tylko od 1 do 10 dnia miesiÄ?ca. A p????niej ju?? tylko przychodzÄ? do pracy i muszÄ? sie trudziÄ? w wymy??leniu co by tu robiÄ? aby nie zasnÄ?Ä?.

a naprawde nie lepiej sobie to robic codziennie systemetycznie i nie nudzic sie przez miesiac a potem siedziec po nocach ? ;-)

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 54
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9341 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3111 Wiadomości
09061303
3047 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1627 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]