collapse

Reklama


Autor Wątek: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania  (Przeczytany 15487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adar

  • Gość
Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« dnia: Grudnia 05, 2009, 10:09:38 am »
Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy orientują się Państwo co będzie w 2010 roku z tą formą finansowania ?

Wczoraj na stronie mazowieckiego funduszu zdrowia pojawiła się informacja o aneks-owaniu umów na 2010 rok, ale są zapytania ofertowe tylko dla pielęgniarki poz, może się mylę ale zdawało mi się ze jak w zeszłym roku robiłem kontrakt to było zapytanie w którym było wyszczególniona zadaniowa forma finansowania.

Z góry dziękuję za pomoc

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 05, 2009, 10:53:56 am »
Byo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zadaniówka przechodzi do długoterminówki.

adar

  • Gość
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 05, 2009, 11:25:16 am »
Jeśli byo, to przepraszam, mógł bym prosić o linka bo nie mogę tego znaleźć.

To są jakieś pewne informacje, może przeoczyłem ale żadnej informacji o tym nie widziałem na stronie nfz-etu. Nigdy nie zajmowałem się opieką długoterminową, informacje o niej pojawiają się na stronie nfz czy gdzieś indziej.

Są już dostępne zapytanie ofertowe do niej czy nie ?


Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2009, 12:28:36 pm »
Jeszcze nie ma. Czekamy na zatwierdzenie rozporządzenia przez MZ. Konkursy na długoterminówkę powinny być w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiam!

adar

  • Gość
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2009, 12:42:35 pm »
Dziękuje bardzo, bo już się martwiłem ze coś przegapiłem.

Orientujecie się może Państwo jak te przekształcenie ma miej więcej wyglądać, np. będą jakieś nowe wymagania względem personelu, sprzętu, rozliczeń itp? Czy to tylko "zmiana nazwy" i nic więcej.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 05, 2009, 15:43:21 pm »
Wymagania takie jak są w długoterminówce. Kwalifikacja gorzej niż w zadaniówce. Rozliczenie - ilość osób x ilość dni.

adar

  • Gość
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 06, 2009, 11:58:26 am »
Po zapoznaniu się z Załącznik nr 3a do zarządzenia nr 53/2008/DSOZ (nic nowszego nie znalazłem) w podpunkcie 6. Pielęgniarska opieka długoterminowa już w wymaganiach co do lokalu zauważyłem spore różnice w zadaniówce trzeba było mieć gabinet typowo lekarskie z zabiegówką a tu to biuro z zapleczem na magazyn co już sprawie spore problemu dla firm z którymi współpracuje bo z tego co się orientuje żadna z nich nie spełnia tych wymagań bo mieszczą się w typowych gabinetach lekarskich. Więc  zastanawia mnie jak to teraz będzie wyglądać, czy zmienią się wymagania a może powstanie nowa, "jakaś" forma zadaniówki w opiece długoterminowej i czy to jest na 100% pewne ze zadaniówka przechodzi do długoterminówki.

Czy się mylę ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2009, 12:00:47 pm wysłana przez adar »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 06, 2009, 12:05:26 pm »
Jest nowsze jest zarządzenie: Zarządzenie Nr 96/2008/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 23 października 2008 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach: świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze oraz opieka paliatywna i hospicyjna.-> http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=12&artnr=3498
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 06, 2009, 12:17:17 pm »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 30 sierpnia 2009 r.
w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m491&ms=0&ml=pl&mi=56&mx=0&mt=&my=131&ma=013533

A tak naprawdę to jeszcze nie ma zarządzenia Funduszu na rok 2010 z długoterminówki.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 06, 2009, 12:38:48 pm »
A nie ma zarządzenia na rok 2010r. ponieważ:

Komunikat dotyczący publikacji zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej na 2010 rok.

Informujemy, że zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej na 2010 rok ukaże się niezwłocznie po podpisaniu zmian przygotowywanych przez Ministerstwo Zdrowia do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 31 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej (Dz. U. nr 140 poz. 1147).

Powyższe jest uwarunkowane wnioskiem złożonym przez Ministerstwo Zdrowia o wstrzymanie wydania zarządzenia Prezesa w wyżej wymienionym zakresie, aż do momentu opublikowania znowelizowanej wersji rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej.

źródło - Departament Świadczeń Opieki Zdrowotnej
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2009, 12:41:41 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 06, 2009, 12:41:19 pm »
A tutaj projekt zmian:

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m491&ms=0&ml=pl&mi=56&mx=0&mt=&my=131&ma=014050


Ale jakby nie patrzeć to czasu na przeprowadzenie konkursu ofert już nie ma. Zastanawiam się jak oni to zrobią. Skąd ludzie mają mieć pewność czy dostaną kontrakt i jaki. Co z pracownikami? Trzymać ich, zwalniać?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2009, 12:53:38 pm wysłana przez pav »

adar

  • Gość
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 06, 2009, 13:09:49 pm »
Dziękuje bardzo za pomoc

Ja rozumiem ze jeszcze nie ma tylko że tak jak pisałem powyżej niektóre zmiany są radykalne, niejedna firma która będzie się przekształcać z zadaniówki (jeśli nic się nie zmieni i pozostanie podobnie jak w starych zarządzeniach) będzie musiała zmienić siedzibę a to pociągnie za sobą sporo papierkowej roboty (sanepid, aktualizacja dokumentów związanych z siedzibą firmy w różnych rejestrach, nowe kontrole z Ministerstwa Zdrowia z NFZ itd.) a jak ogłoszą to za tydzień to tak mi się zdaje ze oferty trzeba będzie złożyć do nowego roku i nie jedni będą musieli mieć z miesiąc przestoju zamiast uda im się przekształcić i to mnie właśnie zastanawia jak to sobie wyobraża NFZ każda tych firm ma personel i pacjentów. Mam nadzieje ze jakoś to uregulują.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 06, 2009, 13:20:39 pm »
No widzisz, jak ktoś nie pilnuje interesu to zostaje z ręką w nocniku. Wymagania są od dawna, ministerstwo dało warunki wcześniej, projekt zmian też jest. Trzeba czytać.

adar

  • Gość
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 06, 2009, 13:35:07 pm »
No tak ale wie Pan nic wcześniej nie było pewne ile to razy się pogłoski nie sprawdzały a projekt jest z 20 listopada czy to wystarczająco czasu to nie wiem. Tym bardziej ze nie wiadomo jakie wymagania musi spełnić lokal itd..... a przecież przy takim przekształceniu od nowa muszą przyjeżdżać z NFZ i wszystko sprawdzać to przecież i dla nich ile roboty.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2009, 13:42:20 pm wysłana przez adar »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pielęgniarka środowiskowa - zadaniowa forma finansowania
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 06, 2009, 13:46:29 pm »
Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej
wersja przekazana do uzgodnień zewnętrznych
w dniu 12 sierpnia 2009 roku

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m491&ms=0&ml=pl&mi=56&mx=0&mt=&my=131&ma=013526


Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej
wersja przekazana do uzgodnień zewnętrznych
w dniu 12 sierpnia 2009 roku

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m491&ms=0&ml=pl&mi=56&mx=0&mt=&my=131&ma=13536

Myślę, że czasu na zapoznanie się z projektami roporządzeń i na zgłaszanie ewentualnych uwag było dużo czasu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 78
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]