collapse

Reklama


Autor Wątek: Jednorodne grupy Pacjent??w  (Przeczytany 22747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

walter

  • Gość
Odp: Jednorodne grupy Pacjent??w
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 08, 2008, 14:24:12 pm »
ZacznÄ? od ty??u, czyli od ostatniego pytania: :)
1. TAK - jestem pracownikiem UHC (chocia?? dla prowadzonej tu merytorycznej dyskusji bazujÄ?cej na argumentach nie ma to znaczenia)
2. TAK - zale??y mi na sprzeda??y naszego produktu (Optymalizator JGP / Gruper JGP - dostÄ?pny online na http://jgp.uhc.com.pl/), ale nie tylko z powod??w finansowych (zainwestowali??my w rozw??j narzÄ?dzia mn??stwo ??rodk??w i by??oby mi??o, aby wp??ywy z produktu co najmniej zr??wnowa??y??y nasze koszty ;) ),
ale r??wnie?? dlatego, ??e uwa??am to za najlepsze narzÄ?dzie obecne na rynku, kt??re pomaga szpitalom w nier??wnej walce z brutalnym i nie szanujÄ?cym drugiej strony monopolistÄ?. Dop??ki ten monopol w takiej formie istnieje - szpitale nie majÄ? wyboru 'g????wnego' p??atnika - monopolista zawsze bÄ?dzie narzuca?? warunki s??abszej stronie nie baczÄ?c na problemy, kt??re to generuje.
Od zawsze g??o??no m??wimy o tych problemach i to siÄ? nie zmieni (patrz np. nasz protest przeciw nierozwa??nemu / pospiesznemu wprowadzaniu JGP w Polsce http://uhc.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=169&Itemid=105, kt??ry rozes??ali??my do wszystkich os??b, kt??re mog??yby w tej sprawie co?? zrobiÄ?...)
 
Innych przyk??ad??w takiego postÄ?powania monopolisty podawaÄ? chyba na tym forum nie muszÄ?...

Ponadto staramy siÄ? robiÄ? wszystko z pasjÄ? i przekonaniem o s??uszno??ci sprawy
- sumienie nakazuje nam pomagaÄ? tej s??abszej stronie !!!

Wg raport??w NFZ'u wiele szpitali, kt??re bra??y udzia?? w pilota??u w wyniku ??lepego kodowania za wiÄ?kszo??Ä? pacjent??w nie otrzyma??yby ani grosza ...

A z czego wynika??o ??lepe kodowanie? Bra??e?? udzia?? w pilota??u? Wiesz jak to wyglÄ?da??o? Z raportu g??wno wynika. Od czasu pilota??u kilka razy wszystko siÄ? zmienia??o. poczÄ?wszy od katalogu grup, poprzez s??ownik icd9 a ko??czywszy na pliku parametryzujÄ?cym.

?šlepe kodowanie jest wynikiem procesu wdra??ania JGP - lekarze nie znajÄ?c listy istotnych (z puntu widzenia definicji grup) diagnoz / procedur kodujÄ? w dobrej woli 'po staremu'. Tyle tylko, ??e takie kodowanie nie trafia do ??adnej grupy.

W definicji grup NFZ odrzuci?? wiÄ?kszo??Ä? procedur jako nieistotnych z punktu widzenia p??atno??ci, wiÄ?c trzeba tak dobraÄ? procedurÄ? i rozpoznanie aby zapisaÄ? to co jest faktycznie wykonywane i jednocze??nie by??o istotne dla procesu grupowania.
Z drugiej strony poruszanie siÄ? po skomplikowanych definicjach grup JGP bez wsparcia stosownego narzÄ?dzia jest zadaniem i??cie karko??omnym i czasoch??onnym...

Co do pilota??y - tak - brali??my udzia?? w pilota??u, analizujemy ponadto przypadki grupowania w naszym narzÄ?dziu.

Mamy ju?? bardzo du??Ä? bazÄ? grupowa?? na kt??rej mo??emy dokonywaÄ? wa??nych dla wszystkich szpitali analiz i spostrze??e??.

Tak wiÄ?c na bazie tych analiz : nasz optymalizator wykona?? za lipiec ponad 230 tys grupowa?? (dotyczy to 108 tys pacjent??w) zwiÄ?kszajÄ?c wp??ywy kodujÄ?cych szpitali o 34 mln PLN. Daje to ??rednio 315 PLN na ka??dego wypisanego pacjenta.
ProszÄ? jednak mieÄ? na uwadze, ??e powy??sze wp??ywy by??yby du??o wiÄ?ksze, ale kodowanie jest optymalizowane tylko dla 37% pacjent??w.
Sp??jrz na dane na http://wikijgp.uhc.com.pl/.

Przemn???? to teraz sobie przez liczbÄ? pacjent??w w Twoim szpitalu i zobacz ile statystyczny szpital potencjalnie traci bez optymalizacji kodowania zdajÄ?c siÄ? wy??Ä?cznie na ??askÄ? grupera NFZ (oraz tego dostÄ?pnego w PPS)

Wiem - zaraz napiszesz o marketingowej demagogii. Miej jednak na uwadze, ??e liczby sÄ? wynikiem analiz statystycznych na do??Ä? du??ej pr??bie przypadk??w - zapraszamy do naszej firmy - chÄ?tnie poka??emy metodologiÄ? analiz i dok??adne wyniki...

(nawiasem m??wiÄ?c dok??adna analiza statystyk pozwala nam na ciÄ?g??e doskonalenie narzÄ?dzia)

G??upie przestawienie diagnozy g????wnej ze wsp????istniejÄ?cÄ? potrafi drastycznie zwiÄ?kszyÄ? kasÄ? za tego samego pacjenta...

Ciekawe, ca??kiem przypadkowe przestawienie? Nie wiem, czy wiesz, ??e to ju??podchodzi pod przestÄ?pstwo. Wykazywanie innego choroby ni?? ta z kt??rÄ? przyjÄ?to pacjenta do szpitala tylko po to aby wyciÄ?gnÄ?Ä? wiÄ?cej kasy.

Ot???? jeste?? w du??ym b??Ä?dzie
Podobnie zresztÄ? jak wiele szpitali...
Czy monopolista skutecznie postraszy?? o fa??szowaniu dokumentacji medycznej ?
Czy po prostu nie chce Ci siÄ? spojrzeÄ? na alternatywy na rynku wobec KS-PPS ? ;)
(naprawdÄ? zachÄ?cam do merytorycznego / bez uprzedze?? zapoznania siÄ? z mo??liwo??ciami naszego narzÄ?dzia

Proces optymalizacji kodowania jest dokonywany na ca??ym ??wiecie (mamy w tym spore do??wiadczenie) jak r??wnie?? w Polsce
i jest to czynno??Ä? bÄ?dÄ?ca w zgodzie z prawem, bynajmniej nie fa??szujÄ?ca dokumentacji medycznej (a raczej jÄ? porzÄ?dkujÄ?ca).

Nie bÄ?dÄ? tutaj spamowa?? tre??ciÄ? (ten post i tak ju?? jest przyd??ugi ;) ), ale przyjrzyj siÄ? przyk??adom ze stron:
- http://wikijgp.uhc.com.pl/index.php/Ciekawe_przypadki
- http://wikijgp.uhc.com.pl/images/9/9a/Optymalizator_JGP_UHC-analiza_przypadku.pdf
- film: http://wikijgp.uhc.com.pl/demo

Gdzie dopatrujesz siÄ? tam znamion przestÄ?pstwa ?

Po drugie - lito??ci, czy naprawdÄ? masz sumienie zmuszaÄ? lekarzy do pracy z tym programem ???

Lito??ci , kto ka??e lekarzom pracowaÄ? na tym programie. ZresztÄ? poka?? mi lekarza, kt??ry siedzi i klepie dane do programu. Bez przesady :D

Kolejny pope??niany przez szpitale b??Ä?d (nawiasem m??wiÄ?c wypowiedzi monopolisty mocno siÄ? do tego przyczyni??y)

Tylko lekarz podczas pobytu / przy wypisie pacjenta w szpitalu mo??e mieÄ? wp??yw na kszta??t kodowania diagnoz / procedur
(to nie znaczy, ??e lekarz nie mo??e / nie powinien mieÄ? oparcia w dziale statystyki / rozlicze??).

Majstrowanie / zmienianie kodowania grubo po wypisie pacjenta dokonywane przez dzia?? rozlicze?? podczas 'zamykania' miesiÄ?ca mo??e byÄ? tak jak pisa??e?? faktycznie uznane za przestÄ?pstwo (trÄ?ci fa??szowaniem dokumentacji).

WracajÄ?c do pytania - zdziwisz siÄ?, ale wiÄ?kszo??Ä? u??ytkownik??w naszego narzÄ?dzia to lekarze !!! (a u??ytkuje go ju?? bardzo du??o szpitali)

Ponadto, jest mo??liwo??Ä? bardzo prostej integracji z istniejÄ?cymi systemami obs??ugi pacjenta, kt??rej efektem jest brak konieczno??ci wpisywania jakichkolwiek danych niezbÄ?dnych do grupowania / optymalizacji - modu?? integracyjny sam te dane importuje.

Doczekali??my czas??w, w kt??rych lekarz (o zarzÄ?dzie szpitala nawet nie wspomnÄ?) opr??cz leczenia pacjenta bÄ?dzie musia?? dbaÄ? r??wnie?? o finansowy aspekt hospitalizacji. Niestety jak pokazuje do??wiadczenie z kraj??w, gdzie DRG ju?? od lat funkcjonuje, to jest proces nieodwracalny. Ilo??Ä? czasu po??wiÄ?conego na pracÄ? administracyjnÄ? wykonywanÄ? przez lekarzy diametralnie siÄ? zwiÄ?kszy??.

?šwiadome szpitale, kt??re szybko dostosujÄ? siÄ? do nowych regu?? - wygrajÄ?...

Po trzecie - tak jak pisa??em od poczÄ?tku u??ywanie samego grupera bez optymalizacji kodowania to jazda na rowerze bez trzymanki

A ciekawe, co siÄ? oka??e jak zjawi siÄ? kontrola z NFZ i stwierdzi, ??e dopisano pacjentom procedury, kt??rych niewykonano, albo wykonano zupe??nie niepotrzebnie tylko po to aby wyciÄ?gnÄ?Ä? kasÄ??

Nikt (a ju?? na pewno nie my) nie sugeruje szpitalom dopisywania procedur, kt??rych nie wykona?? - to jest przestÄ?pstwo.

Ale wskazanie lekarzowi, aby w kodowaniu uwzglÄ?dni?? procedury, o kt??rych prawdopodobnie by zapomnia??
(patrz przyk??ad z KTG http://wikijgp.uhc.com.pl/index.php/Ciekawe_przypadki#Przypadek_1_-_Por.C3.B3d)

to jest zupe??nie inna sprawa...

Rozumiem, ??e jeste?? pracownikiem firmy UHC?

Jak napisa??em wy??ej - TAK, ale jest to pow??d do dumy, a nie ukrywania tego faktu... ;)

Rozumiem, ??e jeste?? pracownikiem firmy reprezentujÄ?cej ciemnÄ? stronÄ? mocy... ;)
(czy po prostu fanem PPS'a ? ;-) )

BTW - sorry za przyd??ugi post, ale nazbiera??o siÄ? we mnie tego trochÄ? ;)
Ciekaw jestem kontrargument??w ?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jednorodne grupy Pacjent??w
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 08, 2008, 14:35:38 pm »
zwiÄ?kszajÄ?c wp??ywy kodujÄ?cych szpitali o 34 mln PLN.

BiorÄ?c pod uwagÄ?, ??e to bÄ?dÄ? wirtualne wp??ywy, gdy?? w dalszym ciÄ?gu obowiÄ?zujÄ? limity. C???? mi z tego, ??e za pacjenta bÄ?dÄ? mia?? wiÄ?ksze wykonanie skoro nikt mi p????niej za to nie zap??aci. Ale zawsze mo??na spotkaÄ? siÄ? w sÄ?dzie z NFZ.

walter

  • Gość
Odp: Jednorodne grupy Pacjent??w
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 08, 2008, 14:46:57 pm »
zwiÄ?kszajÄ?c wp??ywy kodujÄ?cych szpitali o 34 mln PLN.

BiorÄ?c pod uwagÄ?, ??e to bÄ?dÄ? wirtualne wp??ywy, gdy?? w dalszym ciÄ?gu obowiÄ?zujÄ? limity. C???? mi z tego, ??e za pacjenta bÄ?dÄ? mia?? wiÄ?ksze wykonanie skoro nikt mi p????niej za to nie zap??aci. Ale zawsze mo??na spotkaÄ? siÄ? w sÄ?dzie z NFZ.

Zgadza siÄ? - wszystko jest ograniczone czapÄ? limit??w, ale:

1. Wiele szpitali ma wykonanie mniejsze od limit??w
2. Wiele  szpitali z powodu z??ego kodowanie nie dojdzie do tych limit??w w miesiÄ?cach kolejnych
3. NFZ zadeklarowa?? siÄ? wiÄ?kszymi pieniÄ?dzmi na ??wiadczenia po wprowadzeniu JGP (+18%)
- warto??Ä? limit??w zale??y od umiejÄ?tno??ci negocjacyjnych ??wiadczeniodawcy ;-)

Koszty leczenia bÄ?dÄ? te same
Wysoko??Ä? wp??yw??w mo??esz regulowaÄ? optymalizujÄ?c kodowanie.

To czy te wp??ywy bÄ?dÄ? wirtualne, czy realne zale??y g????wnie od Was !!!

Co z resztÄ? temat??w dyskusji ?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jednorodne grupy Pacjent??w
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 08, 2008, 16:41:14 pm »
Wg raport??w NFZ'u wiele szpitali, kt??re bra??y udzia?? w pilota??u w wyniku ??lepego kodowania za wiÄ?kszo??Ä? pacjent??w nie otrzyma??yby ani grosza ...

Je??li chodzi o dane z programu pilota??owego to jak mog??y szpitale dobrze grupowaÄ?, jak nie mia??y oprogramowania, po drugie sam system JGP by?? nie dopracowany i niekt??rych ??wiadcze?? nie mo??na by??o zakwalifikowaÄ? do z ??adnej grup.

Odpowiadasz z takÄ? pewno??ciÄ? - jak rozumiem mo??esz zarÄ?czyÄ?, ??e tak bÄ?dzie we wszystkich szpitalach ?


Nie twierdzÄ? ??e we wszystkich szpitalach nowy system oka??e siÄ? lepszy i szpitale nie stracÄ?. W jednych bÄ?dzie lepiej w drugich gorzej, np. szpitale onkologiczne. Ale na to ma nie tylko wp??yw samo kodowanie ??wiadcze??, a te?? sama wycena ??wiadcze??. Opieram siÄ? na danych ze trzech szpitali, kt??re nie u??ywajÄ? grupera z optymalizatorem. Kolejna rzecz, nie by??o ??wiadczenia kt??rego nie mo??na by??o zakwalifikowaÄ? do ??adnej grupy. Zaznaczam sÄ? to szpitale powiatowe, kt??re nie wykonujÄ? ??wiadcze?? wysokospecjalistycznych.

G??upie przestawienie diagnozy g????wnej ze wsp????istniejÄ?cÄ? potrafi drastycznie zwiÄ?kszyÄ? kasÄ? za tego samego pacjenta...

Zgadzam sÄ? przypadki gdzie g??upie przestawienie procedur mo??e spowodowaÄ? zakwalifikowania ??wiadczenia do grupy o wy??szej warto??ci punktowej. Ale to ju?? mo??e, ale nie musi prowadziÄ? do nadu??yÄ?.
Podam przyk??ad, je??li pacjent trafi?? na oddzia?? wewnÄ?trzny z nadci??nieniem tÄ?tniczym (I10), a choruje r??wnie?? na cukrzycÄ? insulinoniezale??na (E11.9) to pacjent trafi?? by do grupy E88 (28pkt.), a je??li zmieni?? bym rozpoznanie zasadnicze na E11.9 pacjent trafi?? by do grupy K38 (44 pkt.), ale by??o by to zafa??szowanie dokumentacji medycznej. I tak jak pisa?? pav za nadwykonania szpital i tak nie uzyska prawdopodobnie pieniÄ?dzy od funduszu, chyba ??e na drodze sÄ?dowej. Jak ju?? do NFZ zap??aci za ??wiadczenia ratujÄ?ce ??ycie i porody. Szpitale to nie sÄ? przedsiÄ?biorstwa, kt??re nie sÄ? ograniczone, mamy limity na ??wiadczenia. W obecnej sytuacji mo??emy jedynie ciÄ?Ä? koszty ??eby wypracowaÄ? wiÄ?kszy zysk lub pozyskiwaÄ? dochody od pacjent??w przyjmowanych prywatnie. A nie mogÄ? wypracowaÄ? kontraktu rocznego, w sze??Ä? miesiÄ?cy i nie przyjmowaÄ? ludzi. Nikt nie zamknie szpitala i powie pacjentom proszÄ? sobie pojechaÄ? do szpitala oddalonego o 40 km, bo m ju?? zrobili??my kontrakt na ten rok. By?? by to nie odpowiedzialne, ja akurat nie pracuje w publicznej s??u??bie zdrowia, to wiem ??e oglÄ?da siÄ? ka??dÄ? z??ot??wkÄ? kilka razy za nim siÄ? jÄ? wyda. Wydaje mi siÄ? ??e samo kodowanie powinno odbywaÄ? siÄ? na ko??cu procesu leczenie pacjenta, czyli po wypisaniu pacjenta ze szpitala. I na podstawie danych w zawartych w historii choroby pacjenta. Lekarz powinien kierowaÄ? siÄ? podczas procesu leczenia pacjenta, przede wszystkim swojÄ? wiedzÄ? medycznÄ?, a nie grupowaniem ??wiadczenia. Ja rozumiem ??e system JGP wymusza pewne postÄ?powanie medyczne i aby uzyskaÄ? pieniÄ?dze za leczenie pacjenta trzeba siÄ? stosowaÄ? do charakterystyki grup. Tylko lekarz powinien prze??ledziÄ? charakterystykÄ? grup, a by?? wiedzieÄ? co nale??y zrobiÄ? dla danego przypadku medycznego. A nie na ko??cu leczenia stwierdziÄ? ??e jakby wykona?? jakÄ??? procedurÄ? medycznÄ? to zyska?? by wiÄ?ksze pieniÄ?dze za pacjenta, bo tak mu podpowiedzia?? gruper. Je??li fundusz zjawi siÄ? na kontroli, przeanalizuje historie choroby pacjenta i oka??e siÄ? ??e szpital przy kodowaniu dopu??ci?? siÄ? oszustwa mo??e na takiego ??wiadczeniodawcÄ? na??o??yÄ? karÄ? zgodnie z umowÄ?.

Ale wskazanie lekarzowi, aby w kodowaniu uwzglÄ?dni?? procedury, o kt??rych prawdopodobnie by zapomnia??
Gruper z optymalizatorem to ??wietny pomys??, zgadzam siÄ? u??atwia pracÄ?. Szczeg??lnie jak kto?? nie chcia?? zrozumieÄ? systemu JGP i nie wie jak kodowaÄ? ??wiadczenia. Nie podanie procedury icd9, 89.393 Kardiotokografia z listy N1w przyk??adzie kt??ry podajecie. To ewidentnie ??wiadczy o tym ??e lekarz, kt??ry chcia?? zakodowaÄ? ??wiadczenie kompletnie nie spojrza?? do charakterystyki grup. Gruper firmy UHC to nie jest jedyny gruper, kt??ry potrafi optymalizowaÄ? grupowanie ??wiadcze??. Firma Gabos r??wnie?? przygotowa??a gruper optymalizatorem z w cenie (450z??) o wiele atrakcyjniejszej. Jak ju?? proponujesz ??ebym przeliczy?? sobie, to w??a??nie liczÄ?. Mam w szpitalu sze??Ä? oddzia????w nie liczÄ?c OIOMu, czyli 6 x 450z?? daje mi 2 700 z??, a firmÄ? kt??rÄ? reprezentujesz ??Ä?da za niego 10 000 ty??. OszczÄ?dzam w??a??nie 7 300z??. Zamierza zakupiÄ? dla szpitala tego w??a??nie grupera.

Wiem - zaraz napiszesz o marketingowej demagogii. Miej jednak na uwadze, ??e liczby sÄ? wynikiem analiz statystycznych na do??Ä? du??ej pr??bie przypadk??w - zapraszamy do naszej firmy - chÄ?tnie poka??emy metodologiÄ? analiz i dok??adne wyniki...

Wydaje mi siÄ? pr??bujecie straszyÄ? ludzi i wywo??ujecie panikÄ?, przed nowym systemem JGP i wykorzystujecie to. Cena 10 000 ty??. za grupera wydaje mi siÄ? przesadzona. To jest m??j zarzut w stosunku do twojej firmy. Dla mnie to jest marketing, macie do tego prawo jak ka??da firma dzia??ajÄ?ca na wolnym rynku.

Po trzecie - tak jak pisa??em od poczÄ?tku u??ywanie samego grupera bez optymalizacji kodowania to jazda na rowerze bez trzymanki - po trzech miesiÄ?cach karencji bÄ?dzie p??acz i zgrzytanie zÄ?bami jak NFZ za??Ä?da raportu z grup i po zsumowaniu oka??e siÄ?, ??e jeste??my daleko od zap??aconych rycza??tem miesiÄ?cy i trzeba bÄ?dzie wy??ciubiÄ? kasÄ? na zwrot...

Zgodnie z obowiÄ?zujÄ?cym prawem, podstawÄ? otrzymania z NFZ pieniÄ?dzy za ??wiadczenia jest przedstawienie raportu statystycznego i rachunku refundacyjnego. I takie raporty statystyczne ??wiadczeniodawcy rozliczajÄ?cy siÄ? w spos??b uproszczony musieli przes??aÄ? do NFZ. MogÄ? stwierdziÄ? na podstawie danych z trzech szpitali, ??e wszystkie zrobi??y ??wiadcze?? ponad limit, za kt??ry NFZ nie wiadomo czy zap??aci. WiÄ?c nie obawiam siÄ? o to ??e od szpitali NFZ za??Ä?da zwrotu pieniÄ?dzy za ??wiadczenia. OW NFZ od dw??ch tygodni ju?? generujÄ? umowy w formie elektronicznej i udostÄ?pniajÄ? je ??wiadczeniodawcom. Samo oprogramowanie ??wiadczeniodawc??w jest dostosowane do obowiÄ?zujÄ?cych przepis??w, wiÄ?c szpitale dane za miesiÄ?c sierpie?? powinny przekazaÄ? ju?? w normalnym trybie. Chod?? nie twierdzÄ? ??e wszystkie bÄ?dÄ? wstanie. Ale to nie bÄ?dzie wynikaÄ? z nie mo??no??ci kodowania ??wiadcze??, a z organizacji pracy jednostki.


Rozumiem, ??e jeste?? pracownikiem firmy reprezentujÄ?cej ciemnÄ? stronÄ? mocy... MrugniÄ?cie
(czy po prostu fanem PPS'a ? ;-) )

Raczej nie ma tu pracownik??w firmy Kamsoft, po prostu pracujemy na oprogramowaniu na takim jakim staÄ? nasze palc??wki medyczne. Nikt z nas na forum nie robi tego dla przyjemno??ci i my??lÄ? ??e gdy pojawi??o siÄ? lepsze oprogramowanie od KS-PPS i w podobnej cenie to wiÄ?kszo??Ä? z nas porzuci??o by program Kamsoftu.

A kiedy firma UHC dostarczy ??wiadczeniodawcy oprogramowanie, kt??ry by swojÄ? funkcjonalno??ciÄ? dor??wnywa?? produktom dw??ch firm monopolistycznych, programom PPS i mMedica? Tylko nie m??w mi ??e w obecnych warunkach funkcjonowania nie mo??na zrobiÄ? takiego produktu po takiej cenie, nie m??wiÄ? tu o oprogramowaniu dedykowany szpitalom, bo takie posiadacie w swojej ofercie. IstniejÄ? przecie?? firmy z oprogramowaniem do rozlicze?? z NFZ, kt??re walczÄ? na rynku. Czy posiadacie oprogramowanie do rozliczanie z NFZ, w cenie 400z?? za licencjÄ? na jedno stanowisko.

Przepraszam ??e tyle napisa??em, ale te?? musia??em.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2008, 23:03:07 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

walter

  • Gość
Odp: Jednorodne grupy Pacjent??w
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 10, 2008, 21:57:21 pm »

Przepraszam ??e tyle napisa??em, ale te?? musia??em.

Oj d??ugie d??ugie - nie mam ju?? dzisiaj si??y odpowiadaÄ?, a z rana wyje??d??am na parÄ? dni - odpiszÄ? po powrocie...  (posta tego puszczam, aby nie byÄ? posÄ?dzonym o uchylanie siÄ?... ;) )

Pozdrawiam

walter

  • Gość
Odp: Jednorodne grupy Pacjent??w
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 18, 2008, 18:08:08 pm »
OK - wr??ci??em - mogÄ? odpowiedzieÄ?...

Wg raport??w NFZ'u wiele szpitali, kt??re bra??y udzia?? w pilota??u w wyniku ??lepego kodowania za wiÄ?kszo??Ä? pacjent??w nie otrzyma??yby ani grosza ...

Je??li chodzi o dane z programu pilota??owego to jak mog??y szpitale dobrze grupowaÄ?, jak nie mia??y oprogramowania, po drugie sam system JGP by?? nie dopracowany i niekt??rych ??wiadcze?? nie mo??na by??o zakwalifikowaÄ? do z ??adnej grup.

Po analizie grupowa?? dokonywanych w naszym optymalizatorze nadal tak siÄ? dzieje - wiele przypadk??w nie kwalifikuje siÄ? ??adnej z grup
(patrz przyk??ad z KTG http://wikijgp.uhc.com.pl/index.php/Ciekawe_przypadki#Przypadek_1_-_Por.C3.B3d) lub kwalifikuje do grup mniej op??acalnych (patrz http://wikijgp.uhc.com.pl/index.php/Ciekawe_przypadki).

JGP nadal nie jest dopracowany - jego dostrajanie bÄ?dzie siÄ? dzia??o  jeszcze latami (patrz przyk??ady z innych kraj??w...). Ka??de dostrajane bÄ?dzie powodowa??o konieczno??Ä? poznawania nowych regu??...

Odpowiadasz z takÄ? pewno??ciÄ? - jak rozumiem mo??esz zarÄ?czyÄ?, ??e tak bÄ?dzie we wszystkich szpitalach ?


Nie twierdzÄ? ??e we wszystkich szpitalach nowy system oka??e siÄ? lepszy i szpitale nie stracÄ?. W jednych bÄ?dzie lepiej w drugich gorzej, np. szpitale onkologiczne. Ale na to ma nie tylko wp??yw samo kodowanie ??wiadcze??, a te?? sama wycena ??wiadcze??. Opieram siÄ? na danych ze trzech szpitali, kt??re nie u??ywajÄ? grupera z optymalizatorem. Kolejna rzecz, nie by??o ??wiadczenia kt??rego nie mo??na by??o zakwalifikowaÄ? do ??adnej grupy. Zaznaczam sÄ? to szpitale powiatowe, kt??re nie wykonujÄ? ??wiadcze?? wysokospecjalistycznych.

Ja z kolei znam przyk??ady szpitali powiatowych, w kt??rych nowe rozliczenia spowodowa??y spadek szacowanych wp??yw??w z NFZ do 60 %.
GeneralizujÄ?c - uspokajasz, robiÄ?c potencjalnÄ? krzywdÄ? szpitalom, kt??re nie sÄ? w tak szczÄ???liwej sytuacji jak te objÄ?te TwojÄ? opieka...
ProponujÄ?, aby?? siÄ? skontaktowa?? z innymi szpitalami i por??wna?? wyniki...


G??upie przestawienie diagnozy g????wnej ze wsp????istniejÄ?cÄ? potrafi drastycznie zwiÄ?kszyÄ? kasÄ? za tego samego pacjenta...

Zgadzam sÄ? przypadki gdzie g??upie przestawienie procedur mo??e spowodowaÄ? zakwalifikowania ??wiadczenia do grupy o wy??szej warto??ci punktowej. Ale to ju?? mo??e, ale nie musi prowadziÄ? do nadu??yÄ?.
...
1. Oczywi??cie nad wszystkim powinny czuwaÄ? granice zdrowego rozsÄ?dku,
2. Je??eli chodzi o charakterystyki grup – zdarzajÄ? siÄ? i bÄ?dÄ? zdarzaÄ? b??Ä?dne definicje, kt??re nale??y zg??aszaÄ? wy??ej, aby w kolejnych wersjach zosta??y usuniÄ?te...
3. Co do nadwykona?? – odnios??em siÄ? w poprzednim po??cie. Problem w tym, ??e bez optymalizacji kodowania szpitalom nie grozi nadwykonanie, a raczej zapa??Ä? finansowa…
4. Lekarz powinien leczyÄ? skutecznie, ale majÄ?c r??wnie?? na uwadze finansowy aspekt hospitalizacji. Inaczej szpital zaczÄ?Ä? zwijaÄ? interes…

Ale wskazanie lekarzowi, aby w kodowaniu uwzglÄ?dni?? procedury, o kt??rych prawdopodobnie by zapomnia??
Gruper z optymalizatorem to ??wietny pomys??, zgadzam siÄ? u??atwia pracÄ?.
...
Zamierzam zakupiÄ? dla szpitala tego w??a??nie grupera.

Jeste?? trochÄ? niekonsekwentny - z jednej strony deprecjonujesz sens optymalizacji z drugiej chcesz  zakupiÄ? optymalizator…. (?)

Przy wyborze we?? proszÄ? pod uwagÄ?:

1. Jaka bÄ?dzie wyglÄ?daÄ? przysz??o??Ä? wybranego produktu
<autopromocja>
W rozw??j naszego narzÄ?dzia w??o??yli??my, wk??adamy i bÄ?dziemy wk??adaÄ? ogromne ??rodki
- jako pierwsi wprowadzili??my pomys?? / funkcje optymalizacji kodowania do grupera - reszta to mniej lub bardziej udane podr??bki ;), kt??rych autorzy nie inwestowali czasu na wymy??lanie kszta??tu funkcjonalno??ci... A podr??bki, jak to podr??bki - po dw??ch miesiÄ?cach potrafiÄ? siÄ? rozej??Ä? na szwach ;-)
- mamy wieloletnie do??wiadczenie w DRG (JGP) z innych kraj??w,
- zawsze bÄ?dziemy o krok do przodu wobec funkcjonalno??ci konkurencji,
- nie jeste??my zainteresowani wytworzeniem prostego produktu i zapomnieniu o nim przez rok do kolejnej wersji. BÄ?dziemy go udoskonalaÄ? dop??ki bÄ?dÄ? pomys??y na jego realne udoskonalanie (a pomys????w mamy wiele).
-- jedna z ostatnich funkcjonalno??ci - podpowiadanie kodowania na podstawie analizy historycznych danych statystycznych (a mamy tych danych setki tysiÄ?cy) - tego w produktach konkurencnji nie zobaczycie... :)
- czy produkty tanie zagwarantujÄ? autorom wystarczajÄ?ce ??rodki na ciÄ?g??e doskonalenie narzÄ?dzia (co jest i bÄ?dzie konieczne) ?
</autopromocja>
2. Koszt TCO rozwiÄ?zania
- koszty instalacji / upgrejd??w / zarzÄ?dzania (w tym czas Twojej obs??ugi),
- czas (komfort) lekarzy, kt??ry majÄ? pracowaÄ? z narzÄ?dziem,

Szpitale, kt??re z du??Ä? uwagÄ? podchodzÄ? do jako??ci kodowania i grupowania wybra??y nasze rozwiÄ?zanie.
Nie dlatego, ??e jest tanie, tylko dlatego, ??e jest najbardziej efektywne.
Niepe??na efektywno??Ä? jet liczona w setkach tysiÄ?cy z??otych rocznie.
Koszt zakupu naszego optymalizatora zwr??ci siÄ? po zakodowaniu kilkunastu pacjent??w
- co oznacza kwota zakupu wobec milionowych bud??et??w szpitali, a kt??rych realizacja zale??y od tego narzÄ?dzia (?) 
Czy dyrektorzy Twoich szpitali podzielajÄ? tÄ? oszczÄ?dno??Ä? ?

Cena katalogowa mo??e w uzasadnionych przypadkach ulec zmniejszeniu - proszÄ? o kontakt na priv - mo??emy porozmawiaÄ? o szczeg????ach.

Ponadto -
<PROMOCJA> Od dzisiaj do ko??ca miesiÄ?ca u??ytkownicy forum na has??o 'Forum PPS' uzyskajÄ? od naszej firmy (UHC) 10% rabatu na Optymalizator JGP :) !!!</PROMOCJA>


Wiem - zaraz napiszesz o marketingowej demagogii. Miej jednak na uwadze, ??e liczby sÄ? wynikiem analiz statystycznych na do??Ä? du??ej pr??bie przypadk??w - zapraszamy do naszej firmy - chÄ?tnie poka??emy metodologiÄ? analiz i dok??adne wyniki...

Wydaje mi siÄ? pr??bujecie straszyÄ? ludzi i wywo??ujecie panikÄ?, przed nowym systemem JGP i wykorzystujecie to. Cena 10 000 ty??. za grupera wydaje mi siÄ? przesadzona. To jest m??j zarzut w stosunku do twojej firmy. Dla mnie to jest marketing, macie do tego prawo jak ka??da firma dzia??ajÄ?ca na wolnym rynku.

Zamiast straszeniem nazwa??bym to otwieraniem oczu (dlaczego Ty zdecydowa??e?? siÄ? na zakup ?)
Niestety naszym polskim zwyczajem jest czekanie ze wszystkim na ostatnia chwilÄ?. Wiele razy tego do??wiadczyli??my w kontek??cie rozlicze?? z NFZ. Pada has??o ze szpitali – ‘pom????cie’ - oczywi??cie pomagamy, ale mog??oby to siÄ? odbyÄ? na spokojnie a nie za piÄ?Ä? dwunasta kosztem wsp??lnych nerw??w, pracy po godzinach i weekend??w.

Po trzecie - tak jak pisa??em od poczÄ?tku u??ywanie samego grupera bez optymalizacji kodowania to jazda na rowerze bez trzymanki - po trzech miesiÄ?cach karencji bÄ?dzie p??acz i zgrzytanie zÄ?bami jak NFZ za??Ä?da raportu z grup i po zsumowaniu oka??e siÄ?, ??e jeste??my daleko od zap??aconych rycza??tem miesiÄ?cy i trzeba bÄ?dzie wy??ciubiÄ? kasÄ? na zwrot...

Zgodnie z obowiÄ?zujÄ?cym prawem, podstawÄ? otrzymania z NFZ pieniÄ?dzy za ??wiadczenia jest przedstawienie raportu statystycznego i rachunku refundacyjnego. I takie raporty statystyczne ??wiadczeniodawcy rozliczajÄ?cy siÄ? w spos??b uproszczony musieli przes??aÄ? do NFZ. MogÄ? stwierdziÄ? na podstawie danych z trzech szpitali, ??e wszystkie zrobi??y ??wiadcze?? ponad limit, za kt??ry NFZ nie wiadomo czy zap??aci. WiÄ?c nie obawiam siÄ? o to ??e od szpitali NFZ za??Ä?da zwrotu pieniÄ?dzy za ??wiadczenia. OW NFZ od dw??ch tygodni ju?? generujÄ? umowy w formie elektronicznej i udostÄ?pniajÄ? je ??wiadczeniodawcom. Samo oprogramowanie ??wiadczeniodawc??w jest dostosowane do obowiÄ?zujÄ?cych przepis??w, wiÄ?c szpitale dane za miesiÄ?c sierpie?? powinny przekazaÄ? ju?? w normalnym trybie. Chod?? nie twierdzÄ? ??e wszystkie bÄ?dÄ? wstanie. Ale to nie bÄ?dzie wynikaÄ? z nie mo??no??ci kodowania ??wiadcze??, a z organizacji pracy jednostki.

Znowu generalizujesz... :-)
Co do NFZ g??Ä?boko wÄ?tpiÄ?, aby oprogramowanie funduszu by??o w stanie odebraÄ? skutecznie i przetworzyÄ? transakcje rozliczeniowe w najbli??szym czasie...
Na razie za??Ä?dano od szpitali raport??w uproszczonych - i to niekoniecznie dlatego, ??e martwiÄ? siÄ? o brak gotowo??ci szpitali do nowych rozlicze??...
BÄ?dzie to samo co na poczÄ?tku tego roku - oprogramowanie funduszu dopiero po 2-3 miesiÄ?cach bÄ?dzie gotowe na odbi??r / przetwarzanie transakcji...
Nawiasem m??wiÄ?c, czy dostawcy oprogramowania NFZ nie powinny za op????nienia p??aciÄ? kary umowne ?

Rozumiem, ??e jeste?? pracownikiem firmy reprezentujÄ?cej ciemnÄ? stronÄ? mocy... MrugniÄ?cie
(czy po prostu fanem PPS'a ? ;-) )

...
A kiedy firma UHC dostarczy ??wiadczeniodawcy oprogramowanie, kt??ry by swojÄ? funkcjonalno??ciÄ? dor??wnywa?? produktom dw??ch firm monopolistycznych, programom PPS i mMedica? Tylko nie m??w mi ??e w obecnych warunkach funkcjonowania nie mo??na zrobiÄ? takiego produktu po takiej cenie, nie m??wiÄ? tu o oprogramowaniu dedykowany szpitalom, bo takie posiadacie w swojej ofercie. IstniejÄ? przecie?? firmy z oprogramowaniem do rozlicze?? z NFZ, kt??re walczÄ? na rynku. Czy posiadacie oprogramowanie do rozliczanie z NFZ, w cenie 400z?? za licencjÄ? na jedno stanowisko.

Mamy taki produkt - STER. Poza tym masz racjÄ? - specjalizujemy siÄ? w kompleksowych systemach dla jednostek s??u??by zdrowia...

Co do cen - niestety nie mamy kilkunastomilionowych kontrakt??w z NFZ (na co?? co I tak nie dzia??a prawid??owo), a kt??re pozwala??by nam na sfinansowanie prawie darmowych rozwiÄ?za??...
W dzisiejszym ??wiecie nie ma nic za darmo - jedynie ??r??d??a finansowania i intencje nie zawsze sÄ? oczywiste ;)

uff - sorry za tak d??ugi po??cik - obiecujÄ? - poprawiÄ? siÄ?... ;)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 182
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]