collapse

Reklama


Autor Wątek: Laboratorium 40plus  (Przeczytany 644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mt_soft

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Laboratorium 40plus
« dnia: Września 27, 2024, 15:36:33 pm »
Witam Koleżanki i Kolegów :)

Mam do Was prośbę o pomoc w temacie profilaktyki 40+.
Laboratorium podpisało umowę z NFZ na 40 plus. Obecnie pracują na programie Prometeusz, z którego wyniki można tylko wydrukować lub zapisać do PDF, nie ma HL7CDA.
Dokupili KS-PPS z EDM i EDMSuite do rozliczenia 40 plus, ponieważ nie chcą zmieniać Prometeusza.
Z tego co się orientuję, to chyba nie będzie możliwości rozliczenia 40+, jeśli diagnosta laboratoryjny nie podpisze i nie wyśle wyników badań na P1 w formacie HL7CDA z systemu laboratoryjnego, prawda ?
Czy może jednak jest jakiś inny sposób ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)
Marcin

Offline KrystianT

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Pomógł? 34
Odp: Laboratorium 40plus
« Odpowiedź #1 dnia: Września 27, 2024, 19:51:48 pm »
To nie diagnosta ma wysłać wyniki na P1.
W programie gabinetowym pobierasz eSkierownanie na 40+, na jego podstawie generujesz zlecenie na badania i przekazujesz elektronicznie do systemu laboratoryjnego. W laboratorium podpinają wyniki, które wracają do systemu gabinetowego i lądują w wizycie pacjenta. Autoryzujesz, generuje się z tego zdarzenie medyczne, wyniki z systemu gabinetowego lądują w eRepozytorium, a indeksy i ZM lecą do P1.
Jak wszystko dobrze pójdzie, to w NFZ pojawia się +1 na liczniku możliwych do rozliczenia zrealizowanych profilaktyk 40+

Na stronach Prometeusza znalazłem informację, że system ma możliwość integracji z systemami zewnętrznymi... Jak to się integruje w KS-PPS niestety nie wiem.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3069
  • Pomógł? 325
  • Podkarpacki OW
Odp: Laboratorium 40plus
« Odpowiedź #2 dnia: Września 28, 2024, 13:48:38 pm »
To nie diagnosta ma wysłać wyniki na P1.
Racja, ale nie mając integracji z systemem labo musisz z labo dostać wyniki w formacie HL7CDA. Te wyniki możesz wczytać do PPSa, SOMEDa czy czegokolwiek co umie je wczytać. Wtedy możesz je raportować. Chyba, że masz umiejętności i czas i przepiszesz PDFa do xmla i go wczytasz do programu. Oczywiście to żart.

Oj ten Prometeusz... jak tak dalej pójdzie to wylecą z rynku. Jakieś 8lat temu chyba miałem z nimi styczność jak chodzi o integrację PPSa z Prometeuszem przez OSOZ. Naobiecywali, że za miesiąc będzie, a do dziś chyba tego nie ma.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline KrystianT

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Pomógł? 34
Odp: Laboratorium 40plus
« Odpowiedź #3 dnia: Września 28, 2024, 16:28:44 pm »
Format HL7 CDA przewiduje zawieranie w sobie załączników. W mMedice jest nawet specjalna funkcja do przerabiania, ale jak to by funkcjonowało w kontekście rozliczania prof.40+ to nie wiem. Wszyscy o  których wiem, że mają 40+ używają integracji z laboratorium...

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3069
  • Pomógł? 325
  • Podkarpacki OW
Odp: Laboratorium 40plus
« Odpowiedź #4 dnia: Września 28, 2024, 21:18:49 pm »
Format przewiduje, tylko nie wydaje mi się, że 40+ się na dokumencie zawierającym tylko załącznik da rady rozliczyć. Widziałem taki xml z wynikami badań, w którym był załącznik, ale też były ustrukturyzowane wyniki badań. Rozlicznie działa ok. Tylko nie wiem czy Somed (w tym przypadku), który wciąga takiego xmla, generując komunikat do P1 w ogóle ten załącznik bierze pod uwagę. P1 raczej nie będzie pasowało PDFa.
Z mojej strony mogę powiedzieć, że laboratoria powinny robić problemów z przekazaniem wyników bez integracji w formie xmla. Takie wyniki można wczytać do PPS czy Somed. Znam przynajmniej dwie przychodnie, które współpracują nie pamiętam z którym dużym labo na D i tak bez żadnej integracji. Z innego podmiotu wiem, że oprogramowanie do labo Marcel umożliwia pobranie takiego xmla np. przez stronę.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline KrystianT

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Pomógł? 34
Odp: Laboratorium 40plus
« Odpowiedź #5 dnia: Września 28, 2024, 22:31:54 pm »
Nie jestem na 100% pewien, ale wynik chyba do P1 nie idzie... W ZM są przekazywane procedury, a indeksowanie przekazuje adres repozytorium i identyfikator wyniku, żeby było wiadomo skąd go pobrać w razie potrzeby.

Offline mt_soft

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Odp: Laboratorium 40plus
« Odpowiedź #6 dnia: Września 30, 2024, 08:52:29 am »
Witam :)

Serdecznie dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 110
  • Pomógł? 2
Odp: Laboratorium 40plus
« Odpowiedź #7 dnia: Września 30, 2024, 08:56:18 am »
Format przewiduje, tylko nie wydaje mi się, że 40+ się na dokumencie zawierającym tylko załącznik da rady rozliczyć. Widziałem taki xml z wynikami badań, w którym był załącznik, ale też były ustrukturyzowane wyniki badań. Rozlicznie działa ok. Tylko nie wiem czy Somed (w tym przypadku), który wciąga takiego xmla, generując komunikat do P1 w ogóle ten załącznik bierze pod uwagę. P1 raczej nie będzie pasowało PDFa.
Z mojej strony mogę powiedzieć, że laboratoria powinny robić problemów z przekazaniem wyników bez integracji w formie xmla. Takie wyniki można wczytać do PPS czy Somed. Znam przynajmniej dwie przychodnie, które współpracują nie pamiętam z którym dużym labo na D i tak bez żadnej integracji. Z innego podmiotu wiem, że oprogramowanie do labo Marcel umożliwia pobranie takiego xmla np. przez stronę.
Oprogramowanie labo Marcel ma możliwość udostępniania wyniki badań w postaci plików xml i pdf. Tylko od laboratorium zależy czy ma wykupione odpowiednie licencje i wdrożone odpowiednie moduły. Ale dotychczasowe moje doświadczenia są takie, że tam gdzie miałem styczność, to nie wiem czy to jest kwestia opracowanej funkcjonalności czy jest to kwestia wdrożenia, ale Marcel generował mnóstwo plików - tzn. publikowane były pliki xml i pdf tak jak schodziły z analizatorów i w dodatku w osobnym pliku xml i pdf. Trudno lekarzowi pracuje się z taką ilością plików i trzeba naklikać sporo, żeby dodać wyniki do wizyty.
Ja akurat mam mMedicę, współpracuję z lokalnym laboratorium i od dłuższego czasu miałem dobry kontakt z producentem oprogramowania. Udało się wypracować taki model opracowania wyników, że wyniki z analizatorów są kumulowane do danego skierowania. Dostajemy jeden plik, który zawiera xml i pdf. Takie wyniki są indeksowane do P1. Jak ktoś pobiera wynik poprzez P1 (np. pacjent przez IKP - pacjent.gov.pl), to dostaje wyniki w postaci xml.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 523
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9389 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3191 Wiadomości
karolweksler
3141 Wiadomości
09061303
3069 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2962 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2201 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1634 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]