collapse

Reklama


Autor Wątek: Zdarzenia medyczne  (Przeczytany 1465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline snoopy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 9
Zdarzenia medyczne
« dnia: Czerwca 05, 2024, 11:07:09 am »
Ma ktoś obecnie problem ze zdarzeniami medycznymi ?
Na mMedice mam problem z wysyłką od ok 25 maja, część przechodzi, a część wywala z błędami (timeout, already exists).
Już się mi tego z błędami uzbierało ponad 1000 sztuk.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 855
  • Pomógł? 79
  • W-M OW NFZ
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 05, 2024, 11:16:32 am »
P1 tak "działa".

Offline marmolada

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 6
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 05, 2024, 11:32:03 am »
Odnośnie "already exists": 24 maja zauważyłem wysyp błędów, które spowodowały zablokowanie identyfikatorów zdarzeń bez utworzenia samych zdarzeń (po stronie P1). Wówczas zdarzenia medycznego z danym UUID nie da się ani utworzyć, ani odczytać i uzupełnić. Na moje, jest to bug P1. Obejście buga polega na nadaniu nowego UUID przez program wysyłający zdarzenie, gdy powyższa sytuacja wystąpi. Więc możesz co najwyżej napisać do producenta mMedica.

Offline John

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 05, 2024, 14:27:06 pm »
Assecco stwierdziło że problem leży nie po ich stronie, natomiast zgłoszenie do CEZ jest wciąż analizowane od 24 maja

Offline snoopy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 9
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 05, 2024, 14:52:07 pm »
Rozmawiałem z CEZ i odpowiedź mam taką:
Jak jest błąd "Given Encounter.identifier already exists." to wiedzą od tym i od 24 maja i pracują nad tym, żeby to naprawić.
Jak coś innego to zwiększyć trzeba czas odpowiedzi nawet do 100000 i to przejdzie ...

Offline Rilup

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 2
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 05, 2024, 16:05:06 pm »
U nas błąd w mMedica: "Given Encounter.identifier already exists." zaczął się pojawiać od 25 kwietnia na niektórych ZM, nie wiadomo według jakiego klucza część przechodzi a część dostaje ten błąd. 24 maja to 100% ZM z tym błędem było. Zgłoszone do CEZ 13 maja, do dziś bez odpowiedzi.
Jak będą w takim tempie pracować nad rozwiązaniami to od 1 lipca będzie niezły bajzel... jeśli wejdzie rozliczanie w oparciu o ZM.

Offline Dr_Chichot

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 05, 2024, 17:12:41 pm »
U nas błąd w mMedica: "Given Encounter.identifier already exists." zaczął się pojawiać od 25 kwietnia na niektórych ZM, nie wiadomo według jakiego klucza część przechodzi a część dostaje ten błąd. 24 maja to 100% ZM z tym błędem było. Zgłoszone do CEZ 13 maja, do dziś bez odpowiedzi.
Jak będą w takim tempie pracować nad rozwiązaniami to od 1 lipca będzie niezły bajzel... jeśli wejdzie rozliczanie w oparciu o ZM.

oby to jak najdłużej nie weszło, będzie niezły bajzel w rozliczeniach.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3059
  • Pomógł? 325
  • Podkarpacki OW
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 05, 2024, 17:31:06 pm »
A raportowanie ZM to już nie weszło? Nie weszło rozliczanie na podstawie ZM, ale raportowanie jest raczej wg przepisów już obowiązkowe.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Pomógł? 17
  • ...
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 05, 2024, 19:56:39 pm »
U nas błąd w mMedica: "Given Encounter.identifier already exists." zaczął się pojawiać od 25 kwietnia na niektórych ZM, nie wiadomo według jakiego klucza część przechodzi a część dostaje ten błąd. 24 maja to 100% ZM z tym błędem było. Zgłoszone do CEZ 13 maja, do dziś bez odpowiedzi.
Jak będą w takim tempie pracować nad rozwiązaniami to od 1 lipca będzie niezły bajzel... jeśli wejdzie rozliczanie w oparciu o ZM.
Było coś na temat rozliczania z NFZ wszystkich zakresów na podstawie ZM od 1 lipca 2024 czy chodzi tylko o niektóre zakresy? Wiem że straszyli że od 1 stycznia 2024 miało być obowiązkowe ale do końca trzymali i ostatecznie zmienili termin i nie wiem czy miało to tyczyć tylko POZ z początku a potem pozostałych.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2024, 21:39:50 pm wysłana przez Nyahaha »

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Pomógł? 2
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 06, 2024, 06:33:14 am »
U nas błąd w mMedica: "Given Encounter.identifier already exists." zaczął się pojawiać od 25 kwietnia na niektórych ZM, nie wiadomo według jakiego klucza część przechodzi a część dostaje ten błąd. 24 maja to 100% ZM z tym błędem było. Zgłoszone do CEZ 13 maja, do dziś bez odpowiedzi.
Jak będą w takim tempie pracować nad rozwiązaniami to od 1 lipca będzie niezły bajzel... jeśli wejdzie rozliczanie w oparciu o ZM.
U mnie nad zgłoszonym problemem braku dostępu do dokumentów przez lekarzy POZ pracowali ponad 1,5 roku a przyczyną było niezaimportowanie informacji o deklaracjach, dostęp był tylko dla tych pacjenów którzy złożyli deklaracje przez IKP.
Także trzeba mieć nadzieję ....

Offline robowd

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Pomógł? 8
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 06, 2024, 08:23:59 am »
U nas błąd w mMedica: "Given Encounter.identifier already exists." zaczął się pojawiać od 25 kwietnia na niektórych ZM, nie wiadomo według jakiego klucza część przechodzi a część dostaje ten błąd. 24 maja to 100% ZM z tym błędem było. Zgłoszone do CEZ 13 maja, do dziś bez odpowiedzi.
Jak będą w takim tempie pracować nad rozwiązaniami to od 1 lipca będzie niezły bajzel... jeśli wejdzie rozliczanie w oparciu o ZM.
Było coś na temat rozliczania z NFZ wszystkich zakresów na podstawie ZM od 1 lipca 2024 czy chodzi tylko o niektóre zakresy? Wiem że straszyli że od 1 stycznia 2024 miało być obowiązkowe ale do końca trzymali i ostatecznie zmienili termin i nie wiem czy miało to tyczyć tylko POZ z początku a potem pozostałych.

Na pewno przeniosą - jak zwykle. Czuję, że nie mają nic w tej kwestii opracowanego.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Pomógł? 17
  • ...
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 06, 2024, 08:55:47 am »
Oby bo nie zamierzam jeszcze tego kupować w STM i jeszcze według tego co pisali tam na rynkuzdrowia to z 54% placówek tylko wysyła ZM, niby 200+ zeta dodatkowo ale będzie się z tym uwięzionym do końca. Jak dla mnie 2 dni na wysłanie ZM od wypisu to mało zwłaszcza w takich przypadkach z błędami, a powinni dać bezterminowo aż się wyśle z możliwością poprawy bez udziwnień.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 06, 2024, 10:15:19 am »
robiłem poprawki przez PPS-Stomatolog po miesiącu i ZM były rejestrowane w wyższej wersji

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Pomógł? 2
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 06, 2024, 10:36:25 am »
U nas błąd w mMedica: "Given Encounter.identifier already exists." zaczął się pojawiać od 25 kwietnia na niektórych ZM, nie wiadomo według jakiego klucza część przechodzi a część dostaje ten błąd. 24 maja to 100% ZM z tym błędem było. Zgłoszone do CEZ 13 maja, do dziś bez odpowiedzi.
Jak będą w takim tempie pracować nad rozwiązaniami to od 1 lipca będzie niezły bajzel... jeśli wejdzie rozliczanie w oparciu o ZM.
Było coś na temat rozliczania z NFZ wszystkich zakresów na podstawie ZM od 1 lipca 2024 czy chodzi tylko o niektóre zakresy? Wiem że straszyli że od 1 stycznia 2024 miało być obowiązkowe ale do końca trzymali i ostatecznie zmienili termin i nie wiem czy miało to tyczyć tylko POZ z początku a potem pozostałych.

Na pewno przeniosą - jak zwykle. Czuję, że nie mają nic w tej kwestii opracowanego.
Na dzień dzisiejszy nie da się wszystkiego rozliczyć przez zdarzenia. Nie mozna wysłać zdarzenia dla świadczenia pacjenta, który ma eWUŚ na czerwono i pacjent złożył oświadczenie. Dla NFZ oświadczenie jest ok, ale nie dla P1 - oni oczekują na dokument potwierdzający uprawnienia a nie oświadczenie. Każda ze stron ma swoje stanowisko poparte podstawą porawną. Podstawy te są rożbieżne. Obydwie strony znają sprawę. Minęło sporo czasu i problem nie został rozwiązany.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2024, 12:31:44 pm wysłana przez prima »

Offline snoopy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 9
Odp: Zdarzenia medyczne
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 06, 2024, 12:44:50 pm »
Ustawiłem timeout na 100000 milisekund i puściłem 1000 ZM za maj i rano zostało mi 92 z błędem, reszta przeszła.
Co do wysyłki w 48h od zdarzenia to myślę, że chodzi o samą próbę wysyłki i nikt do tego nie będzie się czepiać.
Co do P1 i oświadczenia w przypadku ewusia na czerwono to przechodzi bez problemu.
Logicznym by było rozliczanie na podstawie zdarzeń (wysyłka świadczeń to po prostu duplikacja roboty), ale myślę, że bez dość pokaźnych inwestycji i czasu na wdrożenie to nie ma najmniejszego sensu przy dzisiejszych problemach.
Fajnie by było gdyby w świecie idealnym można było zobaczyć z poziomu lekarza po podaniu np kodu przez pacjenta jego historii zdarzeń medycznych bo to duże ułatwienie, cytując dr Housa wszyscy kłamią ... , ale świata idealnego nie mamy i nie będziemy mieć

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 74
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9369 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3281 Wiadomości
Michał Michał
3187 Wiadomości
karolweksler
3129 Wiadomości
09061303
3059 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2941 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]