collapse

Reklama


Autor Wątek: zespół  (Przeczytany 337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 341
  • Pomógł? 5
zespół
« dnia: Marca 25, 2024, 08:36:12 am »
Cześć.Jest tutaj ktoś kto rozlicza zespół opieki środowiskowej dla dzieci I poziom ?Miałam bym pare pytań. Przyszło mi rozliczać ten zakres( nie rozliczałam go wcześniej)
Pomoże ktoś?


Offline Szpital

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 5
Odp: zespół
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 02, 2024, 14:23:31 pm »
tak, proszę pytać

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 341
  • Pomógł? 5
Odp: zespół
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2024, 11:34:38 am »
ooo super.mam pytanie dotyczące produktów dla terapeuty środowiskowego tj: wizyta poprzedzająca- rozumiem, ze ją jako pierwszą sprawozdaje ( taka pierwszorazowa) następnie kolejne edukacyjne. Moje pytanie dotyczy kiedy je sprawozdaje? Zrozumiałam, że środowiskowi terapeuci mogą sprawozdawać dopiero po diagnostyce ponieważ na logikę oni weryfikują proces terapii. Myle dla mnie jest praktykowanie, ze najpierw terapeuci środowiskowy (szukają)  pacjentów dla pozostałego personelu ( jak takie wizyty sprawozdają- nie widzę takiego produktu)
Drugie pytanie czy podczas diagnozy ( czyli 5 porad diagnostycznych) można temu samemu pacjentowi udzielić porady interwencyjnej w trakcie diagnostyki?3 pytanie: kiedy robimy konsylium po której poradzie ?

Offline Szpital

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 5
Odp: zespół
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2024, 14:51:44 pm »
Przede wszystkim to pacjent jest najpierw w poradni u psychologa, który przygotowuje plan leczenia i zalecenia, psycholog ma również wizyty domowe/środowiskowe:
5.00.04.7001791 - PORADA PSYCHOLOGICZNA W MIEJSCU POBYTU ŚWIADCZENIOBIORCY LUB JEGO ŚRODOWISKU
a nastepnie świadczenia realizuje terapeuta środowiskowy:

1. 5.00.04.5601791 wizyta poprzedzająca - wizyta poprzedzająca pierwszorazową wizytę domową lub środowiskową,
2. np. 5.00.04.4301791 - WIZYTA DOMOWA LUB ŚRODOWISKOWA; ELEMENT PROCESU DIAGNOSTYCZNO-TERAPEUTYCZNEGO;
3. 5.00.04.4401791 - kolejna wizyta diagnostyczna domowa
maksymalnie 2 wizyty diagnostyczne
4. potem terapeutyczne

dodatkowo:
5. 5.00.04.5701791 - WIZYTA EDUKACYJNO-KONSULTACYJNA - 1 wizyta na 5 wizyt domowych lub środowiskowych - u danego świadczeniobiorcy.


Pytanie 2 - wg mnie tak, może też Pani zadać takie pytanie w NFZ
Pytanie 3 - raz w miesiącu, i tylko dla pacjentów, którzy wymagają omówienia, tak nam odpowiedział NFZ - może Pani dopytać

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 341
  • Pomógł? 5
Odp: zespół
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2024, 15:23:03 pm »
Dziękuję bardzo.

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 341
  • Pomógł? 5
Odp: zespół
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 04, 2024, 13:03:41 pm »
odpowiedz mi prosze jeszcze na jedno pytanie;Umowa jest podzielona na 2 zakresy jeden to ryczałt, a drugi to rozliczenie produkty.Czy fv za ryczałt wystawiam wiadomo jak, ale konsylia są jakby rozliczane ryczałtem , czy muszę odpowiednią ilość konsylium sprawozdać by wyjść na ich wartość punktową  by z kolej wyjść na wartość ryczałtu miesięcznie. A może niezależnie od tego ile konsylium zrobię ryczałt należy się co miesiąc taki sam?

Offline Szpital

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 5
Odp: zespół
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 05, 2024, 12:43:38 pm »
Ryczałt co miesiąc ten sam.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 122
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]