collapse

Reklama


Autor Wątek: Książka (wykaz) zabiegów w poradni  (Przeczytany 570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Książka (wykaz) zabiegów w poradni
« dnia: Marca 20, 2024, 07:57:55 am »
Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania
- zobowiązuje poradnię wykonującą zabiegi do prowadzenia obok ogólnej książki poradni także książki zabiegowej
Niektóre programy w oknie wizyty pozwalają do usługi zdefiniowanej jako zabiegowa, dodać opis, który jest elementem w tym wykazie i jest czymś innym niż główny wpis wizyty.
W SOMED podobno generuje się co jakiś czas, np. co miesiąc, kolejną część tej książki.
Czy ktoś to skonfigurował?
Jak to zrobić krok po kroku?
Kamsoft nie dysponuje spójną instrukcją, a wskazówki konsultanta jak na razie nic nie pomogły.
Proszę o pomoc.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Książka (wykaz) zabiegów w poradni
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 20, 2024, 09:19:27 am »
Też z chęcią się dowiem co i jak w tym temacie :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Książka (wykaz) zabiegów w poradni
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 20, 2024, 22:36:04 pm »
Robiłem coś takiego kiedyś, ale jest to mało ciekawe. Polega to na generowaniu wpisów do księgi na podstawie wpisów w zleceniach somedowych (można chyba jeszcze na podstawie terminarza czy jakoś tak, ale nie pamiętam dokładnie). Niby wszystko ok, co jakiś okres generujemy wpisu do książki, ale nie wiem to wygląda jak poprawimy/usuniemy wpis w zleceniach. Nie doszedłem do tego. Te wygenerowane wpisy wydają mi się mocno statyczne, ale nie wiem, może źle oceniam.
Dokumentacja - jedynie pdfy w instrukcjach w katalogu somedu. Nic więcej nie znalazłem.
Ktoś coś mi ostatnio wspomniał, ale nie weryfikowałem tego, że jeśli prowadzimy opisy wizyt zgonie z wytycznymi w formie elektronicznej, to nie ma obowiązku prowadzenia księgi. Nie chce siać plotek, nie wiem czy to prawda, czy o tę księgę chodzi i czy tak rzeczywiście jest.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Książka (wykaz) zabiegów w poradni
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 21, 2024, 08:17:55 am »
Niby wszystko ok, co jakiś okres generujemy wpisu do książki, ale nie wiem to wygląda jak poprawimy/usuniemy wpis w zleceniach. Nie doszedłem do tego. Te wygenerowane wpisy wydają mi się mocno statyczne, ale nie wiem, może źle oceniam.
No ale takie rozwiązanie to chyba jest pożądane :-) Jeśli ma to odzwierciedlać księgę prowadzoną "papierowo" - a doświadczenie mam właśnie z czasów sprzed edokumentów - to w tej papierowej jak już coś było, to nie znikało. Można było co najwyżej to wykreślić czerwonym długopisem. Ogólnie, księgi (poradni, pracowni itp) tak są pomyślane, by raz na dzień, tydzień, miesiąc, czy też, gdy kontrola, ją wydrukować i móc pokazać. Jeśli do czasu wydrukowania, coś się zmieniło, to oczywiście ta zmiana jest uwzględniana (nie jako zmiana, ale jako taki jest stan faktyczny). Jeśli po wydruku, to zmiany oczywiście nie ma - choć byli tacy, co usuwali wpisy w księgach i cały miesiąc generowali ponownie - bo trudno by ta zmiana się przenosiła da wydrukowany papier.
Nie wiem jak teraz, czy jest obowiązek, czy nie ale nadal różnego rodzaju księgi - sami definiujemy na jakiej podstawie tworzone - są w somed dostępne uwzględniając oczywiście to co powyżej napisałem. W razie problemów zalecam kontakt z serwisem, w szczególności z "lokalnymi" partnerami, niech się wykażą ;-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Książka (wykaz) zabiegów w poradni
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 21, 2024, 11:34:33 am »
hehe, ja to mam zakolejkowane "do ogarnięcia na później" czyli za jakiś czas na MRK z tym się zgłoszę, ale najpierw muszę dokończyć zlecenia (w tym cykliczne) do gabinetu zabiegowego (testuje różne zaproponowane opcje - dziękuję za modyfikację z ostatniej wersji w tej kwestii) i kopie w chmurze (czekam na odpowiedź na moje 12. pytań) :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Książka (wykaz) zabiegów w poradni
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 21, 2024, 11:52:51 am »
Podmioty udzielające ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych, które prowadzą w postaci elektronicznej historię zdrowia i choroby oraz dokumentację zewnętrzną wskazaną w rozporządzeniu, są zwolnione z obowiązku prowadzenia dokumentacji zbiorczej

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Pomógł? 2
Odp: Książka (wykaz) zabiegów w poradni
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 21, 2024, 16:14:33 pm »
Podmioty udzielające ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych, które prowadzą w postaci elektronicznej historię zdrowia i choroby oraz dokumentację zewnętrzną wskazaną w rozporządzeniu, są zwolnione z obowiązku prowadzenia dokumentacji zbiorczej

Dokładnie tak.

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Książka (wykaz) zabiegów w poradni
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 21, 2024, 18:50:18 pm »
Szkoda, że nie doczytałem, gdy NFZ był na kontroli. Z drugiej strony to niepokojące. Oni wiedzą o takich rzeczach i z reguły nie nadużywają kompetencji.
Też nie doczytali?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Książka (wykaz) zabiegów w poradni
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 22, 2024, 18:20:43 pm »
Rozporządzenie, które znosi obowiązek pojawiło się w kwietniu 2020 r. z   obowiązkiem stosowania od 2021 r. Jeżeli kontrola dotyczy powiedzmy 2019 roku, to wtedy jeszcze trzeba było to prowadzić i NFZ może o to pytać.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 138
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]