collapse

Reklama


Autor Wątek: Korekta cytologii  (Przeczytany 1730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Luteina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Korekta cytologii
« dnia: Sierpnia 18, 2023, 12:42:53 pm »
Witajcie, może ktoś z Was miał podobny problem. Chodzi o cytologię, która została wykonana na wizycie prywatnej. Fundusz domaga się wykonania korekty, w związku z czym odblokował umowę z roku, w którym pacjentka miała pobraną cytologię. Problem polega na tym, że pacjentka nie ma w KS PPS wpisanego żadnego świadczenia, jej cytologia istnieje w systemie SIMP, ale usunąć jej stamtąd (z tego co mi wiadomo) nie można. Próbowałam przez opcję ,,żądanie rozliczenia" na SZOI, ale żaden szablon się nie pojawił, a korekty rachunku bez szablonu wystawić nie mogę. Nie mam już pomysłu co mogę zrobić. Bardzo proszę o pomoc.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Korekta cytologii
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 18, 2023, 17:01:43 pm »
1. wycofać w simp (nie wiem jak, trzeba popatrzeć w simpie, ew. dopytać w nfz)
2. poczekać tydzień aż dane prześlą się od centrali do OW
3. poprosić nfz o odblokowanie żądania rozliczenia (to, że możesz przejść przez kreator nie oznacza, że jest odblokowane)
4. zrobić żądanie rozliczenia, wygeneruje się korekta
5. wystawiasz korektę

Offline Luteina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: Korekta cytologii
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 21, 2023, 07:57:36 am »
1. wycofać w simp (nie wiem jak, trzeba popatrzeć w simpie, ew. dopytać w nfz)
2. poczekać tydzień aż dane prześlą się od centrali do OW
3. poprosić nfz o odblokowanie żądania rozliczenia (to, że możesz przejść przez kreator nie oznacza, że jest odblokowane)
4. zrobić żądanie rozliczenia, wygeneruje się korekta
5. wystawiasz korektę

Dziękuję za odpowiedź. Umowa jest odblokowana, dostałam informację na SZOI. Może ktoś ma doświadczenie z usuwaniem cytologii, której wyniki są już zatwierdzone? Problem polega właśnie na tym, że nie jest to cytologia świeżo wprowadzona do systemu, ale sprzed kilku lat.

Offline Luteina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: Korekta cytologii
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 23, 2023, 11:55:28 am »
1. wycofać w simp (nie wiem jak, trzeba popatrzeć w simpie, ew. dopytać w nfz)
2. poczekać tydzień aż dane prześlą się od centrali do OW
3. poprosić nfz o odblokowanie żądania rozliczenia (to, że możesz przejść przez kreator nie oznacza, że jest odblokowane)
4. zrobić żądanie rozliczenia, wygeneruje się korekta
5. wystawiasz korektę

Dziękuję za odpowiedź. Umowa jest odblokowana, dostałam informację na SZOI. Może ktoś ma doświadczenie z usuwaniem cytologii, której wyniki są już zatwierdzone? Problem polega właśnie na tym, że nie jest to cytologia świeżo wprowadzona do systemu, ale sprzed kilku lat.

Odpowiem sama sobie, może komuś pomogę ;) Nie ma możliwości wycofania zatwierdzonej kilka lat wcześniej cytologii z poziomu użytkownika portalu. Trzeba napisać pismo do NFZ zawierające numer badania i prośbę o odblokowanie umowy dla firmy, która obsługuje SIMP. Wtedy firma cofa zatwierdzenie danego badania i na SZOI pojawia się szablon korekty.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 208
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]