collapse

Reklama


Autor Wątek: 1 wolny termin  (Przeczytany 1211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
1 wolny termin
« dnia: Sierpnia 04, 2023, 08:16:24 am »
Z takim zapytaniem, jest jakiś sposób by w KS-SOMED generować 1 wolne terminy tak aby:
1. Był zgodny z harmonogramem poradni.
2. Nie generował 1 wolnego terminu w taki sposób że pacjent jest zapisany na np. za miesiąc a tylko ten pacjent będzie w kolejce(bo chciał później mieć) a reszta np. na bieżąco przychodzi i nie wyznaczał tej daty kiedy jest pacjent tylko wtedy kiedy jest luka w terminarzu gdy pracuje poradnia.
3. Data 1 wolnego terminu musi być przynajmniej o 1 dzień później od daty przygotowania.
4. Blokada wyznaczania 1 wolnego terminu na pilny później niżeli stabilny oraz w dni wolne od pracy.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: 1 wolny termin
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 04, 2023, 10:45:24 am »
Ja nie znam takiej możliwości w Somedzie. O ile dobrze pamiętam Somed bierze do podpowiedzi PWT ostatniego pacjenta wpisanego w harmonogram miejsca z rozdziałęm stabilny/pilny.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: 1 wolny termin
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 04, 2023, 11:15:26 am »
To to wiem że tak bierze, podobnie PPS czy MEDIS. No cóż trochę szkoda bo szlag trafia jak w poradniach trzeba codziennie poprawiać daty bo będą błędy importu.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3181
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: 1 wolny termin
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 04, 2023, 11:28:29 am »
To może zgłoś propozycję takiej funkcjonalności? Może Kamsoft uzna, że warto ją wprowadzić np. jako dodatkowo płatna opcja :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: 1 wolny termin
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 04, 2023, 13:06:24 pm »
Raz się kiedyś o to pytałem, nic nie pomogło.

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 30
Odp: 1 wolny termin
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 04, 2023, 13:58:45 pm »
Powiedzieć, że konkurencja ma :-) W mMedice jest tak:
1. dla każdej komórki można wprowadzić jej harmonogram i tylko na te dni będzie wyznaczać terminy
2. jeśli pacjent decyduje się na późniejszy termin niż jest dostępny, to zaptasza się pole "termin na życzenie pacjenta" i to nie jest uwzględnianie przy wyznaczaniu PWT
3. nie ma, ale nigdy nie miałem problemu z wysyłką dziś stanu na dziś - z tego co pamiętam jest że najpóźniej następnego dnia ma być wysłane, ale nic nie ma że nie mogę od razu wysyłać...
4. nie ma, ale jak poprawnie wpisuje się pacjentów do harmonogramu to nie ma takiego problemu.

Online robowd

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 8
Odp: 1 wolny termin
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 04, 2023, 14:06:52 pm »
Na prostej karcie rezerwacji w SOMED jest takie pole "Wcześniejszy zaproponowany termin" - jak nie jest puste to znaczy, że to na życzenia pacjenta + nie jest brane pod uwagę przy PWT. Przetestuj. Na pełnej karcie oprócz tego jest jeszcze takie coś "Nie uwzględniaj w raporcie" o to dotyczy PWT, ale na prostej u mnie też to działa.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: 1 wolny termin
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 04, 2023, 14:16:46 pm »
Na prostej karcie rezerwacji w SOMED jest takie pole "Wcześniejszy zaproponowany termin" - jak nie jest puste to znaczy, że to na życzenia pacjenta + nie jest brane pod uwagę przy PWT. Przetestuj. Na pełnej karcie oprócz tego jest jeszcze takie coś "Nie uwzględniaj w raporcie" o to dotyczy PWT, ale na prostej u mnie też to działa.
Musiałem przestawić na pełną kartę, w tej prostej było to pole "wcześniejszy zaproponowany termin" i czy coś wstawiałem czy nie to i tak dawało tą datą, a dopiero po przestawieniu na pełną nie uwzględniało do raportu. Chociaż tyle dobrze wiedzieć :)

Online robowd

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 8
Odp: 1 wolny termin
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 07, 2023, 06:57:50 am »
Hmmm... u mnie to działało na prostej, nawet sprawdziłem. Może gdzieś/coś jakaś opcja, ale raczej nie. W którymś biuletynie był do tego opis i nic nie trzeba było włączać.
Szkoda na pełną kartę ludzi gonić.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 80
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]