collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem z kolejkami  (Przeczytany 3963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Problem z kolejkami
« dnia: Marca 18, 2023, 08:29:07 am »
Czy coś się zmieniło z wysyłaniem kolejek dziennych? Nie można wysłać następnego dnia kolejki przygotowanej i wygenerowanej dzień wcześniej? Do tej pory tak robiłem czasami i wszystko było OK!

Wysłane wczoraj po północy kolejki "dzienne" z datą przygotowania 16-03-2023 się niby ładnie wysyłają bez błędu, ale po 15:00 wczoraj przyszedł też komunikat że zweryfikowali i nie wysłałem kolejki za 16.03.2023.

Pytam bo to już kolejny przypadek ostatnio, więc chyba czeka mnie kontakt z NFZ.

Jak wysłałem kiedyś (miesiąc temu) 2 dni po dacie przygotowania to łyknęło ale w wierszu z plikiem na liście kolejek, pojawiło się "Błędy importu  i błąd o wadze "Informacja" "Dla kolejki została przesłana informacja o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia później niż następnego dnia po dacie przygotowania tej informacji."
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2023, 08:56:00 am wysłana przez artur »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Problem z kolejkami
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 18, 2023, 09:34:51 am »
Spójrz na załączik. Kolumna w załączniku mówi nie o dacie przygotowania informacji, lecz o tym czy danego dnia usiadłeś do komputera i wysłałeś dane.
Na zdjęciu pokazujesz, że usiadłeś przed komputerem 17 marca i wysłałeś dane.
Czy wysłałeś jakieś PWT siedząc przed komputerem 16 marca? Jeżeli nie, to komunikat mówi prawdę.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: Problem z kolejkami
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 18, 2023, 10:51:33 am »
Tak ale w pliku data przygotowania jest na bank 16.03.2023 data generacji to samo :) Tylko wysyłałem 17 ale przygotowałem i wytworzyłem plik 16.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Problem z kolejkami
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 18, 2023, 11:25:49 am »
To nie ma znaczenia kiedy utworzyłeś plik. W ustawie masz, że masz przekazywać każdego dnia roboczego, a nie "za każdy dzień roboczy". I tak to NFZ sprawdza. O tym jest komunikat, że nie usiadłeś do komputera 16 marca żeby wejść na SZOI i wysłać, a nie o tym, że nie przekazałeś PWT wg stanu na 16 marca jakiegoś innego dnia niż 16 marca.

Przeczytaj komunikat - "o obowiązku przekazywania do Funduszu każdego dnia roboczego" + "w dniu 16.03.2023 wymagana sprawozdawczość nie została przekazana"

Prawdę napisali. 16 marca nie przekazywałeś danych. 16 marca nie wszedłeś na SZOI i nie wysłałeś pliku kolejki. Przekazałeś dane 17 marca za 16 marca. Ale to są dwie różne rzeczy.

I fragment ustawy:
"4. Świadczeniodawca, o którym mowa w art. 20 ust. 1, przekazuje każdego
dnia roboczego
, z wyłączeniem sobót, niedziel oraz dni ustawowo wolnych od
pracy, Funduszowi informację o pierwszym wolnym terminie udzielenia
świadczenia według stanu na dzień poprzedzający, z wyłączeniem świadczeń, dla
których jest prowadzona lista oczekujących, o której mowa w art. 20 ust. 12, oraz
świadczeń, w przypadku których świadczeniodawca może nie wpisywać w
harmonogramie przyjęć terminu udzielenia świadczenia, o których mowa
w art. 19a ust. 5"
(strona 44)
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20042102135/U/D20042135Lj.pdf

Zacznij się stosować do ustawy i nie będzie takich komunikatów, a nie wymyślać / szukać obejścia, że "utworzyłem 16 ale wysłałem 17".
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2023, 11:27:54 am wysłana przez karolweksler »

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: Problem z kolejkami
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 18, 2023, 20:26:29 pm »
Ok rozumiem ale czemu plik kolejki po imporcie nie pokazuje błędu? Ale jak przekazałem kiedyś 3 dni po terminie to już pokazał błąd wchodząc w szczegóły błędu widzę jasno treść która mówi że przesłałem później niż następnego dnia po przygotowaniu informacji. "Dla kolejki została przesłana informacja o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia później niż następnego dnia po dacie przygotowania tej informacji."
Stąd moje pytanie o to czy coś się zmieniło?
Staram się wysyłać codziennie kolejki (zgodnie z harmonogramem pracy gabinetu) ale są przecież różne przypadki losowe, nie zawsze zależne ode mnie (np. szoi ma przerwę)
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2023, 20:50:07 pm wysłana przez artur »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Problem z kolejkami
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 18, 2023, 21:23:10 pm »
Waga błędu: informacja, więc to nie ma znaczenia.
To jest pozostałość z kiedyś, gdy przekazywało się dane raz w tygodniu wg stanu na dzisiaj lub na wczoraj.  Od lipca 2019 jest raportowanie codzienne.
Stawiam, że w środku pliku masz datę przygotowania na 15.03 lub wcześniej i przesłałeś dane 17 marca i dlatego jest komunikat.
Komunikat na SZOI masz z tego powodu, że 16 nic nie wysłałeś. (nie myl z: za 16).
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2023, 21:25:25 pm wysłana przez karolweksler »

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Pomógł? 30
Odp: Problem z kolejkami
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 19, 2023, 18:09:56 pm »
Ok rozumiem ale czemu plik kolejki po imporcie nie pokazuje błędu? Ale jak przekazałem kiedyś 3 dni po terminie to już pokazał błąd wchodząc w szczegóły błędu widzę jasno treść która mówi że przesłałem później niż następnego dnia po przygotowaniu informacji. "Dla kolejki została przesłana informacja o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia później niż następnego dnia po dacie przygotowania tej informacji."
Stąd moje pytanie o to czy coś się zmieniło?
Nie ma od razu błędu, bo importujesz poprawny plik - 17 przesłałeś plik z datą przygotowania 16, czyli nie był później niż dzień po przygotowaniu. Ale później, po analizie całości stwierdzili brak pliku przesłanego 16 (bo 16 nie wysyłałeś?)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]