collapse

Reklama


Autor Wątek: CHUK rozliczenia  (Przeczytany 1440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline justyna_wroblewska

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
CHUK rozliczenia
« dnia: Listopada 14, 2022, 10:00:08 am »
Czy profilaktykę CHUK rozliczam tylko w SIMP?

W pakiecie usług POZ mam 501000000048 ŚWIADCZENIE W RAMACH PROFILAKTYKI CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA. Czy powinnam tej usługi użyć zamykając wizytę pacjenta w SOMED? Jeśli tak to, czy podczas drugiej wizyty?

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: CHUK rozliczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 17, 2022, 09:51:30 am »
Czy profilaktykę CHUK rozliczam tylko w SIMP?
tak
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline cris1980

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: CHUK rozliczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 17, 2022, 23:05:05 pm »
Czy trzeba wypełniać ankietę papierową czy wystarczy w SIMP? Każdą wizytę zakańcza lekarza, który wydaje zalecenia dla pacjenta?

Offline justyna_wroblewska

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: CHUK rozliczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 21, 2022, 11:53:04 am »
My wypełniamy papierową, ale nie wiem czy jest to obowiązkowe. Może zakończyć lekarz lub plg

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: CHUK rozliczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 09, 2022, 12:50:10 pm »
Przypadkiem znalazłem info: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,8252.html
Czy ja dobrze rozumiem, że teoretycznie można przeprowadzać wszystkie wizyty profilaktyki CHUK a następnie wyeksportować te wizyty, zaimportować do SIMP i na koniec wystawić rachunek w SIMP?
Jeżeli tak, to czy jakaś aplikacja gabinetowa jest na to gotowa? Najbardziej oczywiście interesuje mnie gotowość KS-SOMED w tej kwestii.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: CHUK rozliczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 09, 2022, 14:26:04 pm »
Nie mam najnowszych informacji, ale kiedyś rozmawiałem Panem z Kamsoftu. Byli obrażeni na Asseco, bo przegrali z nimi przetarg na simp i postanowili nie rozwijać tego modułu w Somedzie.

Gdzieś mi się tez obiło o uszy, że ma dojść do zmiany operatora simp.

Przypadkiem znalazłem info: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,8252.html
Czy ja dobrze rozumiem, że teoretycznie można przeprowadzać wszystkie wizyty profilaktyki CHUK a następnie wyeksportować te wizyty, zaimportować do SIMP i na koniec wystawić rachunek w SIMP?
Jeżeli tak, to czy jakaś aplikacja gabinetowa jest na to gotowa? Najbardziej oczywiście interesuje mnie gotowość KS-SOMED w tej kwestii.

Offline obserwator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: CHUK rozliczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 09, 2022, 23:02:19 pm »
Przypadkiem znalazłem info: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,8252.html
Czy ja dobrze rozumiem, że teoretycznie można przeprowadzać wszystkie wizyty profilaktyki CHUK a następnie wyeksportować te wizyty, zaimportować do SIMP i na koniec wystawić rachunek w SIMP?
Jeżeli tak, to czy jakaś aplikacja gabinetowa jest na to gotowa? Najbardziej oczywiście interesuje mnie gotowość KS-SOMED w tej kwestii.

Chyba nie bo jak się taką pozycję wybierze z umowy i zrobi eksport SWIAD to zwraca błąd

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: CHUK rozliczenia
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 10, 2022, 10:44:28 am »
Mylisz kilka różnych tematów.
Plik SWIAD to nie jest plik XML o strukturze udokumentowanej pod linkiem podanym przez Michała.
To dwie różne sprawy.
Przeczytaj artykuł, który podlinkował Michał.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: CHUK rozliczenia
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 15, 2022, 10:32:55 am »
Postanowiłem się dowiedzieć u źródła. Poniżej pytania i odpowiedzi jakie dostałem od Kamsoftu.

Cytuj
Dzień dobry,

Na stronie NFZ https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,8252.html informację:

'Komunikat dla świadczeniodawców
24-08-2022
Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnia zaktualizowaną dokumentację komunikatów XML (wersja 3) umożliwiających przekazanie danych (karty badania profilaktycznego i wyników badań) z aplikacji gabinetowej świadczeniodawcy do SIMP w postaci plików XML w związku z wprowadzonymi zmianami w Programie Profilaktyki Chorób Układu Krążenia (CHUK), na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 czerwca 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2022 r. poz. 1355) oraz zarządzenia Nr 79/2022/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 czerwca 2022 r. w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna.

Komunikat w wersji 3 uwzględnia zmiany które weszły od 01.07.2022 r. i obsługuje badania z datą pierwszej wizyty wcześniejszą od 2022-07-01, jak i późniejszą lub równą 2022-07-01. W zależności od daty pierwszej wizyty wymagane są różne dane.

Komunikat w wersji 2 obsługuje tylko badania z datą pierwszej wizyty wcześniejszą od 2022-07-01.

Jednocześnie przekazujemy aktualną specyfikację protokołu komunikacji pomiędzy Systemem Informatycznym Monitorowania Profilaktyki (SIMP) a dowolnym, innym systemem informatycznym świadczeniodawcy, realizowanej przy pomocy usług sieciowych typu SOAP oraz RESTful za pośrednictwem sieci Internet. Nowa metoda weryfikuj w usłudze sieciowej csm-wss  służy do weryfikacji uprawnień pacjentki do programu profilaktycznego raka szyjki macicy, raka piersi i ChUK oraz weryfikacji czy pacjentka przebywa na kwarantannie.'

1. Czy ja dobrze rozumiem, że teoretycznie można przeprowadzać wszystkie wizyty profilaktyki CHUK w aplikacji gabinetowej a następnie wyeksportować te wizyty, zaimportować do SIMP i na koniec wystawić rachunek w SIMP?
Jeżeli tak, to czy KS-SOMED to umożliwia, a jeżeli nie to czy i kiedy będzie umożliwiał?

2. Czy fragment 'Jednocześnie przekazujemy aktualną specyfikację protokołu komunikacji pomiędzy Systemem Informatycznym Monitorowania Profilaktyki (SIMP) a dowolnym, innym systemem informatycznym świadczeniodawcy, realizowanej przy pomocy usług sieciowych typu SOAP oraz RESTful za pośrednictwem sieci Internet. Nowa metoda weryfikuj w usłudze sieciowej csm-wss  służy do weryfikacji uprawnień pacjentki do programu profilaktycznego raka szyjki macicy, raka piersi i ChUK oraz weryfikacji czy pacjentka przebywa na kwarantannie.' mówi o tym, że teoretycznie można przeprowadzać porady profilaktyczne CHUKw aplikacji gabinetowej, która przekaże te dane bezpośrednio do SIMP?
Jeżeli tak, to czy KS-SOMED to umożliwia, a jeżeli nie to czy i kiedy będzie umożliwiał?

3. Jeżeli, odpowiedź, na któreś z powyższych pytań jest twierdząca to czy w KS-SOMED jest gotowy formularz, którego wypełnienie gwarantuje prawidłowy sposób przekazania  odpowiedzi na pytania ankietowe i wyniki badań? Jeżeli nie to co zrobić aby go stworzyć.

4. Z tego co pamiętam, to KS-SOMED umożliwia obliczenie wyniku SCORE. Czy jest możliwość obliczenia wyniku SCORE2?


Cytuj
Dzień dobry

Ad. 1 Nie, można tylko wypełnić ankietę w systemie gabinetowym i przesłać do SIMP, resztę operacji trzeba przeprowadzać  w SIMP. Nie planujemy implementacji tej funkcjonalności w SOMED.
Ad. 2 W aktulizacji 2022.03.0.00:
Na zakładce SIMP dodano możliwość weryfikacji pacjenta zgodnie z komunikatem dla świadczeniodawców
z dnia 24.08.2022 r. Nowa metoda weryfikuj w usłudze sieciowej csm-wss służy do weryfikacji uprawnień
pacjentki do programu profilaktycznego raka szyjki macicy, raka piersi i ChUK oraz weryfikacji czy pacjentka
przebywa na kwarantannie.
Ad. 3 Ankiety profilaktyczne należy wypełniać w SIMP, nie ma ścieżki ich poprawnego utworzenia w SOMED.
Ad. 4 Jest to wpisane na listę zgłoszeń oczekujących na wyznaczenie terminu realizacji. O zmianach będziemy informować w biuletynie do aktulizacji.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 98
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]