collapse

Reklama


Autor Wątek: Darmowe repozytorium dla EDM / P1  (Przeczytany 4616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: Darmowe repozytorium dla EDM / P1
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 16, 2023, 20:17:15 pm »
Pytanie czy powstanie kiedyś bezpłatna chmura państwowa na której będzie można przechowywać dok łącznie z możliwością ich udostępnienia i czy Kamsoft zgodzi się na pchanie tych dok do tej chmury a nie do swojej płatnej ...   A jak to wygląda w innych systemach "płatnych" generowanie i utrzymanie dok też jest tak kosztowne ?

znalazłem info że są takie platformy regionalne , rozumiem że bezpłatne :
Usługi Regionalnego Systemu Informacji Medycznej Województwa
Łódzkiego
e-Zdrowie dla Mazowsza
Podkarpacki System Informacji Medycznej
Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie
e-Zdrowie w województwie świętokrzyskim
Wielkopolskie e-Zdrowie

ale czy faktycznie pracują , magazynują i wymieniają dane ? coś jak chmura Kamsoft , ktoś z was tego korzysta ?

Koszty utrzymania EDM-Suite rosną i za kilka lat nie wiem czy podmioty nie będą przechodzić do innych dostawców oprogramowania jak MyEDM ponieważ ciężko konkurować z czymś co jest za darmo. A jak to działa to wielu właścicieli nie do końca "interesuje".
Może się mylę jak myślicie?

Offline XMAN

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 2
Odp: Darmowe repozytorium dla EDM / P1
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 17, 2023, 17:16:46 pm »
Nawet przechodząc do innego usługodawcy nadal trzeba będzie ponosić koszty za utrzymywanie dokumentacji na repozytorium. chyba że Podmiot zostanie zlikwidowany lub dane zostana przeniesione odpłatnie oczywiście, ale czy nowy usługodawca będzie chciał zaciągnąć taką bazę ?!

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Darmowe repozytorium dla EDM / P1
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 20, 2023, 13:15:51 pm »
tak teraz patrzę na cennik https://kamsoft.pl/cennik.html?produkt=KS-SOMED i jest tam pozycja:

Cytuj
4000PI03.00   KS-EDM SUITE - MIGRACJA POMIĘDZY CENTRAMI DANYCH - USŁUGA INF. (cena od)   usługa   sztuka   3,740.00   4,600.20
,

czyli o ile dobrze rozumiem to trzeba zapłacić Kamsoftowi minimum (koszt ustalany indywidulanie) 4600zł brutto żeby przenieść repozytorium gdzie indziej, więc warto będzie rozważyć przy ewentualnej migracji czy bardziej opłaca się zapłacić za przeniesienie czy pozostawienie i utrzymanie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline radek84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 1
Odp: Darmowe repozytorium dla EDM / P1
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 22, 2023, 13:54:59 pm »
doprecyzowałem pytanie odnośnie ZM i EDM
i powiem tak.. współczuje tym co mają KS i boją się przejść na inne oprogramowanie.
Proszę pamiętać KS liczy sobie za przesłane zdarzenia i Dokumentacje plus za utrzymanie tego w chmurze i to nie małe pieniądze.
z każda fakturą cena będzie większa za utrzymanie tego w chmurze i co będzie za parę miesięcy, lat?
ja już się cieszę ze przeszedłem na MyDr bo nie muszę już płacić KS za każdą pierdołe

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 134
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]