collapse

Reklama


Autor Wątek: Migracja systemu - co z e-skierowaniami?  (Przeczytany 669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 3246
 • Pomógł? 107
Migracja systemu - co z e-skierowaniami?
« dnia: Wrzesień 21, 2022, 13:05:58 pm »
Dzień dobry

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia ew pomysły jak przy zmianie programu rozliczeniowego poradzić sobie z e-skierowaniami zarejestrowanymi w starym systemie, a wymaganymi do migracji w nowym? Ponowne pobranie już zarejestrowanego e-skierowania w nowym systemie tego samego świadczeniodawcy nie powiodło się (a i to byłoby ciężkie do wykonania bo trzeba by znać kody do pobrania tych e-skierowań i sztuka po sztuce wyklikać :-/)

I drugie pytanie, czy jest jakaś inna możliwość wyciągnąć z KS-PPS zarejestrowane skierowania niż eksport do schowka/excela odfiltrowanej listy z Rozliczenia-Rejestracje->Zlecenia? Brakuje tam nr PESEL pacjenta więc nie da się tego łatwo sparować z lista pacjentów :-/

Pozdrawiam

Offline karolweksler

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2904
 • Pomógł? 201
Odp: Migracja systemu - co z e-skierowaniami?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2022, 18:11:19 pm »
Jest kilka aspektów tego tematu.
Przede wszystkim pytanie: jaki jest cel?
Jeżeli celem jest to, żeby sprawozdawczość do NFZ zawierała informacje o e-skierowaniach, z którymi zgłosili się pacjenci, którym zostało udzielone już świadczenie (np. pacjent przyszedł na wizytę w dniu 31 sierpnia i wysłano tą wizytę do NFZ komunikatem SWIAD) po to, żeby zaraportować identyczne skierowanie na kolejnej wizycie pacjenta, to:
1) kontakt z producentem dotychczasowego systemu celem wskazania miejsca w systemie, które pozwala wygenerować plik CSV lub XML, które będzie zawierać pożądane informacje
2) kontakt z producentem dotychczasowego systemu celem jednorazowego wygenerowania - spod bazy danych - zestawienia, które będzie zawierać pożądane informacje
3) kontakt z producentem nowego systemu celem uzgodnienia, że import danych w zakresie skierowań zostanie przeprowadzony na podstawie plików XML wysyłanych do NFZ (SWIAD), gdyż one zawierają potrzebne informacje (są tam zarówno dane techniczne dotyczące e-skierowania wymagane przez NFZ jak również określenie komórki organizacyjnej, w której odbyła się wizyta, a także pesel pacjenta)
4) przygotowanie pliku CSV zawierającego dane dotyczące skierowań na podstawie skryptu napisanego przez siebie, który przetworzy pliki XML wysyłane do NFZ. Następnie przekazanie tego pliku csv dla producenta nowego systemu. Najpierw - uzgodnienie z producentem nowego systemu czy podejmie się importu z pliku CSV i jakie kolumny powinien zawierać taki plik.

Jeżeli celem jest to, żeby w nowym systemie mieć podgląd na e-skierowanie, z którym zgłosił się pacjent i które zostało odebrane przy użyciu dotychczasowego systemu, to - w trybie moich domysłów -
1) albo Kamsoft przechowuje w bazie danych plik XML z pobranym e-skierowaniem i można byłoby ustalić w jakiej tabeli znajdują się te dane, po czym je wyeksportować celem przekazania dla producenta nowego systemu
2) albo Kamsoft przechowuje w bazie danych identyfikatory techniczne pobranych e-skierowań, na podstawie których jest w stanie wysłać request do P1 celem wygenerowania podglądu e-skierowania.  Można byłoby ustalić w jakiej tabeli znajdują się te dane, po czym je wyeksportować celem przekazania dla producenta nowego systemu.
Najtrudniejszy etap w ramach powyższego to "ustalić w jakiej tabeli znajdują się te dane" - albo samodzielnie albo z pomocą dotychczasowego producenta systemu. I pytanie czy nowy producent systemu podejmie się importu danych na podstawie wariantu 1 lub 2.

Proponowałbym zapytać producenta nowego systemu jak podchodzą do tematu. Na razie ogólnie. Bez pokazywania własnych pomysłów. Może mieli już podobną sytuację gdzieś indziej i mają wypracowany schemat postępowania w takiej sytuacji.

Offline PiotrSz

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 3246
 • Pomógł? 107
Odp: Migracja systemu - co z e-skierowaniami?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2022, 12:12:19 pm »
Dzięki za szybką odpowiedź.

Cel ogólnie jest taki, żeby w nowym systemie kontynuować sprawozdawczość od świeżo przyjmowanych pacjentów powiedzmy od początku miesiąca.
Umowa REH, więc pobyty wielodniowe. Pacjenci rozpoczęci w starym systemie będą do końca rozliczeni w starym.

Natomiast w nowym systemie będziemy mieli przerzucone planowane terminy i potrzebuję do tego skierowań.
Część tych skierowań jest nowych przypisanych "do realizacji" na danej wizycie a część była już używana na poprzednich wizytach a kolejne będą jako kontynuacja leczenia ale też muszą mieć jako podkładkę skierowanie przecież.

Z tego co znalazłem w PPSie da się szt po szt generować XMLe z e-skierowaniami przypisanymi do pacjenta (było by to czasochłonne :-/ ). Muszę się dowiedzieć od producenta nowego systemu czy są je w stanie zaimportować. Pytanie też co z P1 jeżeli takie skierowanie było pierwotnie przypisane jako "do realizacji" w innym systemie a realizacja byłaby wysyłana z innego.. niby świadczeniodawca i OID ten sam.

Pozdrawiam

Offline karolweksler

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2904
 • Pomógł? 201
Odp: Migracja systemu - co z e-skierowaniami?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2022, 21:16:43 pm »

Cel ogólnie jest taki, żeby w nowym systemie kontynuować sprawozdawczość od świeżo przyjmowanych pacjentów powiedzmy od początku miesiąca.
Umowa REH, więc pobyty wielodniowe. Pacjenci rozpoczęci w starym systemie będą do końca rozliczeni w starym.
Prawidłowo. Tak to się powinno robić.

Pytanie też co z P1 jeżeli takie skierowanie było pierwotnie przypisane jako "do realizacji" w innym systemie a realizacja byłaby wysyłana z innego.. 
Raczej nie ma to znaczenia, bo co za różnica z jakiego systemu pochodzi XML, który wysyłasz (na dobrą sprawę, możesz sobie wydłubać go w Notatniku i wysłać poprzez SoapUI), ważne aby zawierał on wszystkie potrzebne szczegóły.

 

* Szukaj


Reklama DRW

* Kto jest on-line

 • Kropka Gości: 56
 • Kropka Ukrytych: 0
 • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

* Aktywni

Paweł Paweł
9137 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3246 Wiadomości
Michał Michał
3099 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2920 Wiadomości
karolweksler
2904 Wiadomości
09061303
2850 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2189 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1592 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 737KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]