collapse

Reklama


Autor Wątek: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY  (Przeczytany 3670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dawgaw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« dnia: Września 16, 2022, 12:40:22 pm »
Hej, czy ktoś się spotkał z takim błędem? Brak w systemie wcześniejszych świadczeń wymaganych
Dotyczy to badania w ramach budżetu powierzonego, a dokładnie badania: 501000000173 ANTYGEN H.PYLORI W KALE - TEST LABORATORYJNY
W jednym zestawie świadczeń idzie zarówno badanie jak i porada lub teleporada.
Istnieje jakaś możliwość poprawy?
Reszta badań z budżetu przechodzi bez problemu.

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #1 dnia: Września 27, 2022, 21:31:50 pm »
Ponoć nfz zmienił zasady i musisz ją dodać do wizyty jak zlecasz a nie jak już przychodzi pacjent z wynikiem. Tez miałam taki błąd , poprawiłam na datę wcześniejszej wizyty - jak zlecała badanie pani dr i przeszło

Offline jm89

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 1
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #2 dnia: Września 28, 2022, 21:14:57 pm »
Gdzie znaleźć tę nowe wytyczne ?

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #3 dnia: Września 28, 2022, 22:15:46 pm »
bez sensu, dlaczego mieli by finansować zlecenie, a nie wykonanie badania? Jaką masz pewnośę, że jak zlecisz, to pacjent dotrze do laboratorium?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #4 dnia: Września 28, 2022, 22:20:37 pm »
  Jaką masz pewnośę, że jak zlecisz, to pacjent dotrze do laboratorium?
Żadnej.

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 339
  • Pomógł? 5
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #5 dnia: Września 29, 2022, 07:51:07 am »
hejJak rozwiązaliście problem z pacjentami, którzy nie zgłaszają się do lekarza w celu omówienia wyników? ( jakoś niemożliwe by można było rozliczyć badania na wizycie , w której sa zlecane- ja mam takie wszystkie w błędzie- raczej jest to rozliczane na drugiej wizycie) )
U mnie jest to notoryczne pacjenci nie wracają już , więc idą badania za free można rzec.Siłą pacjenta nie zagonie do lekarza. Obieraja sobie wyniki on-line i tyle go widzimy

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Pomógł? 30
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #6 dnia: Września 29, 2022, 08:15:16 am »
Lekarz też może odebrać online, a jak ma wyniki zadzwonić do pacjenta, przekazać informację czy jest dobrze, lub czy są jakieś inne zalecenia i rozliczyć badania w ramach teleporady.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #7 dnia: Września 29, 2022, 10:01:43 am »
Wraz ze skierowaniem do laboratorium daj oświadczenie do podpisania, że pacjent zobowiązuje się podkryć koszty badań jeżeli nie zgłosi się z powrotem i że faktura ma być wystawiona na następujące dane.

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 339
  • Pomógł? 5
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #8 dnia: Września 29, 2022, 12:04:36 pm »
Nie mogę pobierać opłat - żądnych. Jesteśmy jednostką Wojewódzką

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #9 dnia: Września 29, 2022, 13:05:39 pm »
Ale ja Ci nie napisałem nic o pobieraniu opłat. W kasie nic się nie zmienia wskutek podpisania oświadczenia. A zadziała jako motywator.

Offline Krzysiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 1
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #10 dnia: Października 03, 2022, 15:14:43 pm »
Mi wrócił błąd : brak w systemie wcześniejszych świadczeń wymaganych. Na badanie anty-HCV u pacjenta z rozpoznaniem ICD-10 Z03
Pytanko : co źle zrobiłem???  ::) ::) ::)

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 339
  • Pomógł? 5
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #11 dnia: Października 04, 2022, 10:25:01 am »
Ponoć nfz zmienił zasady i musisz ją dodać do wizyty jak zlecasz a nie jak już przychodzi pacjent z wynikiem. Tez miałam taki błąd , poprawiłam na datę wcześniejszej wizyty - jak zlecała badanie pani dr i przeszło
Zgłupiałam:) NFZ zapłacił mi za budżet za wizyty, na których lekarz zlecił badania ( wyniki automatycznie same się zaczytują się do tej pierwszej wizyty). Nie zapłacił mi za wizyty i badanie, które były omawiane na drugiej wizycie. O co chodzi? za co oni płacą? za samo zlecenie badań? przecież nie widza, ze wynik się zaczytał do wizyty bo nie robię ponownej wysyłki.
Jak jest u Was?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #12 dnia: Października 05, 2022, 20:24:16 pm »
Czy miałaś wykazaną na pierwszej wizycie usługę podstawową (np. poradę w miejscu) i dodatkowo usługę z budżetu powierzonego? Jak tak, to nie powinnaś tak mieć. Jak tak robi automat, to robi źle.
Czy masz jakiś błąd na wykazanych poradzie podstawowej i usłudze z budżetu na wizycie nr 2? Automat NFZ może być "głupi" i jak zobaczy komplet porada podstawowa i usługa z budżetu to bierze je do rozliczenia. Automat NFZ nie ma wiedzy przyczynowo-skutkowej, nie wie, że i czy wcześniej badanie było zlecone. Dla niego komplet usługa podstawowa i usługa z budżetu w jeden dzień (w jednym zestawie) to już wystarczające dane do rozliczenia. Pytam czy na wizycie nr2 jest błąd, bo raczej zakładałbym, że to też będzie rozliczone.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 339
  • Pomógł? 5
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #13 dnia: Października 06, 2022, 08:22:23 am »
Czy miałaś wykazaną na pierwszej wizycie usługę podstawową (np. poradę w miejscu) i dodatkowo usługę z budżetu powierzonego? Jak tak, to nie powinnaś tak mieć. Jak tak robi automat, to robi źle.
Czy masz jakiś błąd na wykazanych poradzie podstawowej i usłudze z budżetu na wizycie nr 2? Automat NFZ może być "głupi" i jak zobaczy komplet porada podstawowa i usługa z budżetu to bierze je do rozliczenia. Automat NFZ nie ma wiedzy przyczynowo-skutkowej, nie wie, że i czy wcześniej badanie było zlecone. Dla niego komplet usługa podstawowa i usługa z budżetu w jeden dzień (w jednym zestawie) to już wystarczające dane do rozliczenia. Pytam czy na wizycie nr2 jest błąd, bo raczej zakładałbym, że to też będzie rozliczone.
Tak miałam wykazaną na pierwszej wizycie usługę podstawową. Żądnego błędu ani na pierwszej ani na drugiej. Problem, ze wyniki zaczytują się do pierwszej wizyty ( dodanie produktów z budżetu do pierwszej wizyty to już lekarz sam dodał z palce- system tego automatycznie nie dodaje). Obawiam sie potem korekt. Wyniki powinny zaczytywać się do drugiej wizyty oraz w drugiej wizycie powinno byc świadczenie podstawowe plus te z budżetu. Jak zorbić aby wyniki zaczytywały się do 2 wizyty?

Offline kacper_62

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: BŁĄD - BUDŻET POWIERZONY
« Odpowiedź #14 dnia: Października 06, 2022, 15:25:10 pm »
A u mnie SZOI zwraca komunikat "Brak odpowiedniego kodu ICD9 dla danego świadczenia" dla każdego wpisanego badania. Czy w KSPPS trzeba ustawić jakieś dodatkowe parametry?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]