collapse

Reklama


Autor Wątek: Ankieta Cez  (Przeczytany 1489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olusza

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Pomógł? 4
Ankieta Cez
« dnia: Czerwca 13, 2022, 19:23:09 pm »
Dzień dobry,czy ankieta Cez "badanie stopnia informatyzacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą"jest obowiązkowa? A jak nie, czy brak wypełnienia wpływa na np. brak możliwości dofinansowania poziomu bezpieczeństwa systemów w szpitalu itp.?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Ankieta Cez
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 13, 2022, 20:20:03 pm »
2 x NIE. (przy czym trudno przewidzieć "itp." bo może dzisiaj o niczym nie wiadomo, ale za 3 miesiące do jakiś dofinasowań dopuszczone będą tylko placówki, z ankiet których wynika, że potrzebowały dofinansowania)

Jeżeli myślisz o jakiś dofinansowaniach, to lepiej uzupełnij. Masz łatwe wejście - poprzez link w mejlu, nie musisz logować się na SSOZ. Pół godziny i po sprawie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2022, 20:22:05 pm wysłana przez karolweksler »

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Ankieta Cez
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 29, 2022, 17:16:10 pm »
A czy nie uważanie że pieniądze z dofinansowań to są toksyczne pieniądze? I lepiej się bez nich obejść?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ankieta Cez
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 30, 2022, 08:21:40 am »
@Seler a dlaczego tak myślisz?
Ja dla "swojego" POZ już kilka dofinansowań "załatwiłem" i nie miałem jeszcze z tego tytułu problemów. Pierwsze dofinansowanie chyba z 2018 roku czyli prawie cztery lata temu.
Skoro jest możliwość to czemu nie skorzystać?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Ankieta Cez
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 01, 2022, 14:32:26 pm »
Pieniądze łatwo się bierze. Ale co zrobisz jak w rok po wzięciu dofinansowania będziesz musiał zwinąć interes?
Dofinansowania dotyczą różnych kwestii związanych z udzielaniem świadczeń finansowanych ze środków publicznych. Co będzie jak postawią zarzut, że to na co wziąłeś dofinasowanie służy również udzielaniu świadczeń komercyjnych? Wówczas podniesiony zostanie zarzut niewłaściwego wykorzystania dofinansowania z konsekwencją jego zwrotu.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Ankieta Cez
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 04, 2022, 08:48:36 am »
dlatego zawsze trzeba czytać zasady na jakich przyznawane jest dofinansowanie. Ja nie znalazłem żadnych "kruczków", które można by wykorzystać przeciw nam. My mamy usługi tylko NFZetowe, ale nie we wszystkich dofinansowaniach (z tego co pamiętam) to był warunek konieczny (pilotaż wymiany EDM czy dofinansowanie w związku z wystawianiem eZLA chyba nie miały takiego ograniczenia). Nigdzie nie było też zapisu o tym, że firma musi działać dłużej niż rok. Zazwyczaj było info, że przez 5 lat trzeba trzymać dokumentację związaną z dofinansowaniem i że kontrola może się odbyć przez te 5 lat, ale jak firma już nie istnieje to podobnie NFZ może zrobić weryfikację wsteczną świadczeń refundowanych i zasady zapewne takie same. Najbardziej "upierdliwy" warunek to chyba oznakowanie sprzętu, że jest z dofinansowania :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 130
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]