collapse

Reklama


Autor Wątek: Weryfikacja wsteczna  (Przeczytany 1325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Weryfikacja wsteczna
« dnia: Czerwca 02, 2022, 11:55:34 am »
Co prawda dostaliśmy wcześniej komunikat o weryfikacji wstecznej 17 maja i że są pewne umowy odblokowane do 17 czerwca. Sporą część raportów poprawiliśmy. Korekty nam wystawili ale rachunków już nie bo w pozycjach szablonu rachunku widnieje tak "istnieje blokada rozliczeń świadczeń". Pytanie czy NFZ nie przegina w tej kwestii, kazać poprawić błędy wywalić szablonami na minus ale nie pozwolić nam tego wyrównać na zero?

a komunikat brzmi tak
Cytuj
Szanowni Państwo,

zakończyliśmy proces weryfikacji wstecznej świadczeń sprawozdanych oraz rozliczonych przez świadczeniodawców w 2021 roku prowadzony w ramach monitorowania realizacji umów.

Wyniki przeprowadzonej weryfikacji udostępniliśmy na Portalu SZOI (raporty zwrotne do przekazywanych raportów statystycznych).

Mając na uwadze zapisy § 28 ust 2  Ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej stanowiących załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 roku (tekst jednolity Dz.U. 2022 poz. 787 ze zm.) cyt.:

W przypadku gdy obowiązek zwrotu środków finansowych wynika z zakwestionowania wykonanych świadczeń, świadczeniodawca jest obowiązany złożyć Funduszowi korygujące dokumenty rozliczeniowe.

zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z wynikami weryfikacji i dokonanie stosownych korekt dokumentów rozliczeniowych do dnia 17 czerwca 2022 roku.

Po upływie wskazanego terminu wnioski świadczeniodawców o jego przedłużenie będą rozpatrywane indywidualnie przez Lubelski OW NFZ. 

Celem umożliwienia świadczeniodawcom dokonanie stosownych korekt dokumentów rozliczeniowych informuje, że w okresie 16.05.2022r.-17.06.2022r. odblokujemy:

    I fazę statystyczną umów  celem poprawy bądź usunięcia zakwestionowanych świadczeń oraz

    II fazę rozliczeniową umów (w trybie naliczania)  celem dokonania ewentualnej kompensaty finansowej.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Weryfikacja wsteczna
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 02, 2022, 12:03:53 pm »
Zadzwonić i zwrócić uwagę, że chyba o czymś zapomnieli.
Czasami żałuję, że nie ma opcji odpowiedzi na komunikaty pojawiające się na SZOI :D

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Weryfikacja wsteczna
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 06, 2022, 08:10:35 am »
Zadzwonić i zwrócić uwagę, że chyba o czymś zapomnieli.
Czasami żałuję, że nie ma opcji odpowiedzi na komunikaty pojawiające się na SZOI :D
Dowiedziałem się że ci ludzie w NFZ jacyś ciemni na umyśle są, w komunikacie piszą że 2 faza, a tutaj mi sugerują ze tylko pierwsza i trzeba pisać pismo o odblokowanie drugiej fazy bo będzie komunikat że jest tylko 1 faza odblokowana z 2021 :P. Szczerze to wolałbym żeby poza komunikatem o odblokowanie była jeszcze informacja obok powiedzmy nr umowy napisane(odblokowana 1 i 2 faza) i jakaś mała legenda co oznacza 1 i 2 faza.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Weryfikacja wsteczna
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 06, 2022, 12:31:04 pm »
U mnie ten sam problem (wlkp) musze w dłutoterminówce rozbic miesiac bo pacjent był kilka dni gdzies w szpitalu, ale zblokowane jest wysłanie świadczenia bez tych dni, wysłałem skan wniosku o odbl umowy, zeroodzewu wysałem listem wersje papierowa, zero odzewu zostaje telefon o ile znajde własciwy

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Weryfikacja wsteczna
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 07, 2022, 15:37:34 pm »
W Wielkopolsce jeśli jest świadczenie oznaczone ostrzeżenie lub informacja to baza nie jest odblokowana.
Jeśli jest Błąd to bazę miałam odblokowaną i można było poprawiać bez pisma.
Monika

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Weryfikacja wsteczna
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 07, 2022, 21:37:15 pm »
powiem nawet, że może być błąd nie odblokowany. Odblokowane są tylko błędy ROZLICZONE

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 153
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]