collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak kodów resoertowych  (Przeczytany 1856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meteor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 1
Brak kodów resoertowych
« dnia: Kwietnia 25, 2022, 09:27:30 am »
Dzień dobry wszystkim, czy ma ktoś problem z kodami resortowymi, a raczej z ich brakiem. Po ostatniej aktualizacji zniknęło sporo poradni. W wyszukiwaniu w podciągach też brak , w ukrytych  też nie . Ma ktoś jakiś pomysł?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 25, 2022, 09:40:14 am »
u mnie problem innej natury. Miałem stworzone (zewnętrzne) poradnie i odziały tylko takie, do których lekarze dawali skierowania. Skrótem do poradni były pierwsze litery nazwy poradni (np. ALER - poradnia alergologiczna), a skrótem do oddziały nazwa poprzedzona literą "O" (np. OPEDIATR - oddział pediatryczny). Po aktualizacji someda wszystkie wykorzystywane od lat skróty zostały zamienione przez VIII kod resortowy :(
Może miałeś podobnie a domyślnie somed szuka nie po nazwie tylko po skrócie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Meteor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 1
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 25, 2022, 09:46:05 am »
hej, brak różnicy czy skrót czy pełna nazwa. Dzwoniłem do kamsoftu - prześlą jakiś skrypt co ma odzyskać stracone kody, ale czy zadziała ?.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 25, 2022, 10:21:21 am »
A było ostrzeżenie w biuletynie do 2022.00.0.05. Była opisana opcja, za pomocą której można było wyłączyć automatyczną aktualizację poradni zewnętrznych na podstawie kodów resortowych.

Offline Meteor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 1
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 25, 2022, 10:32:10 am »
Rozumiem, ale wybór tego typu ustawiania winny leżeć po stronie użytkownika, który pracuje na tym, ma swoje ustawienia, przyzwyczajenia ( i na dodatek za to ZAPŁACIŁ)- a nie producenta softu - bo on tak decyduje. Podobnie jak kurier lekarski- trzeba pisać i czekać aby wyłączyć bo producent softu tak zadecydował i koniec ( takie jednostronne " kontraktowanie").

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 25, 2022, 10:50:19 am »
Ależ przecież był wybór. Dużo wcześniej niż sama modyfikacja pojawiła się opcja, której zaznaczenie było właśnie tym wyborem., Zaznaczymy i żadna modyfikacja by się nie stała. 

Offline eel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 25, 2022, 12:08:24 pm »
Informacja była lakoniczna, opcja niezalecana, a w opisie nie było mowy o całym rozwaleniu słownika.... A info o takiej zmianie powinno być przed zmianą, a nie po.

Cytuj
Jeśli  zdecydują  się  Państwo  na  nie  używanie wspomnianego mechanizmu, czego nie zalecamy, to konieczne jest ustawienie opcji w module  Administrator Opcje główne/Aktualizacja/Pomiń automatyczną aktualizację poradni zewnętrznych.

Cytuj
Jak już wspomniano automat utworzy/zmodyfikuje/ukryje poradnie zewnętrzne nie skojarzone z żadnym podmiotem zewnętrznym. Poradnie te będą miały nazwę oraz skrót zgodny z nazwą i wartością VIII części kodu resortowego,

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 25, 2022, 12:29:13 pm »
A było ostrzeżenie w biuletynie do 2022.00.0.05. Była opisana opcja, za pomocą której można było wyłączyć automatyczną aktualizację poradni zewnętrznych na podstawie kodów resortowych.

Tak właśnie coś kojarzyłem, że kiedyś coś o tym czytałem (dlatego nie robiłem zgłoszenia na MRK), ale standardowe cofnięcie się do 5 biuletynów wstecz nic nie dało. No i dać nic nie mogło bo dzięki Panu teraz już wiem, że ostrzeżenie o takim mechanizmie pojawiło się trzy miesiące wcześniej. Niestety nie znalazłem (oczywiście mogłem przeoczyć) w biuletynie do wgrywanej aktualizacji, że w niej właśnie, ten zapowiadany trzy miesiące wcześniej mechanizm zostanie uruchomiony i jeżeli faktycznie takie ostrzeżenia nie było to uważam to za błąd z Waszej strony.

PS. Naprawdę czytam biuletyn przed zastosowaniem aktualizacji. W każdej jednej sprawdzam czy wreszcie włączycie wszystkim maskowanie danych osobowych żebym mógł to wyłączyć. Kiedyś przestraszyłem się bo całkiem niedawno w biuletynie nie było ostrzeżenia, że "... w jednej z najbliższych wersji systemu KS-SOMED" i myślałem, że to już, ale na szczęście nie. Widocznie ktoś zapomniał tym razem wkleić formułki do pliku. Niemniej jednak fajnie by było gdybyście ostrzegli w biuletynie, że to już :)

PS2. Kiedy będzie ta jedna z najbliższych wersji bo chyba niedługo 3 miesiące minie od pierwszych zapowiedzi? :)

Pozdrawiam Panie Michale i proszę potraktować ten post trochę z przymrużeniem oka.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 25, 2022, 13:59:43 pm »
Co do opcji. jasne, nie była zalecana, bo ... Widzi Pan, niestety albo stety, większość naszych klientów zgłaszała nam błędy typu: "nie mogę wystawić skierowania bo nie mam kodu resortowego". No więc tłumaczyliśmy, że proszę stworzyć poradnię i nadać kod resortowy. Proszę stworzyć poradnie na podstawie kodów resortowych, jest funkcja. Działało doraźnie,  przy kolejnym skierowaniu do nowej komórki, takie samo zgłoszenie.  Nie daj Boże następowały zmiany w kodach resortowych, serwis wariował. Jasne, zawsze odpadaliśmy co robić, ale ileż można. I za każdym razem stwierdzenie, to jest do kitu bo w produkcie firmy ABC albo XYZ takie rzeczy działają od razu.
Co do opcji, tak, była opisana wcześniej, ale przy opisie dokładnie napisałem:  "Jak już wspomniano automat utworzy/zmodyfikuje/ukryje poradnie zewnętrzne nie skojarzone z żadnym podmiotem zewnętrznym. Poradnie te będą miały nazwę oraz skrót zgodny z nazwą i wartością VIII części kodu resortowego, Jeśli
dana komórka zostanie usunięta z listy kodów resortowych, dana poradnia również będzie ukryta. Założenie jest takie, że zewnętrzne poradnie nie skojarzone z żadnym podmiotem powinny odpowiadać jeden do jeden bazie VIII kodów resortowych z jednym wyjątkiem, jeśli dodana zostanie poradnia dla dzieci nie zostanie ona ukryta tak długo jak długo będzie istniała odpowiednia poradnia dla dorosłych."
No jak dla mnie dość dokładnie opisaliśmy, że zmienione zostaną kody i nazwy by odpowiadały kodom resortowym. Zakładaliśmy, że jak to ktoś przeczyta i mu się światełko zaświeci to opcję ustawi od razu by mieć po prostu spokój, a nie zastanawiać się co i kiedy. Proszę też wziąć pod uwagę, że sporo naszych klientów jednak ma dużo mniejszy poziom wiedzy niż osoby tu na forum, więc pewne rozwiązania muszą być po prostu jak czasem na siłę robione. Jasne, opcja mogłaby być domyślnie ustawiona, ale... większość z tych, co nam zgłaszało problemy po prostu by jej nie zmieniło. Skoro nie radzili sobie z dodawaniem poradni. Zakładaliby, może błędnie, że ci Klienci, którzy chcą mieś swoje poradnie na tyle są obeznani z systemem i na tyle analizują zmiany, że po prostu od razu opcję włączą i sprawa będzie rozwiązana.   A reszta, po prostu dostanie to co chce, pełną listę komórek, do których można kierować.
Co do RODO... cóż, to już nie jest sprawa jednego SOMEDA tylko kilku systemów, które należy zsynchronizować. Nie wspominając o tymże tego typu zmiany to  nei decyzja prostych proghramistów.


Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 25, 2022, 14:08:26 pm »
Może wystarczyło nie zmieniać pola skrót.
VIII kod resortowy jest  w kolumnie o takiej samej nazwie. Obecnie można wyszukać poradnię/odział według skrótu, nazwy, VII i VIII kodu. Skrót i nazwa są zdublowane.


Nie ukrywam, że też jestem "ofiarą" tej zmiany
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2022, 20:15:49 pm wysłana przez Tomek811 »

Offline eel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 25, 2022, 14:42:36 pm »
Cytuj
Może wystarczyło nie zmieniać pola skrót.
VII kod resortowy jest  w kolumnie o takiej samej nazwie. Obecnie można wyszukać poradnię/odział według skrótu, nazwy, VII i VIII kodu. Skrót i nazwa są zdublowane.

No i tu jest cały problem. Domyślnie w programie było wyszukiwanie skrótem, wszyscy lekarze tak przyzwyczajeni, kupa pracy łącznie z nimi zrobiona, żeby to wyszukiwanie jakoś działało, a teraz ktoś wpadł na pomysł, żeby to zepsuć. Był skrót i VIII cz. kodu, teraz to jedno i to samo. Dlaczego?

Rozumiem, że był bałagan i dobrze, że pewne rzeczy sie ustandaryzawia, ale program jak był mało intuicyjny tak z każdą aktualizacją robi się coraz gorzej.

Jeśli już toś chciał zrobić dobrze, to czemu w na karcie skierowania wpisując nazwę poradni oddziału, nie działa filtr tylko do skierowań?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 26, 2022, 08:50:06 am »
Dlaczego ten "problematyczny" mechanizm nie mógł zadziałać następująco:
1. Sprawdź, których poradni (sprawdzanie po VIII kodzie resortowym) z rozporządzenia nie ma w somed.
2. Dodaj brakujące poradnie i ustaw jako skrót VIII kod resortowy
3. Istniejących do tej pory poradni zawierających VIII kod resortowy nie ruszaj.
?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 26, 2022, 09:22:33 am »
Myślę, że znam odpowiedź, ale i tak zapytam?

Jest jakakolwiek szansa na odwrócenie tego procesu?

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 26, 2022, 10:03:25 am »
Dlaczego ten "problematyczny" mechanizm nie mógł zadziałać następująco:
1. Sprawdź, których poradni (sprawdzanie po VIII kodzie resortowym) z rozporządzenia nie ma w somed.
2. Dodaj brakujące poradnie i ustaw jako skrót VIII kod resortowy
3. Istniejących do tej pory poradni zawierających VIII kod resortowy nie ruszaj.
?
To by było za proste.
Ja mam podejrzenie, że w K jest departament "Jak utrudnić prace w SOMED"

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Brak kodów resoertowych
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 26, 2022, 10:22:19 am »
Dlaczego ten "problematyczny" mechanizm nie mógł zadziałać następująco:
1. Sprawdź, których poradni (sprawdzanie po VIII kodzie resortowym) z rozporządzenia nie ma w somed.
2. Dodaj brakujące poradnie i ustaw jako skrót VIII kod resortowy
3. Istniejących do tej pory poradni zawierających VIII kod resortowy nie ruszaj.
?
To by było za proste.
Ja mam podejrzenie, że w K jest departament "Jak utrudnić prace w SOMED"

Proste by było jakby poświęcili 5 minut na zgarnianie danych z RPWDL podmiotów, praktyk etc. i aktualizację tego do SOMED, MEDIS itd.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 98
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]