collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy  (Przeczytany 14178 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Pomógł? 2
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 20, 2022, 06:17:00 am »
Pacjent posiada uprawnienie do świadczeń opieki zdrowotnej na mocy Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa

Offline marmolada

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 6
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 20, 2022, 11:44:49 am »
Oby tylko byli na zielono w ewusiu (bo tego komunikat NFZ nie mówi jednoznacznie).
I zdjęcie na stronie NFZ nie ukazuje, żeby był napis "oznaczenie na recepcie: IN" a chyba tak powinno być.

Są na zielono, z dodatkową informacją o tej ustawie. Informacji może być więcej, poniżej przykład z serwera testowego ewuś (fikcyjny)

<ns2:pacjent>
<ns2:data_waznosci_potwierdzenia>2022-03-20+01:00</ns2:data_waznosci_potwierdzenia>
<ns2:status_ubezp>1</ns2:status_ubezp>
<ns2:imie>ImięUKR</ns2:imie>
<ns2:nazwisko>NazwiskoUKR</ns2:nazwisko>
<ns2:informacje_dodatkowe>
<ns2:informacja kod="UKR" poziom="I" wartosc="Pacjent posiada uprawnienie do świadczeń opieki zdrowotnej na mocy Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa"/>
<ns2:informacja kod="IZOLACJA DOMOWA" poziom="O" wartosc="Pacjent podlega izolacji domowej do dnia 03-04-2022"/>
</ns2:informacje_dodatkowe>
</ns2:pacjent>

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 20, 2022, 20:11:33 pm »
Pacjent posiada uprawnienie do świadczeń opieki zdrowotnej na mocy Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190001207/O/D20191207.pdf

Strona 28 Tabela nr 11.
Jaki kod wskażesz w przypadku gdy nie działa ewuś?

Oby tylko byli na zielono w ewusiu (bo tego komunikat NFZ nie mówi jednoznacznie).
I zdjęcie na stronie NFZ nie ukazuje, żeby był napis "oznaczenie na recepcie: IN" a chyba tak powinno być.

Są na zielono, z dodatkową informacją o tej ustawie. Informacji może być więcej, poniżej przykład z serwera testowego ewuś (fikcyjny)

<ns2:pacjent>
<ns2:data_waznosci_potwierdzenia>2022-03-20+01:00</ns2:data_waznosci_potwierdzenia>
<ns2:status_ubezp>1</ns2:status_ubezp>
<ns2:imie>ImięUKR</ns2:imie>
<ns2:nazwisko>NazwiskoUKR</ns2:nazwisko>
<ns2:informacje_dodatkowe>
<ns2:informacja kod="UKR" poziom="I" wartosc="Pacjent posiada uprawnienie do świadczeń opieki zdrowotnej na mocy Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa"/>
<ns2:informacja kod="IZOLACJA DOMOWA" poziom="O" wartosc="Pacjent podlega izolacji domowej do dnia 03-04-2022"/>
</ns2:informacje_dodatkowe>
</ns2:pacjent>

https://www.nfz.gov.pl/download/gfx/nfz/pl/defaultstronaopisowa/315/19/1/system_ewus_-_opis_interfejs_dostepowego_v.1.12.pdf

Ja mam na myśli stronę 12, atrybut ozn_rec. Tutaj nie przekazują, a reoretycznie powinni przekazywać IN.

Offline kasienka9

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Pomógł? 3
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 21, 2022, 15:29:04 pm »
Ale to już działa? Bo mnie dzisiaj na zielono pqcjent nie świecił. Czerwony i juz. Dziecko

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 21, 2022, 20:59:58 pm »
Chyba nie działa - też miałem taki przypadek.
Czyli dalej jesteśmy w sytuacji, że nie da się rozliczać takich pacjentów (a przynajmniej nikt nie umie wskazać kodu tytułu finansowania).

Offline dydzia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 22, 2022, 10:11:50 am »
Czy zmienia się usługi dla Tych osób??? aby rozliczyć?

Offline Dobrawa

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 22, 2022, 10:42:05 am »
Jeżeli pacjent będzie na zielono w ewuś i będzie miał PESEL, to *prawdopodobnie* będzie bez znaczenia czy to ja, Ty czy osoba z Ukrainy.
Farmaceutka w aptece poinformowała mnie ,że mamy wpisywać adres pod którym się w Polsce znajdują.

Offline Dobrawa

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 22, 2022, 10:46:07 am »
Czy zmienia się usługi dla Tych osób??? aby rozliczyć?

Kod ma być podobno IN ale w moim programie ( mMedica ) jak na razie nie można wybrać takiego kodu, bo system nie jest dostosowany. Mamy czekać, nie wiadomo ile, bo pan z infolinii też tego nie wie...

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 22, 2022, 19:50:26 pm »
Czy zmienia się usługi dla Tych osób??? aby rozliczyć?
Nie - koszyk świadczeń taki sam jak dotąd.

Offline mischelle

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 23, 2022, 07:57:44 am »
Czy zmienia się usługi dla Tych osób??? aby rozliczyć?
Nie - koszyk świadczeń taki sam jak dotąd.


Zmienią się, będzie nowy kod tytułu uprawnienia i nowy produkt jednostkowy - nie ma w tej chwili jeszcze Rozporządzenia w sprawie zakresu niezębnych informacji .Wizyt w tej chwili nie da się rozliczyć.

Offline Dobrawa

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 23, 2022, 11:37:25 am »
Oby tylko byli na zielono w ewusiu (bo tego komunikat NFZ nie mówi jednoznacznie).
I zdjęcie na stronie NFZ nie ukazuje, żeby był napis "oznaczenie na recepcie: IN" a chyba tak powinno być.

Miałam dziś pacjentkę z Ukrainy z nadanym nr pesel. Niestety w Ewuś widnieje na czerwono.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 23, 2022, 19:56:26 pm »
Czy zmienia się usługi dla Tych osób??? aby rozliczyć?
Nie - koszyk świadczeń taki sam jak dotąd.


Zmienią się, będzie nowy kod tytułu uprawnienia i nowy produkt jednostkowy - nie ma w tej chwili jeszcze Rozporządzenia w sprawie zakresu niezębnych informacji .Wizyt w tej chwili nie da się rozliczyć.
Uwielbiam takie wiadomości.
Sprzeczne z dotychczasowymi komunikatami na stronach NFZ.
I bez podania źródła.

Offline marmolada

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 6
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 24, 2022, 00:36:10 am »
Ja mam na myśli stronę 12, atrybut ozn_rec. Tutaj nie przekazują, a reoretycznie powinni przekazywać IN.

No potwierdzenia z testowego serwera ewuś nie mają IN. Może te z produkcyjnego serwera będą miały, ale to się dowiemy, jak zacznie działać :)

Offline justyna_wroblewska

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 24, 2022, 08:23:52 am »
Wg mojej wiedzy jako usługę sprawozdaje - usługa osobie spoza listy zadeklarowanych pacjentów

Jeśli chodzi o Ewuś Pani w NFZ poinformowała mnie wczoraj że pacjent taki póki co będzie się świecił na czerwono. w jakiejś przyszłości ma to się zmienić...

Offline mischelle

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczanie wizyt osób z Ukrainy
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 24, 2022, 09:09:39 am »
Czy zmienia się usługi dla Tych osób??? aby rozliczyć?
Nie - koszyk świadczeń taki sam jak dotąd.


Zmienią się, będzie nowy kod tytułu uprawnienia i nowy produkt jednostkowy - nie ma w tej chwili jeszcze Rozporządzenia w sprawie zakresu niezębnych informacji .Wizyt w tej chwili nie da się rozliczyć.
Uwielbiam takie wiadomości.
Sprzeczne z dotychczasowymi komunikatami na stronach NFZ.
I bez podania źródła.



A co Ci mówią komunikaty na stronach NFZ ? Bo według mnie niewiele mówią. Informacja o tym, ze czekają na rozporządzenie jest z Centrali NFZ, gdy zapytałam z jakim kodem tytułu uprawnienia raportować tych pacjentów z tabeli nr.11 tego właśnie Rozporządzenia. I za jakim produktem jednostkowych chcesz ich raportować ? ...79, 46 czy 47 ?? to poczytaj do czego one się odnoszą.

Pacjenci z Ukrainy nie są ubezpieczeni - są uprawnieni. a to znacząca różnica.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 188
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]