collapse

Reklama


Autor Wątek: Monitorowanie stanu dostępności POZ  (Przeczytany 1427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Monitorowanie stanu dostępności POZ
« dnia: Stycznia 21, 2022, 12:28:44 pm »
Dziś odebrałem telefon od osoby, która przedstawiła się z imienia i nazwiska i podała że dzwoni z NFZ w ramach akcji monitorowania dostępności poz. Osoba ta powiedziała, że dodzwoniła się za drugim razem i że jest to w porządku. Z ciekawości zapytałem, o której godzinie dzwoniła za pierwszym razem. Podano mi godzinę, o której rzekomo był pierwszy telefon. Od razu sprawdziłem listę połączeń  wchodzących i we wskazanym czasie nie było żadnego połączenia z centralą. Nie omieszkałem o tym powiedzieć dzwoniącej osobie ale ta zrzekała się się na pewno dzwoniła.
Jeśli taka akcja prowadzona jest w taki sposób to jest to bardzo nierzetelne badanie a wyniki mogą być wyssane z palca. Przy połączeniach poprzez centrale można zweryfikować czy ktoś faktycznie dzwonił czy nie. Jednak jak ktoś ma telefon na połączeniu komutowanym albo nie ma rejestrowanych wszystkich wejść to można wmówić mu cokolwiek, nawet że dzwoniono do niego wielokrotnie podczas kiedy tak naprawdę nie zadzwoniono ani razu.
Niezależnie od powyższego to czy ktoś słyszał o jakiś obowiązujących świadczeniodawcę normach, według których uprawnione są stwierdzenia, że dodzwonienie się za konkretnym razem jest właściwe a innym nie właściwe?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2022, 14:48:29 pm wysłana przez Seler »

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: Monitorowanie stanu dostępności POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 21, 2022, 22:57:22 pm »
W Wielkopolsce też dzwonią, a dodatkowo pojawia się policja z sanepidem  :o

Offline adam_92

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Monitorowanie stanu dostępności POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 21, 2022, 23:03:41 pm »
Śląskie też dzwonili, na szczęście byłem przy telefonie i Panią zaskoczyłem - odebrałem w 2 sekundy :D

Policja i Sanepid? ładnie się tam bawicie w Wielkopolsce :D

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: Monitorowanie stanu dostępności POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 22, 2022, 19:48:48 pm »
Ordnung muss sein - w końcu to Wielkopolska :D

Offline medall

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 0
Odp: Monitorowanie stanu dostępności POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 23, 2022, 21:10:44 pm »
No widać, że Cudny Raj brnie od sukcesu do sukcesu. Aktualnie trwa nagonka na poz, bo państwowe pieszczochy (szpitale) naturalnie nie dają rady i trzeba znaleźć kozła ofiarnego. Im szybciej to wszystko się zawali, tym lepiej.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Monitorowanie stanu dostępności POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 07, 2022, 09:08:35 am »
Po konsultacji z prawnikiem: takie dzwonienie po przychodniach to nic innego jak prowadzenie działań kontrolnych wobec przedsiębiorcy a to podlega określonym rygorom prawnym które należy egzekwować. Jak ktoś odbierze taki telefon to należy domacgać sie danych osoby kontrolującej, okazania decyzji na mocy której prowadzana jest kontrola, ujawnienia danych organu przeprowadzającego kontrolę ....itd,

Offline Danek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: Monitorowanie stanu dostępności POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 08, 2022, 10:16:59 am »
wielkopolskie. Otrzymaliśmy pismo informujące o trzykrotnym nie odebraniu telefonu w rejestracji w kolejnych trzech dniach. Upomnienie, wyjaśnić dlaczego i opisać co zrobimy aby to się nie powtórzyło, przypomnienie o grożących karach finansowych.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Monitorowanie stanu dostępności POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 15, 2022, 12:51:21 pm »
Zapytaj o podstawę prawną, z której wynika uprawnienie do nakładania kary za nie odbieranie telefonu. Administracja publiczna ma działać w na podstawie prawa i w granicach prawa!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 80
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]