collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujące miesięczne w przyjętych na bieżąco  (Przeczytany 1440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Kolejki oczekujące miesięczne w przyjętych na bieżąco
« dnia: Stycznia 09, 2022, 14:23:41 pm »
Mam pytanie, bo mam pacjentów głównie przyjętych na bieżąco, ale przy generowaniu miesięcznej kolejki patrzę że mam jakiś paru pacjentów co wiszą jako oczekujący. Trochę dziwne bo sprawdzając tych pacjentów to żaden nie wisi jako oczekujący w terminarzu.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujące miesięczne w przyjętych na bieżąco
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 10, 2022, 21:13:13 pm »
Nie wiem w sumie czemu w niektórych usuniętych pacjentach z terminarza wrzuca mi jakby nie skreśleni byli i oczekiwali na coś, ale trochę pogrzebałem w bazie i najprościej to chyba mi było zmienić im kategorię z "przyjęty na bieżąco" na pustą(null) i wtedy nie liczy do miesięcznych :).

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kolejki oczekujące miesięczne w przyjętych na bieżąco
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 02, 2022, 11:47:35 am »
Nie wiem w sumie czemu w niektórych usuniętych pacjentach z terminarza wrzuca mi jakby nie skreśleni byli i oczekiwali na coś, ale trochę pogrzebałem w bazie i najprościej to chyba mi było zmienić im kategorię z "przyjęty na bieżąco" na pustą(null) i wtedy nie liczy do miesięcznych :).

Takim grzebaniem w bazie przy kolejkach to sobie kuku możesz zrobić bo zmieniasz w ten sposób tylko po swojej stronie a po stronie NFZ zostaje bajzel.
Od kilku lat pacjenci kolejkowi idą do NFZ z PESELkami a nie tylko statystycznie w ilości. Pacjent dodany do kolejki nie może sobie od tak zniknąć w kolejnym raporcie. Musi albo zostać zrealizowany, albo dalej czekać albo zostać usunięty z odpowiednim trybem (np rezygnacja).

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejki oczekujące miesięczne w przyjętych na bieżąco
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 03, 2022, 22:25:01 pm »
@PiotrSz podsumował to skondensowanie i precyzyjnie. Jak weszły peselowe kolejki to w kilku jednostkach miałem trochę zabawy. Trochę kasy dodatkowej wpadło, ale wygibasy czasem w porozumieniu z NFZ trzeba było robić.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujące miesięczne w przyjętych na bieżąco
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 04, 2022, 07:59:07 am »
Takim grzebaniem w bazie przy kolejkach to sobie kuku możesz zrobić bo zmieniasz w ten sposób tylko po swojej stronie a po stronie NFZ zostaje bajzel.
Od kilku lat pacjenci kolejkowi idą do NFZ z PESELkami a nie tylko statystycznie w ilości. Pacjent dodany do kolejki nie może sobie od tak zniknąć w kolejnym raporcie. Musi albo zostać zrealizowany, albo dalej czekać albo zostać usunięty z odpowiednim trybem (np rezygnacja).

Pozdrawiam
Od lat do dziś, w miesięcznych w pps idzie mi tylko czysta statystyka liczbowa. Jakby szły pesele to bym zwrócił na to uwagę.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Kolejki oczekujące miesięczne w przyjętych na bieżąco
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 04, 2022, 09:10:06 am »
ale, że wykazujesz osoby oczekujące (kolejkowe, nie harmonogramowe) >0 i nie masz nikogo z peselem w raporcie? Ręcznie wpisujesz ilość oczekujących? Coś nie chce mi się wierzyć, że to przechodzi.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kolejki oczekujące miesięczne w przyjętych na bieżąco
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 04, 2022, 09:47:03 am »
Na początku pisałem że są to pacjenci "przyjęci na bieżąco", nie wpisuję tego ręcznie tylko samo mi generuje a przecież tylko stabilne i pilne idą do miesięcznych z peselami a ich nigdy nie miałem, po co w ogóle niby ma być ktoś oczekujący w kategorii przyjęty na bieżąco. Już nie raz sprawdzałem czy rzeczywiście generuje się pesel pacjenta do raportu miesięcznego w pliku klx gdy są to przyjęci na bieżąco, nic nie znalazłem jedynie czysta statystyka idzie.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujące miesięczne w przyjętych na bieżąco
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 05, 2022, 00:11:05 am »
Peselowo idą tylko oczekujący z kategorii oczekujący, czyli tej przeznaczonej na pacjentów pierwszorazowych, którzy czekają co najmniej 1 dzień.
Reszta (w tym realizacja pacjentów oczekujących, w tym ilość pacjentów oczekujących na wizytę w ramach kontynuacji leczenia, w tym ilość pacjentów skreślonych z powodu realizacji świadczenia wśród osób kontynuujących leczenia) to tylko statystyka liczbowa. Tak jest od początku harmonogramów przyjęć.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kolejki oczekujące miesięczne w przyjętych na bieżąco
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 06, 2022, 20:58:52 pm »
No ja bym się kłócił.

Przy tworzeniu raportu miesięcznego kolejki w PPSie dla każdej komórki organizacyjnej w sekcji Pozycje raportu
mam takie kategorie medyczne jak:
Stabilna, Pilna (te z pełnymi danymi statystycznymi i poniżej w liście osób z peselkami);
Przyjęty na bieżąco (okrojone statystyki + są peselki niżej w sekcji Liczba osób oczekujących);
Oczekujący (nie ma peselków bo są już wyżej w Stabilne i Pilne);
Oczekujący DILO;
Poza kolejnością, Przyjęty w stanie nagłym, Kontynuacja leczenia (okrojone statystyki + są peselki niżej w sekcji Liczba osób oczekujących).

Nie zaglądałem dawno w pliki raportów ale skoro tutaj w podglądzie raportu są te peselki dla tych kategorii to wg mnie w raporcie też są!

Pozdrawiam

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejki oczekujące miesięczne w przyjętych na bieżąco
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 07, 2022, 00:16:06 am »

Nie zaglądałem dawno w pliki raportów ale skoro tutaj w podglądzie raportu są te peselki dla tych kategorii to wg mnie w raporcie też są!

Sprawdź w pliku.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kolejki oczekujące miesięczne w przyjętych na bieżąco
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 08, 2022, 11:24:42 am »

Nie zaglądałem dawno w pliki raportów ale skoro tutaj w podglądzie raportu są te peselki dla tych kategorii to wg mnie w raporcie też są!

Sprawdź w pliku.

Sprawdziłem.. no i masz rację!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 113
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9306 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]