collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - nie można wystawić kontynuacji zlecenie na wyroby medyczne  (Przeczytany 2566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Czy Wy też nie możecie w KS-SOMED wystawić kontynuacji zlecenia na wyroby medyczne (np. pieluchomajtki). Podczas próby wysłania pojawia się błąd:
Cytuj
Nie udało się wysłać wniosku eZWM.
11043: Wyrób medyczny o wskazanym kodzie nie może być wykorzystany w dniu weryfikacji zleceniu.
11057: Przekazano kryterium przyznania wyrobu, które nie może według stanu na dzień wystawienia zlecenia być powodem wystawienia zlecenia na podany wyrób.
11116: Przekazany kod MZ dotyczy innej grupy i liczby porządkowej niż kod NFZ.
11161: Wypracowany przez system kod NFZ wyrobu medycznego nie odpowiada przekazanemu kodowi NFZ na dokumencie zlecenia.
Nie ma znaczenia czy na karcie skierowania jest zaznaczony checkbox 'Kontynuacja zlec.' czy nie. Zawsze pojawia się błąd.

Jeżeli jednak stworzymy całkiem nowe zlecenie, ale zawierające dokładnie takie same dane to ono jest wysyłane.

Wiem, że były niedawno zmiany w systemie eZWM, więc wysłałem przez MRK zgłoszenie w tej sprawie, ale Kamsoft odbija piłeczkę do NFZ. Już wysłałem zapytanie do NFZ, ale jestem ciekaw czy Wy też macie z tym problemy czy tylko ja? a może u Was lekarze nie korzystają z opcji kontynuacji zlecenia?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-SOMED - nie można wystawić kontynuacji zlecenie na wyroby medyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 03, 2021, 13:07:47 pm »
A może ma to związek ze zmianą wykazu wyrobów medycznych i zmianą kodów?

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: KS-SOMED - nie można wystawić kontynuacji zlecenie na wyroby medyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 03, 2021, 15:24:28 pm »
aktualizacja somed
edit:
nie zauważyłem, że przy nowym zleceniu jest ok. Na pewno był problem z kodami i kryterium przyznania i na to pomaga aktualizacja.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2021, 15:31:01 pm wysłana przez maciejj »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - nie można wystawić kontynuacji zlecenie na wyroby medyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 03, 2021, 21:46:01 pm »
mam wersję 2021.03.0.05 czyli już dostosowaną do tych zmian. W biuletynach do dwóch kolejnych wersji someda nic na temat eZWM nie ma. Oczywiście zaktualizuję i sprawdzę, ale skoro kamsoft odpisał jak odpisał to chyba coś może być na rzeczy.

Jeszcze raz proszę o odpowiedź. Czy u Was lekarze wystawiają kontynuacja zleceń na wyroby medyczne i czy działa to bez problemu tak jak wcześniej?

Paweł, zapewne ma to związek ze zmianą wykazu wyrobów medycznych i zmianą kodów, ale tak jak pisałem wcześniej, wystawiając nowe zlecenie wybieram dokładnie taki sam wyrób medyczny i to samo kryterium, które było wybrane wcześniej i przy próbie wystawienia kontynuacji.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: KS-SOMED - nie można wystawić kontynuacji zlecenie na wyroby medyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 07, 2021, 10:23:04 am »
Przy wystawianiu eZWM pojawia się błąd 11018
 WEDŁUG DANYCH Z REJESTRU PERSONELU PŁATNIKA OSOBA O PODANYM NUMERZE PWZ, KTÓRA WYSTAWIŁA ZLECENIE NA WYRÓB MEDYCZNY O KODZIE P134 NIE MIAŁA UPRAWNIEŃ DO JEGO WYSTAWIENIA (W DNIU JEGO WYSTAWIENIA). SPRAWDZENIE REALIZOWANE USŁUGĄ SIECIOWĄ BAZUJĄCĄ NA WZORCACH KOMPETENCJI ORAZ PRZYPISANIU WZORCÓW KOMPETENCJI DO DANEGO WYROBU MEDYCZNEGO W SLORT WG STANU NA DZIEŃ WYSTAWIANIA ZLECENIA
oczywiście lekarz do tej pory wystawiał eZWM i było wszystko w porządku. SOMED wersja 2021.03.0.07
Czy ktoś miał coś takiego ?
Błąd pojawia się niezależnie od tego czy to nowe zlecenie czy kontynuacja ostatniego.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2021, 10:25:55 am wysłana przez kajtek »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - nie można wystawić kontynuacji zlecenie na wyroby medyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 07, 2021, 11:21:10 am »
nie tylko Ty masz teraz tego typu komunikat: https://twitter.com/tomziel1/status/1468128291500527616
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SOMED - nie można wystawić kontynuacji zlecenie na wyroby medyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 10, 2021, 00:07:44 am »
To był problem po stronie NFZ i wczoraj został poprawiony, natomiast może występować problem jeżeli wystawiamy zaopatrzenie dla osób niepełnosprawnych to nie działa klawisz sprawdź i ustaw. Wersja 8 miała to poprawić ale niestety musiałem posiłkować się dll-ką ( ksplrtl.dll ) z Kamsoft. Podejrzewam że kolejna wersja to poprawi ale jakby komuś nie działało a bardzo mu było potrzebne to dołączyłem zip-a

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - nie można wystawić kontynuacji zlecenie na wyroby medyczne
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 13, 2021, 09:46:32 am »
a ja na zwolnieniu się zastanawiałem co jest grane i doszedłem do wniosku, że problemem był fakt nie wpisania NPWZ lekarza. Tymczasem okazuje się że to w samym somedzie coś się zepsuło. Wersja .8 someda już się pojawiła, ale w biuletynie oczywiście nic nie ma na temat tego, że rozwiązuje ten problem.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 180
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]