collapse

Reklama


Autor Wątek: świadczenia do sumowania  (Przeczytany 1592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Pomógł? 5
świadczenia do sumowania
« dnia: Lipca 19, 2021, 11:48:00 am »
Pomóżcie:) pracuje na somedzie od 2 miesięcy ( straszny program w porównaniu z amms:)) chodzi mi o produkty, które można sumować np immunoglobulinę. Do tej pory nikt tu nie sumował bo nie wiedział. Zadałam pytanie do firmy, która nas obsługuję i też twiedzą, ze somed nie jest przystosowany!!! ale jak nie jest skoro pierwszorazowe np sa dwie usługi( odp automatycznie się zaczytuje). Nie chce mi się wierzyć, że program z KAMSOFTU nie ma możliwości rozliczania usług zg z zarządzeniami NFZ. Jeśli ktoś z Was wie proszę napisz ścieżkę jak dodać drugi produkt, aby szło jednym zastawem świadczeń.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: świadczenia do sumowania
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 19, 2021, 22:27:16 pm »
Pytanie jeden - jak jest skonfigurowany program -> to pod kątem czy się sprawozda w jednym zestawie.
Kolejne - w którym miejscu wprowadzacie usługi?
Trzecia sprawa - może w zbyt wyrafinowany sposób zadałaś pytanie serwisowi i Cię nie zrozumieli. Zapytaj gdzie dodać drugą usługę dla pacjenta w jednej dacie. Jak nie odpowiedzą, to nie wiem co to za serwis. To czy się zepnie w jeden zestaw, to jest kwestia sprawdzenia na przykładzie lub sprawdzenia konfiguracji. Serwis powinien to wiedzieć.
Ogólnie - chodzi o AOS?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Pomógł? 5
Odp: świadczenia do sumowania
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 20, 2021, 07:42:07 am »
tak chodzi o AOS.
Pytanie zadałam : gdzie mogę dodać drugą usługę aby szła w jednym zestawie świadczeń jak przy pierwszorazowych ( prościej się chyba nie da)
Usługę próbowałam dodać w module " rozliczenia", zlecenia, " gabinet" w żadnym nie ma możliwości dodania, jak próbuje dodać to na zasadzie zamiany pierwotnego JPG na nowy.
Jak jest skonfigurowany system - nie mam pojęcia nie znam się, ale na pewno nie sprowadza w jeden zestaw ponieważ przy próbie dodania zamienia mi się pierwotna usługa na nowe a nie dodaje się druga.

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Pomógł? 5
Odp: świadczenia do sumowania
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 20, 2021, 08:46:52 am »
poszperałam w systemie i chyba wiem gdzie problem mam konfiguracje na " usługę" jak chciałam zmienić na " grupę" czyli , ze może być kilka usług w jednym zestawie pokazuję się komunikat " brak konfiguracji " czy dobrze myślę?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: świadczenia do sumowania
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 20, 2021, 18:08:51 pm »
Dalej nie napisałaś, gdzie standardowo są wpisywane świadczenia.
Możesz wpisać świadczenia np. z module Zlecenia, dalej wykonywanie i tam F2 Dodaj. Dalej - czy one zostaną wrzucone do jednego zestawu, to zależy od konfiguracji systemu. Możesz sprawdzić czy siedzą w jednym zestawie np. jak wejdziesz w moduł rozliczenia i zaczniesz generować raport I fazy. Po synchronizacji poszukaj pacjenta i zobacz czy jest w jednej pozycji na liście w ramach daty wykonania i czy po wciśnięciu F3 w oknie, które się pojawi, na zakładce pozycje rozliczeniowe (chyba jakoś tak - w każdym razie zakładka nr2) będzie widzieć to, co chcesz.
Aaa - świadczenia pierwszorazowe z grupera o ile dobrze pamiętam wcale nie muszą iść w jednym zestawie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Pomógł? 5
Odp: świadczenia do sumowania
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 21, 2021, 07:53:22 am »
standardowo jak porwaki nanoszę to w module Rozliczenia ( rejestr świadczeń - popraw zlecenie)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: świadczenia do sumowania
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 21, 2021, 08:54:20 am »
Fajnie, ale nie o to pytałem. W module rozliczenia nie dopiszesz świadczenia. Mniejsza w sumie z tym, w poście poprzednim napisałem, jak możesz sobie zweryfikować temat.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline zworek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Pomógł? 3
Odp: świadczenia do sumowania
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 21, 2021, 09:06:59 am »
poszperałam w systemie i chyba wiem gdzie problem mam konfiguracje na " usługę" jak chciałam zmienić na " grupę" czyli , ze może być kilka usług w jednym zestawie pokazuję się komunikat " brak konfiguracji " czy dobrze myślę?

W module Kartoteka jest zakładka Usługi i tam kolena zakładka grupy usług i pakiety, tam dodajesz grupę usług z danymi usługami. I masz grupę

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Pomógł? 5
Odp: świadczenia do sumowania
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 21, 2021, 10:31:45 am »
poszperałam w systemie i chyba wiem gdzie problem mam konfiguracje na " usługę" jak chciałam zmienić na " grupę" czyli , ze może być kilka usług w jednym zestawie pokazuję się komunikat " brak konfiguracji " czy dobrze myślę?

W module Kartoteka jest zakładka Usługi i tam kolena zakładka grupy usług i pakiety, tam dodajesz grupę usług z danymi usługami. I masz grupę


tak już do tego doszłam, ale nie mam konfiguracji na grupę lecz na usługę. Zgłosiłam serwisowi
Dziękuję Wam, za poomoc

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: świadczenia do sumowania
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 21, 2021, 18:29:59 pm »
Nie potrzebujesz grup usług.
Zrobiłaś to co napisałem?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Pomógł? 5
Odp: świadczenia do sumowania
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 22, 2021, 07:46:25 am »
Nie potrzebujesz grup usług.
Zrobiłaś to co napisałem?


tak zrobiłam, ale pokazuję się komunikat ( wybrano usługę związaną  z usługa refundowaną, lecz nie została podpięta pod umowę) więc stanęłam w miejscu nie wiem co dalej

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]