collapse

Reklama


Autor Wątek: KSPPS najnowsza wersja "I" zamiast zielonej fajki  (Przeczytany 2531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: KSPPS najnowsza wersja "I" zamiast zielonej fajki
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 07, 2021, 13:49:48 pm »
Zatem kto chciał zmiany w KSPPS, która wprowadza segregację i ujawnia dane wrażliwe pracownikom rejestracji?


Bardziej wierzę w to, że Kamsoft nie panuje nad ty co robią jego pracownicy, czyli po prostu głupota.
Wciskają nam reklamy w produkcie za który zapłaciliśmy - czy mamy na to wpływ? Ostatnio w tej sprawie jakiś kierowniczyna z Kamsoft pokazał mi środkowy palec.
Zorganizowali nam płatne repozytoria - czy mamy na to wpływ? Jak się dobrze zastanowicie to jedynym beneficjentem tego rozwiązania jest Kamsoft.
Nie mogę uwierzyć w to, że pracownicy MZ to d..le, którzy nie rozumieli do czego zmierza pomysł Kamsoftu, proponującego repozytoria.
Dlaczego repozytoria nie mogą być obsługiwane z poziomu przeglądarki, sftp, itd. Bo to za proste.
Czy mamy na to wpływ?



Offline Zbychu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 12
  • Mazowiecki OW
Odp: KSPPS najnowsza wersja "I" zamiast zielonej fajki
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 07, 2021, 15:01:36 pm »
Nie napisałem nigdzie, że zaszczepieni wchodzą do środka a niezaszczepieni zostają na zewnątrz!
Biorąc pod uwagę dotychczasową wiedzę popartą badaniami, prawdopodobieństwo zarażenia się i ciężkiego przechorowania COVID-19 wśród osób zaszczepionych jest minimalne. W przypadku osób niezaszczepionych wygląda to zupełnie inaczej.
Dlaczego w Poradniach Dziecięcych rozdziela się godziny przyjęć na godziny przyjęć dzieci chorych i na godziny szczepień? To wg Ciebie też jest dyskryminacja i piętnowanie?
Ktoś może stać pod przychodnią i wytykać palcami osoby, które przychodzą się zaszczepić w godzinach szczepień.

Teraz wszyscy widzą tylko dyskryminację zamiast racjonalnego podejścia, które minimalizuje ryzyko zarażenia się.

Michał nie denerwuj się. Racjonalnego podejścia nie ma, jest prawo i wg niego wszyscy jesteśmy równi. Nie znalazłem badań, które mówią o tym, że osoba zaszczepiona nie zaraża. Jak ktoś się nie szczepi to chyba sam na siebie bierze ryzyko. Jego wybór. I pomimo dobrowolności szczepień pośrednio przymusza się do niego ludzi poprzez jakieś dziwnie zakazy, wiesz dzisiaj nie wejdziesz do przychodni, jutro nie zrobisz zakupów.
Żeby była jasność. Nie jestem żadnym przeciwnikiem szczepień i jestem jak najbardziej za. Nie podoba mi się tylko dzielenie ludzi na tych i tamtych. Niby jesteśmy równi a jednak Ci mogą więcej.
I temat tego postu, krzyku wiele o RODO, szkolenia, kary, cuda wianki, a tu nagle w terminarzu bez problemu dostępne tak wrażliwe dane.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KSPPS najnowsza wersja "I" zamiast zielonej fajki
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 07, 2021, 21:18:51 pm »
z tego co mi wiadomo to Porozumienie Zielonogórskie chciało takiej zmiany. Informacja ta jest przekazywana za pośrednictwem eWUŚ, więc wg mnie to normalne, że pracownicy rejestracji mają do tego dostęp. Jeżeli chodzi o RODO, to z tego co mi wiadomo to ADO upoważnia do dostępu do danych osobowych, więc oczywistym dla mnie jest że pracownik rejestracji posiada odpowiednie upoważnienie ADO do takich danych (nie wyobrażam sobie żeby to np. lekarz miał przygotowywać kopię dokumentacji medycznej pacjenta na jago prośbę.
Nie pisałem o badaniach dotyczących zarażania innych przez osoby zaszczepione a o kwestii zachorowania i ciężkiego przebiegu COVID-19 wśród osób zaszczepionych.
Wszyscy jesteśmy równi, ale to nie znaczy, że nie ma i nie będzie segregacji. Jak lądujesz na SOR to wydaje mi się że pierwsze co robią to właśnie segregują. :)

zukes totalnie odpłynąłeś od tematu.
Kwestia reklam - również się z nimi nie zgadzam, ale nie mam czasu się tym zająć. Zakolejkowane. Napisz osobny temat to podyskutujemy :)
Myślę, że Kamsoft w tym zakresie jednak panuje nad tym co robią jego programiści i często (czasami wg mnie zbyt często sprawy są konsultowane z osobami postawionymi wyżej w hierarchii). Napisz osobny post to podyskutujemy :)
Repozytoria. Napisz osobny post. Chętne podyskutuję bo chyba nie bardzo rozumiem co napisałeś albo się nie do końca zgadzam. :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: KSPPS najnowsza wersja "I" zamiast zielonej fajki
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 08, 2021, 07:57:40 am »
Słusznie. Powrócę do meritum.

W POZ nie jest ważne czy ktoś jest ubezpieczony czy nie jest (kasę dostają ryczałtem). Może z jakiegoś punktu widzenia jest ważne czy jest zaszczepiony. Może.

W AOS jest ważne czy ktoś jest ubezpieczony (kasa jest tylko za ubezpieczonych). Czy jest zaszczepiony nie ma, najmnieszego znaczenia znaczenia.

Co do RODO.
Ilość przetwarzanych przez pracownika danych osobowych musi być adekwatna do celu przetwarzania.
W AOS informacja o szczepieniach jest bez znaczenia i nie bierze udziału w realizacji świadczenia. Może bierze w POZ. Zatem pracownik rejestracji NIE POWINIEN interesować się tym czy ktoś jest zaszczepiony czy nie. To, że podpisał klauzule poufności to inna sprawa.  Fakt, że eWUS coś tam zwraca, jest adresowane do tych co tę informację potrzebują.

A tu KSPPS wpycha na pierwszy ekran takie info.
Tak jak napisałem: dobrze że nie publikują kto jest chory na kiłę lub bierze opiaty. Chcielibyście takie info o kile na pierwszym ekranie, bo POZ potrzebuje?


Dam inny przykład.
W banku pracownicy mają dostęp do danych wszystkich klientów (no prawie wszystkich), czy to oznacza, że mają prawo przegladać i robić nie daj boże z tego użytek, z danych o przelewach swojego sąsiada czy swojej teściowej?  RODO bardzo dobrze kwalifikuje dostęp do danych osobowych - dostęp jest WYŁĄCZNIE w celu realizacji celu w jakim dane zostały zebrane i NIC ponadto.

Zatem jeśli info o szczepieniach nie jest potrzebne, nie powinno być prezentowane.



« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2021, 08:01:12 am wysłana przez zukes »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KSPPS najnowsza wersja "I" zamiast zielonej fajki
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 08, 2021, 12:43:28 pm »
Słusznie. Powrócę do meritum.

W POZ nie jest ważne czy ktoś jest ubezpieczony czy nie jest (kasę dostają ryczałtem). Może z jakiegoś punktu widzenia jest ważne czy jest zaszczepiony. Może.
Jeżeli nie jest ubezpieczony to nie dostają za niego kasy ryczałtem. Mało tego, jeżeli jest nieubezpieczony to wtedy wszystkie nawet refundowane leki lekarz ma obowiązek wystawić na 100%. Tak przyjmujemy też nieuprawnionych pacjentów bo tak należy, a czasami nieudzielenie pomocy takiemu pacjentowi może skutkować (prócz poważnych skutków zdrowotnych dla pacjenta) pojawieniem się w TV w niekoniecznie korzystnym świetle.

W zakresie świadczeń gwarantowanych w POZ jest też profilaktyka, którą może prowadzić nie tylko lekarz, ale też inny personel przychodni. Tutaj informacja o zaszczepieniu danego pacjenta sprawi, że pacjent nie będzie "zachęcany" do szczepienia bo pracownik przychodni już wie, że pacjent jest zaszczepiony.



Cytuj
W AOS jest ważne czy ktoś jest ubezpieczony (kasa jest tylko za ubezpieczonych). Czy jest zaszczepiony nie ma, najmnieszego znaczenia znaczenia.
Wg mnie ma znaczenie, a dlaczego? napisałem już wcześniej. Nie zgadasz się? OK.

Cytuj
Co do RODO.
Ilość przetwarzanych przez pracownika danych osobowych musi być adekwatna do celu przetwarzania.
W AOS informacja o szczepieniach jest bez znaczenia i nie bierze udziału w realizacji świadczenia. Może bierze w POZ. Zatem pracownik rejestracji NIE POWINIEN interesować się tym czy ktoś jest zaszczepiony czy nie. To, że podpisał klauzule poufności to inna sprawa.  Fakt, że eWUS coś tam zwraca, jest adresowane do tych co tę informację potrzebują.
Ja się zajmuję POZ i wg mnie w POZ i to w rejestracji taka informacja jest potrzebna (np. profilaktyka, o której już napisałem). Kto jak nie pracownik rejestracji ma weryfikować w eWUŚ uprawnienia pacjenta? Dlaczego uważam, że info o zaszczepieniu zarejestrowanych pacjentów jest wg mnie potrzebne dla pracowników rejestracji POZ już pisałem. Nie zgadasz się? OK.


Cytuj
A tu KSPPS wpycha na pierwszy ekran takie info.
Tak jak napisałem: dobrze że nie publikują kto jest chory na kiłę lub bierze opiaty. Chcielibyście takie info o kile na pierwszym ekranie, bo POZ potrzebuje?
Serio? Porównujesz kiłę do koronawirusa? Wiesz chyba, że kiłą nie można się zarazić drogą kropelkową tak jak w przypadku koronawirusa?
Z tymi opiatami to już nieźle odpłynąłeś.


Cytuj
Dam inny przykład.
W banku pracownicy mają dostęp do danych wszystkich klientów (no prawie wszystkich), czy to oznacza, że mają prawo przegladać i robić nie daj boże z tego użytek, z danych o przelewach swojego sąsiada czy swojej teściowej?  RODO bardzo dobrze kwalifikuje dostęp do danych osobowych - dostęp jest WYŁĄCZNIE w celu realizacji celu w jakim dane zostały zebrane i NIC ponadto.
no i? Nie bardzo wiem po co to napisałeś? Czyli że nikt z pracowników banku nie rozpowie o przelewach swoich sąsiadów czy teściowej, ale pracownik rejestracji przychodni rozgłosi na prawo i lewo, że sąsiad jest zaszczepiony a teściowa nie?
Napisałem już dlaczego takie info wg mnie jest potrzebne w rejestracji POZ. Nie zgadzasz się? OK.

Jeżeli naprawdę masz z tym taki problem to najlepiej zgłoś to do PUODO. Serio.

Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: KSPPS najnowsza wersja "I" zamiast zielonej fajki
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 11, 2021, 21:44:27 pm »
W POZ może taka informacja jest niezbędną  w AOS jest bez znaczenia dla procesu przetwarzania.

U dermatologa informacja o kile jest kluczowa dla obsługi pacjenta podobnie z opiatami u psychiatry.
Zmierzam do tego, że  albo idziemy na rękę wszystkim (każdy z lekrzy decyduje co chce mieć na ekranie, np czy ma skierowanie pacjent) albo pokazujemy to co jest wspólnie ważne dla wszystkich.
Nie słyszałem o wyższej cenie dla POZ dlatego ze spełniają w Kamsoft ich zachcianki i nie słyszałem o niższej dla AOS, bo ich nie spełniają.

Gdyby była realna konkurencja nie byłoby potrzeby dyskutować na ten temat, bo AOS kupowałyby co innego. A POZ KSPPSa.




 
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2021, 21:51:23 pm wysłana przez zukes »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3034
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KSPPS najnowsza wersja "I" zamiast zielonej fajki
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 11, 2021, 23:35:28 pm »
Hmm... a wg mnie to trochę ta, że to eWUŚ wypycha to info kanałem dla wszystkich upoważnionych dostępnym, a nie rozróżnia czy to POZ czy AOS. Jakbym się miał kogoś czepiać to eWUŚ i całości która za nim stoi. Nie jest rolą Kamsoftu czy innego producenta w tym przypadku segregowanie komunikatów. @Michał dobrze napisał, zgłaszaj do PUODO, ale nie pod kątem Kamsoftu, tylko systemu eWUŚ.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: KSPPS najnowsza wersja "I" zamiast zielonej fajki
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 13, 2021, 10:24:44 am »
Zgłaszam do Kamsoftu, bo w przychodni przysłonięcie czytelnego komunikatu (zielona fajka), bezużyteczną informacją stanowi problem.

Jeśli chodzi o RODO i instytucje to wiem jak one działają. Jak biznes MZ z Kamsoftem przestanie się opłacać. To wszystkie służby znajdą co trzeba. Bo budżet potrzebuje zasilenia. Dopóki biznes MZ z Kamsoft jest OK, zgłaszanie czegokolwiek, komukolwiek nie ma sensu.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KSPPS najnowsza wersja "I" zamiast zielonej fajki
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 13, 2021, 11:19:35 am »
Nie wiem jak w KS-PPS, ale KS-SOMED w ostatniej wersji wszystko poprawili i jest dedykowana dodatkowa ikona pokazująca zaszczepienie i jest ona obok "zielonej fajki".
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 42
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]