collapse

Reklama


Autor Wątek: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.  (Przeczytany 2752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katmi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Pomógł? 0
od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« dnia: Czerwca 29, 2021, 08:16:57 am »
Witam,
w jaki sposób powinno odbywać się raportowanie zdarzeń med, czy to kwestia wgrania aktualizacji oprogramowania czy trzeba czlowieka,aby to obslugiwał? Cz wysyłka następuje przy wysylaniu swx czy w jakis inny tajemny sposob?  ;)
Dziękuje za pomoc.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 825
  • Pomógł? 76
  • W-M OW NFZ
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 29, 2021, 08:27:36 am »
SWX prawie nic do EDM nie ma. Poczytaj na początek https://edm.kamsoft.pl/

Cytuj
Studentka wchodzi na egzamin.
Siadła, a profesor pyta.
Jaki będzie wzrost PKB Polski w tym roku?
- Cisza
Profesor znowu:
Jaki mamy ustrój w Polsce
Znowu cisza...
Profesor:
A gdzie leży Polska?
Nic...
Profesor zdumiony zapytał się studentki
-Skąd Pani pochodzi?
- Z Bieszczad, odpowiedziała.
Profesor podszedł do okna utkwił wzrokiem w dalekim punkcie i po chwili zadumy powiedział:
- k***a, może by tak wszystko rzucić i spi****lić w Bieszczady.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 29, 2021, 08:34:58 am »
O, i to jest bardzo dobra koncepcja. Chociaż osobiście wolę Karkonosze ;)

A odpowiadając na pytanie to sama aktualizacja pewnie nic nie da. Jeszcze trzeba zabulić kilka złociszy.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 30, 2021, 12:49:28 pm »
Nie prowadzimy dokumentacji medycznej w formie elektronicznej (SPO) Musimy wysyłać zdarzenia medyczne od 1 lipca. Czy da się to jakoś pogodzić ? czy na pewno ten przepis wejdzie ? Czy może jest coś przesunięte i nie znalazłam informacji ?
Mnóstwo pytań !!  :-[ :(
Monika

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 30, 2021, 14:32:51 pm »
My nie wdrażamy. Nie stać nas finansowo i organizacyjnie.
Kto nas ukaże?

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 02, 2021, 09:05:33 am »
Wczoraj pierwszy raz wprowadziłem wizyty przy pomocy KS-Stomatolog (wcześniej zrobiłem konfiguracje ZSIRep, EDM itp. Pierwsze problemy przy tworzeniu terminarza, trzeba była pouzupełniać różne dane dla podmiotu i miejsca udzielania świadczeń, ale poszło bo wyskakiwały monity co trzeba uzupełnić.
Obsługa wizyty w KS-Stomatolog poszła całkiem nieźle , tworzą się od razu karty rozliczeń do NFZ. Problem powstał po zatwierdzeniu wizyty z podpisem.
Dziś rano spróbowałem podpisać te wizyty przez przycisk eHZiCH i jakoś poszło i zapisało się w Repozytorium.
Jednak chyba nie poszło na zewnątrz bo status w EDMSuit jak na obrazku. ???

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 02, 2021, 09:43:58 am »
My nie wdrażamy. Nie stać nas finansowo i organizacyjnie.
Kto nas ukaże?
Póki co nie przewidują chyba kar za opóźnianie etc. czy całego wdrażania, poza tym na pewno ludzie jak mieli wykonywane coś zapewne przed 1 lipca 2021 a lekarz chciałby to zobaczyć to pacjent musiałby i tak się udać do placówki po dokumentacje. Może i by miało ręce i nogi wdrażanie EDMu ale przy założeniu że wdrożą całkowicie finalny produkt stworzony przez MZ tak by każdy lekarz czy placówka mogli bez problemu z niego korzystać a w razie błędów obarczać winą MZ a nie placówkę która nie zdołała czegoś wprowadzić bo np. dostawca zwleka z wdrażaniem, poprawką etc.

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 02, 2021, 10:00:47 am »
Ostatnio było szkolenie e-zdrowia to niby zostało to przesunięte na przyszły rok, a kar narazie nie bedzie. Statystycznie na EDM od 1 lipca było gotowych ok. 20% podmiotów.

Offline agam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 1
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 02, 2021, 10:33:09 am »
Ostatnio było szkolenie e-zdrowia to niby zostało to przesunięte na przyszły rok, a kar narazie nie bedzie. Statystycznie na EDM od 1 lipca było gotowych ok. 20% podmiotów.

Ale to jest oficjalnie?

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 02, 2021, 10:40:16 am »
No kolega oglądał te szkolenie online to mi to powiedział. Ja również narazie nie przeszłam na EDM i na udostęponianie EDM, bo z tym jest dużo roboty.

Offline agam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 1
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 02, 2021, 11:42:06 am »
Ja mam edm już od dawna, ale niczego na razie nie raportuję. Oprócz recept i skierowań rzecz jasna

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 02, 2021, 12:18:39 pm »
Ja tak samo tylko e-recepty i e-skierowania. Wizyty narazie w kartach papierowych.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 02, 2021, 14:45:52 pm »
No kolega oglądał te szkolenie online to mi to powiedział. Ja również narazie nie przeszłam na EDM i na udostęponianie EDM, bo z tym jest dużo roboty.
Też do mnie takie historie docierają "kolega kolegi stomatologa mi powiedział, że podobno przesuwają na przyszły rok". Sprawdziłem portale branżowe i instytucje, które mają z tym coś wspólnego (mz, cez, nfz) i wszędzie jest o tym, że od 1 lipca 2021r weszło.

dużo roboty to ewentualnie ma informatyk /kamsoft. Dla pracowników nic się nie zmienia jeżeli nie chcą podejrzeć EDM pacjenta wygenerowanej w innych podmiotach.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline agam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 1
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 03, 2021, 09:08:25 am »
No kolega oglądał te szkolenie online to mi to powiedział. Ja również narazie nie przeszłam na EDM i na udostęponianie EDM, bo z tym jest dużo roboty.
Też do mnie takie historie docierają "kolega kolegi stomatologa mi powiedział, że podobno przesuwają na przyszły rok". Sprawdziłem portale branżowe i instytucje, które mają z tym coś wspólnego (mz, cez, nfz) i wszędzie jest o tym, że od 1 lipca 2021r weszło.

dużo roboty to ewentualnie ma informatyk /kamsoft. Dla pracowników nic się nie zmienia jeżeli nie chcą podejrzeć EDM pacjenta wygenerowanej w innych podmiotach.

Otóż nie tylko lekarze powtarzają plotkę o przesunięciu terminu, informatycy również. Jest to pokłosie artykułu na pewnym portalu, gdzie prawnicy w ustawie o tarczy doszukali się zapisu, jakoby termin wprowadzenia wymiany z P1 miał byc przesunięty na przyszły rok. W tym samym artykule jest odpowiedź z MZ, że przesuniecie dotyczy tylko raportowania danych do NFZ przez P1.
Wprowadzenie edm nie jest nic nie znaczacym szczegółem, naprawdę. A konieczność raportowania zm to chocby koszty, które panstwo przerzuciło ochoczo na placówki medyczne.
Także STORM twierdzi, że ten etap cyfryzacji jest niedostatecznie przygotowany.



Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: od 1 lipca raportowanie zdarzen med.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 05, 2021, 12:37:51 pm »
Zgadza się. Ja też usłyszałem tą plotkę od informatyka, ale zweryfikowałem ją gdzie mogłem i nie podawałem jej dalej.
Podtrzymuję to co napisałem (i dodaję).

Dla użytkownika końcowego nic praktycznie się nie zmienia.
Pracy więcej mają informatycy, którzy wdrażają indeksację ZM.
Koszty wdrożenia i utrzymania oczywiście są znaczne, ale nigdzie nie pisałem, że tak nie jest.
Sam osobiście uważam, że pilotaż wymiany EDM powinien potrwać do końca roku.
Biorę udział w pilotażu wymiany EDM. Wg mnie i podmiotów współpracujących dokonaliśmy wymiany EDM (pobrałem za pośrednictwem P1 EDM od innego podmiotu). Nasze oprogramowanie pokazuje dokonanie wymiany. Kamsoft potwierdza dokonanie wymiany. CeZ twierdzi, że nie doszło do prawidłowej wymiany.
Podsumowując: Pobrałem EDM pacjenta i wszyscy oprócz CeZ potwierdzają, że to zrobiłem. Działanie CeZ można skwitować cytatem z filmu "NIE MAMY PAŃSKIEGO PŁASZCZA I CO PAN NAM ZROBI".
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]