collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - praca pielęgniarki w programie a możliwość generowania zestawień  (Przeczytany 2689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Do tej pory pielęgniarki środowiskowe i pielęgniarka praktyki (gabinet zabiegowy) nie rejestrowały swojej pracy, wykonanych usług i dokumentacji medycznej w KS-SOMED.

Chciałbym skonfigurować KS-SOMED tak aby pielęgniarki wypełniały swoją dokumentację medyczną w KS-SOMED (każda posiada certyfikat ZUSowski wgrany do KS-SOMED), ale jednocześnie żebym miał możliwość wygenerowania zestawienia z ilości wykonanych przez nie wizyt, badań ekg, pobrań krwi, iniekcji (najlepiej z informacją o leku), itp.
Pierwsze co przyszło mi do głowy to rejestrowanie w terminarzu wizyt jak dla lekarzy. W przypadku jednej usługi, np. Badanie EKG nie ma problemu, ale jeżeli podczas jednej wizyty w gabinecie zabiegowym (czy w domu pacjenta) jest EKG, pobranie krwi, iniekcja, badanie poziomu glukozy, pomiar wzrostu i wagi ciała to już robi się problem. Główny problem jest z rezerwacja ponieważ umożliwia ona dodanie tylko jednej usługi a nie kilku. Później podczas realizacji można co prawda dodać pozostałe (chociaż to też nie jest zbyt przyjaźnie rozwiązane bo trzeba przejść do pełnej karty realizacji usług aby można było wybrać kilka), ale wg mnie lepiej żeby już podczas rezerwacji było wiadomo jakie usługi należy wykonać.
Pozostaje jeszcze kwestia możliwości wpisania np. nazwy i dawki leku, który w iniekcji podała pielęgniarka. Nie bardzo widzę możliwość jak to wykonać z wykorzystaniem usług (zbyt dużo usług trzeba by było stworzyć - a może się mylę?). Jedyne co mi przychodzi do głowy to stworzyć nowy formularz a wtedy jest chyba możliwość ustawienia aby wartości z formularza mogły być wykorzystywane do zestawień.

Ktoś podpowie jak to można najlepiej rozwiązać albo podzieli się tym jak to u Was wygląda?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
To zaczynając od początku, jeżeli lekarz wystawi wewnętrzne skierowanie, w którym miejsce wykonywania będzie poradnia gdzie pracują pielęgniarki to po zalogowaniu do modułu Zabiegowy bądź Gabinet w poczekalni u pielęgniarki pojawi się pacjent, często jest to wykorzystywane właśnie przy szczepieniach.
Wykonywanie kilku usług można rozwiązać opcją pakiety usług, wtedy przy wybieraniu usług można zaznaczyć kilka usług.
Przy szczepieniach jak klikniesz wykonaj otworzy się karta zlecenia i na karcie masz zakładkę materiały gdzie możesz wybrać z bazy leków. w załączonym pliku zrzut. To tak w skrócie ale na pewno sobie poradzisz :)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Wielkie dzięki Sławek za odpowiedź. Myślałem o rozwiązaniu, które zaproponowałeś już wcześniej, ale pomija ono terminarz i nie widać wtedy kiedy i kto wykonał jakie usługi. Ciężko wtedy też zaplanować, o której jaki pacjent ma przyjść do gabinetu zabiegowego (co istotne w związku z sytuacją epidemiczną) albo rozplanować kiedy, która pielęgniarka środowiskowa do kogo ma iść.
Nie ukrywam, że nowe rozwiązanie ma też pomóc zobrazować jak mocno zapracowane (albo i nie) są pielęgniarki.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED - praca pielęgniarki w programie a możliwość generowania zestawień
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 01, 2021, 11:09:27 am »
Witam
Wewnętrzne skierowania można rejestrować także z modułu Terminarz, serię wizyt można zaplanować używając "kopiuj wklej".

Macie może zrobione formularze dla położnej ? zrobiłem formularze dla pielęgniarki POZ, jak ktoś potrzebuje to mogę udostępnić.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - praca pielęgniarki w programie a możliwość generowania zestawień
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 01, 2021, 11:44:54 am »
Artem, dzięki za podpowiedź. Będę musiał to przemyśleć bo to wygląda już interesująco.

Jeżeli zaś chodzi o formularze to mam dla położnej przygotowane od kilku lat, ale nie używamy. Zaznaczam, że to są formularze 1:1 przeniesione z wersji papierowej, więc nie wiem jak z użytecznością.

Z chęcią przyjmę formularze dla pielęgniarek :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED - praca pielęgniarki w programie a możliwość generowania zestawień
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 01, 2021, 12:45:19 pm »
Załączam 3 z 5, mam jeszcze "patronaż dziecka 9 msc" i "wywiad środ-rodzinny" skończone w 95% - na jutro powinny być zrobione.

Uruchomiłem dla pielęgniarek wizytę mobilną na tablecie, tylko że po zamknięciu wizyty mobilnej i po synchronizacji z bazą nie ma możliwości edycji i poprawy formularza lokalnie w SOMED. Próbował ktoś ?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - praca pielęgniarki w programie a możliwość generowania zestawień
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 02, 2021, 10:23:01 am »
Dzięki za formularze. Ja jeszcze nie próbowałem wizyty mobilnej.
Możesz napisać jakich tabletów używacie i czy je polecasz? Czy pielęgniarki są zadowolone?
Próbowałeś zadać pytania na MRK odnoście braku możliwości późniejszej edycji?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - praca pielęgniarki w programie a możliwość generowania zestawień
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 10, 2022, 12:15:23 pm »
odświeżam temat :)

@Artem, masz może te dodatkowe formularze? Możesz się pochwalić jak to u Ciebie aktualnie wygląda?
Cały czas szukam najlepszego rozwiązania i nie mogę się zdecydować bo każde rozwiązanie ma wady, z którymi ciężko mi się pogodzić.

Podzielcie się informacją jak u Was wygląda praca pielęgniarek POZ w KS-SOMED.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 113
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]