collapse

Reklama


Autor Wątek: Swqiadczenie gwarantowane AOS.koszyk swiadczeń  (Przeczytany 1158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Swqiadczenie gwarantowane AOS.koszyk swiadczeń
« dnia: Marca 11, 2021, 22:12:48 pm »
Hej witam.
Nie działa mi gruper, a także nie wszystko pamiętam jakie są świadczenia gwarantowane w AOS.
Czy gdzieś jest wykaz aktualnych procedur dla W1-W10? gdyż obecnie w zalaczniku do zarządzenia nie widzę tego. a kiedys to chyba  bylo w 45a
Sa podane tylko nowe kwoty ale brak wykazy procedur medycznych.
Pozatym czy w poradni AOS można założyć holtera na 48 godzin i jak sie to rozlicza?
Jak do tej pory płacili tylko za 24, mam zlecenie przez lekarza na 48 i nie wiem jak to rozwiązać bo z tego co pamiętam nie bylo tego w koszyku świadczeń gwarantowanych AOS
Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Swqiadczenie gwarantowane AOS.koszyk swiadczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 11, 2021, 22:23:28 pm »
Zobacz zarządzenie 182/2019 załącznik nr 7

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Swqiadczenie gwarantowane AOS.koszyk swiadczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 11, 2021, 22:49:44 pm »
Hej dzięki serdeczne, szukałem właśnie tego, a nie moglem znaleźć, a obecnie tego nie dołączają.
no właśnie jest procedura
Wielodniowe monitorowanie czynności serca za pomocą urządzeń analogowych lub cyfrowych (typu Holter) - Event Holter, Holter 72 godz.
Co znaczy wielokrotne monitorowanie czy 2 czy tez koniecznie musi byc 3 skoro 72 godziny?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Swqiadczenie gwarantowane AOS.koszyk swiadczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 11, 2021, 23:01:25 pm »
Holter 72 godz. - 3 dni
Event Holter - jeszcze dłużej

Nie dodają bo się nie zmienia a o ile się nie mylę to jest to ostatnie pełne zarządzenie.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Swiadczenie gwarantowane AOS.koszyk swiadczeń
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 12, 2021, 07:59:59 am »
Ok dzięki Paweł, no tez jestem zaskoczony ze obecnie nie publikują całych zarządzeń i trzeba było sie mocno w czasie dokopać do koszyka.
Czyli z tego rozumiem ze trzeba mieć specjalny holter typu Event Holter, Holter 72 godz. i wtedy można wpisać ta procedure?
a co z holterem zwykłym który możną zarówno założyć na 24 jak i na 48 godzin? W zasadzie to spełnia wymagania, bo jest dwudniowe monitorowanie serca, ale z tego wynika ze wielodniowe to conajmniej 3 dni skoro jest podane te 72h no i nie zwykłym holterem co mimo ze ma opcje 48h to nie jest to Event ani 72H
Wydaje mi sie ze dobrze to rozumuje. ale mimo ze w koszyku jest takie świadczenie to w sprzęcie nie ma konieczności posiadania takiego aparatu. Co wiec zrobic jak pacjent potrzebuje takiego Holtera?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Swqiadczenie gwarantowane AOS.koszyk swiadczeń
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 12, 2021, 08:52:51 am »
W koszyku są świadczenia monitorowania Holterem ale nie ma napisane, że to dotyczy tylko 24h.
Mogę się oczywiście mylić ale dla Funduszu obojętne jest to ile trwa badanie.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Swqiadczenie gwarantowane AOS.koszyk swiadczeń
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 12, 2021, 09:31:51 am »
Ok masz racje tylko jest procedura:
89.502- Monitorowanie Czynności Serca Za Pomocą Urządzeń Analogowych Lub Cyfrowych (Typu Holter) - Holter Ekg, i tu najczęściej wykonuje sie na 24h, bo nawet jak założysz na 48h to i tak jest ta sama cena zwrotu, czyli W13, czyli generalnie nie opłaca sie robić badań dłuższych niz 24h  a NFZ nie płaci ze wielokrotność badania i takie najczęściej zlecają lekarze pacjentom bo tez jest to trudne badanie do wykonania i nie zawsze jest taka konieczność
jest tez procedura:
89.503- czyli Wielodniowe monitorowanie czynności serca za pomocą urządzeń analogowych lub cyfrowych (typu Holter) - Event Holter, Holter 72 godz. i tutaj.
no i tutaj pytanie zasadnicze co znaczy wielokrotne wykonanie? czy pod to można podpiąć Holter EKG 48H i wykazac to jako W14, czy jest to monitorowanie tylko właśnie przy pomocy Event Holter, Holter 72?
oczywiscie nikt tego nie wie? trzeba byłoby zasiagnac porady MZ.
Problem byłby roziwzany jakbym mial Event Holter, Holter 72 godz wtedy bym sie nie pytał, ale mam zwykły Holter EKG na 24/48H i nie do konca wiem jaka jest interpretacja.
Oczywiscie mozna wykonac to badanie Holterem 48 i wpisac to jako W13, ale na to nie chce sie zgodzic kierownicwo przychodni, chcac odemnie konkretnej interpretacji przepisów a pacjent tez nie chce doplacic do Holtera bo przeciezz ma to w koszyku SG
Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]