collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie COVID raportami SWIAD  (Przeczytany 8965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« dnia: Marca 08, 2021, 11:56:51 am »
Z tego co widzę to w zarządzeniu 37/2021/DSOZ piszą że od 1 marca powinno się rozliczać już raportami swx oczywiście pacjentów mających usługi już od 1 marca, do 28 lutego po staremu w excelu. Czy w tym przypadku mam czekać na NFZ jeśli chodzi o umx no bo defacto te świadczenia to zakresy a w zakresie nie ma pakietów by podczepić jakieś usługi. Nie widzi mi się czekanie na umxa n-dni by potem od początku marca to wklepywać do systemu.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 08, 2021, 12:07:08 pm »
Najpierw musisz zgłosić do Funduszu jakie chcesz miejsca mieć doczepione do umowy.

Online Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 08, 2021, 13:35:12 pm »
Najpierw musisz zgłosić do Funduszu jakie chcesz miejsca mieć doczepione do umowy.
Pod konkretne zakresy np. dla oddziałuł zakaźnego "HOSPITALIZACJA PACJENTA ZWIĄZANA Z LECZENIEM COVID-19 - SPO2<95%", dla oddziału anestezjologii "HOSPITALIZACJA ZWIĄZANA Z LECZENIEM COVID-19 W OAIIT" czy ogólnie do samej umowy bez różnicowania w zakresach? I czy to w zgłoszeniach zmian do umowy czy telefonicznie/pisemnie. To jest trochę taka specyficzna umowa gdzie na szoi nawet nie ma usług a jedynie zakresy co są usługami :).
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2021, 13:42:04 pm wysłana przez Nyahaha »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 08, 2021, 14:06:21 pm »
My dostaliśmy tabelkę do wypełnienia, pod konkretny zakres konkretne id miejsca.

Offline mrsnightmare18

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 17, 2021, 08:37:35 am »
Czy ktoś już dostał umowę?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 17, 2021, 08:56:15 am »
Nie

Offline jaskula

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 17, 2021, 12:34:38 pm »
A my dzisiaj dostaliśmy umowę (małopolska).  Oczywiście nie działa, tak jak potrzeba, nie podpinają się wartości hospitalizacji dla poszczególnych wartości w zależności od saturacji.
Wcześniej nikt od nas nie chciał wskazania, w których miejscach będzie realizowany zakres Covid. Mimo to produkty są podpięte pod odpowiednie miejsca:>

Zastanawiamy się jednak co z pacjentami, którzy byli na oddziale już w lutym i rozliczeni zostali tabelką excel a wyszli dopiero w marcu. Chyba będziemy wskazywać tylko te dni marcowe do rozliczenia SWIAD.



Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 17, 2021, 12:44:39 pm »
A my dzisiaj dostaliśmy umowę (małopolska).  Oczywiście nie działa, tak jak potrzeba,

Czyli nic się nie poprawia z generowaniem umów.

Zastanawiamy się jednak co z pacjentami, którzy byli na oddziale już w lutym i rozliczeni zostali tabelką excel a wyszli dopiero w marcu. Chyba będziemy wskazywać tylko te dni marcowe do rozliczenia SWIAD.

Cytuj
W pierwszym etapie wdrażania sprawozdawczością systemową objęte zostaną wskazane w załączniku świadczenia jednostkowe udzielane na rzecz pacjentów, tj.:
- usługi ambulatoryjne udzielone od 1 marca 2021r. oraz
- hospitalizacje zakończone po 28 lutym 2021r., a w nich świadczenia nie wykazane wcześniej w raportach excel.

Ja to się zastanawiam nad rozliczeniem triażu. Na koniec miesiąca wszystkim pacjentom ręcznie doda się odpowiednie rozliczenie? Fizycznie oczywiście niemożliwe. No i dzięki temu fundusz przyoszczędzi parę złoty.

Offline Moonstuff

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 8
  • Małopolska
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 17, 2021, 12:55:20 pm »
Zastanawiamy się jednak co z pacjentami, którzy byli na oddziale już w lutym i rozliczeni zostali tabelką excel a wyszli dopiero w marcu. Chyba będziemy wskazywać tylko te dni marcowe do rozliczenia SWIAD.

Wydaje mi się, że tylko marcowe. Z resztą produkty w umowie będą do wyboru tylko od 01.03.2021.
U nas są już umowy do pobrania więc zaczynam dzwonić do świadczeniodawców.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 19, 2021, 09:17:35 am »
W zarządzeniu jest mowa o uproszczonej sprawozdawczości komunikatem WYKBAD. W załączniku do zarządzenia nie znalazłem żadnej pozycji sprawozdanej tym komunikatem.(czy PPS jest dostosowany do tych zmian?)

Mam nową umowę na 3 pozycje sprawozdane komunikatem swx swiad.:

19.4919.611.02   POBRANIE MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO (SWIAD)
19.4719.201.02   OPŁATA ZA TRANSPORT SANITARNY REALIZOWANY PRZEZ 1 OSOBĘ (SWIAD)
19.4719.202.02   OPŁATA ZA TRANSPORT SANITARNY REALIZOWANY PRZEZ ZESPÓŁ CO NAJMNIEJ DWUOSOBOWY (SWIAD).

Czy zadziała tutaj import amb. do PPS'a, aby zaciągnąć to do systemu?

Czy warto już teraz zaraportować testowo kilka pozycji do NFZ w celu sprawdzenia jakości walidacji?

W szczycie 3 fali takie zmiany, to ryzyko totalnego bałaganu. Mam nadzieję, że przesuną to na późniejszy termin.


« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2021, 09:20:00 am wysłana przez gringo »
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Online Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 24, 2021, 10:47:07 am »
Mam już tą umowę tylko jeszcze czekam aż udostępnią mi plik umx do pobrania i wczytać do KS-MEDIS bo widzę że nie wszystkie pakiety są podczepione do zakresów ale ciekawi mnie jak mam traktować pacjentów przyjętych z lutego np. 23 lutego został przyjęty, wypis ma np. 17 marca, sprawozdane zostały saturacje z lutowych dni(23-28) w excelu, jest to w jednej księdze głównej i czy nie będzie problemów jak zrobię raport gdzie parę dni ma bez usług a od 1 marca będzie miał już uzupełnione. Druga sprawa, jakiś pomysł jak ogarnąć pretriage by nie bawić się z ręcznym wklepywaniem tej usługi bo tego będzie od groma.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 24, 2021, 11:08:55 am »
Przy pretriage nie będzie pakietu gdyż:

Cytuj
W nawiązaniu do udostępnionych umów dla typu: ZAPOBIEGANIE, PRZECIWDZIAŁANIE I ZWALCZANIE COVID-19 (SWIAD) wyjaśniamy, że świadczenia w zakresach:
-WSTĘPNA KWALIFIKACJA TYPU PRETRIAGE (SWIAD) oraz
-POBRANIE MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO (SWIAD)
zgodnie z oznaczonym w załączniku do zarządzenia covidowego sposobem sprawozdawania produktu rozliczeniowego mają być przekazywane komunikatem sprawozdawczym SWIAD (obszar WYKBAD).
Sprawozdawczość tego obszaru nie narzuca tworzenia pakietów. Wymagane jest natomiast podanie kodu badania, którym jest zdefiniowany kod produktu rozliczeniowego. O tym sposobie rozliczania informowaliśmy w komunikatach zamieszczonych na stronie www Centrali NFZ.

czy nie będzie problemów jak zrobię raport gdzie parę dni ma bez usług a od 1 marca będzie miał już uzupełnione.

Jeżeli wykazane są w excelu to nie wpisuje się rozliczeń i idą rozliczenia od 1 marca. A jak to będzie weryfikowane po stronie funduszu to pewnie jak zwykle dowiemy się po czasie. Zakładam, że nie będzie problemu z takim rozliczeniem.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2021, 11:10:46 am wysłana przez Paweł »

Offline Moonstuff

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 8
  • Małopolska
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 24, 2021, 11:17:07 am »
Ja u jednego świadczeniodawcy mam już 50 wizyt zweryfikowanych na portalu (weryfikowały się chyba ponad tydzień).
47 jest poprawnie, a 3 w błędzie.
Mówię tu o świadczeniach:

19.4119.101.02   TELEPORADA LEKARSKA NA RZECZ PACJENTA Z DODATNIM WYNIKIEM TESTU DIAGNOSTYCZNEGO W KIERUNKU SARS-COV-2 (SWIAD)
19.4119.102.02   PORADA LEKARSKA NA RZECZ PACJENTA Z DODATNIM WYNIKIEM TESTU DIAGNOSTYCZNEGO W KIERUNKU SARS-COV-2 (SWIAD)
19.4119.103.02   LEKARSKA WIZYTA DOMOWA NA RZECZ PACJENTA Z DODATNIM WYNIKIEM TESTU DIAGNOSTYCZNEGO W KIERUNKU SARS-COV-2 (SWIAD)
19.4119.104.02   KWALIFIKACYJNA TELEPORADA PIELĘGNIARSKA DO PROGRAMU DOMOWA OPIEKA MEDYCZNA (SWIAD)   

Żeby było poprawnie musze mieć typ wizyty "inna", tryb przyjęcia "bez skierowania - bez wymaganego skierowania", rozpoznanie oczywiście "U07.1", procedura w zależności od rozliczenia ale najczęściej "89.0099".

Może się komuś przyda w POZ na przykład.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 24, 2021, 11:27:41 am »
Jak wpisałeś świadczenia do KSPPS i jak utworzyłeś raport WYKBAD?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie COVID raportami SWIAD
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 24, 2021, 11:35:56 am »
To nie są świadczenia wysyłane tym raportem. Wysyła się je zwykłym swx.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 114
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9304 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]