collapse

Reklama


Autor Wątek: roliczenie roku 2020 i ewentualne korekty  (Przeczytany 1458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 0
roliczenie roku 2020 i ewentualne korekty
« dnia: Stycznia 26, 2021, 14:21:50 pm »
Witam Szanowne Grono Forumowiczów!
Może znajdzie sie wsród Was ktoś kto wyjaśni mi dwie kwestie..
1.Dostalismy pismo ,iz do 9 lutego trzeba poprawić raporty celem rozlicznia 2020 roku i ok to jest dla mnie jasne ,ale zastanawia mnie to w kotekście rozliczenia miesięcy za  które wystawiło sie tzw. faktury ryczałtowe... czy na tą chwile musze z tym coś robic czy na spokojnie gdy będziemy mieli nadwyżke punktów wykonanych wtedy jakoś rozliczyć te faktury...
2.Sprawa odnosi sie własnie odnośnie rozliczenia tych faktur za miesiące , w których wystawiło sie ryczałt,u nas jest to tylko jednem miesiąc i to w zasadzie pół kontraktu miesięcznego ...Jak sie do tego zabrać,bo podobno trzeba stworzyc jakies korety do tych faktur ,które sie wystawiło w 2020r. na podstawie jakichś specjalnych szablonów itp.
Składaliśmy wniosek o przedłużenie rozliczenia do 30 czerwca tego reoku, to rozumiem ,że moge to zrobic do połowy roku jak tylko będę się znajdować w posiadaniu takiej nadwyżki,tak?
Jesli tak to czy jak będziemy wysyłć raport statystyczny i bedzie nadwyzka to czy ona będzie jakoś sama się zapisywała w żadaniu rozliczenia na 2020 r w tym specjalym szablonie czy trzeba jakoś na pozomie wysyłania raportu gdzies zaznaczyc ,ze chodzi o rok 2020...
Może ktos z was to juz popełnił i jest mnie w stanie poratowac w tym temacie,tak łopatologicznie,krok po kroku...W księstwie niestety nie podnosza dziś słuchawki...
Pozdrawiam serdecznie

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: roliczenie roku 2020 i ewentualne korekty
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 28, 2021, 17:16:43 pm »
Podpinam się z pytaniem kiedy robimy korekty rachunków na tzw. 1/12 kontraktu w sytuacji gdy się złożyło i został zaakceptowany wniosek o przedłużenie ubiegłorocznej umowy do 30.06.2021? Dotychczas byłem przekonany, że ewentualną korektę złoży się w takim przypadku na koniec czerwca. Dostaliśmy kilka dni temu  komunikat  na SZOI w którym napisano "Ponadto tym z Państwa, którzy skorzystali z możliwości wystawienia rachunków na tzw. 1/12 kontraktu, WOW NFZ przypomina o konieczności ich korekty" i podają link do komunikatu opublikowanego przez centralę NFZ https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/sposob-rozliczania-przez-placowki-medyczne-tzw-112-kontraktu,7877.html

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: roliczenie roku 2020 i ewentualne korekty
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 28, 2021, 22:52:47 pm »
przecież 22 grudnia mieliście na szoi wrzucony jasny komunikat, że w przypadku posiadania "nadwykonań" na koniec 2020 trzeba o ich wysokość pomniejszyć faktury 1/12 (od siebie dodam, że po ich zatwierdzeniu wygenerować żądanie rozliczenia celem wyjścia na 0). A reszta, jeśli został złożony wniosek do połowy 2021.

Offline Rilup

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 2
Odp: roliczenie roku 2020 i ewentualne korekty
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 28, 2021, 23:00:57 pm »
Konieczność złożenia korekty zerującej do 9 lutego, mają świadczeniodawcy którzy nie złożyli wniosku o przedłużenie okresu rozliczeniowego do 30 czerwca 2021. Trzeba się po prostu rozliczyć z NFZ z pożyczki. Jeśli macie nadwykonania to po zatwierdzeniu korekt, robicie naliczanie z szablonu i już. Jeśli nie macie, trzeba będzie oddać kasę.
Jak przedłużaliście okres rozliczeniowy, to możecie zrobić korektę, o tyle ile udało Wam się odrobić do końca roku, żeby mieć trochę mniej do oddania w tym roku. Info z NFZ.

Offline jurek44

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł? 4
Odp: roliczenie roku 2020 i ewentualne korekty
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 29, 2021, 11:04:41 am »
Dziś uzyskałem informację z NFZ, że termin składania wniosków o przedłużenie okresu rozliczeniowego do dnia 30 czerwca 2021 roku został przedłużony do bodajże 9 lutego, choć nie jestem pewny dokładnej daty. Dodatkowo wtedy należy przesłać pismo z prośbą o akceptację wniosku na e-mail osoby zajmującej się rozliczeniem danej umów w ow nfz, jeżeli został on złożony na szoi po 31.12.2020 i wisi ze statusem jako przekazany.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 134
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]