collapse

Reklama


Autor Wątek: Błędy na portalu - brak tych świadczeń w medice  (Przeczytany 1938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Pomógł? 0
Błędy na portalu - brak tych świadczeń w medice
« dnia: Października 29, 2020, 08:33:49 am »
Czy ktoś z Państwa spotkał się już z następującym problemem (mam nadzieje, że logicznie to wytłumaczę).
Wróciły świadczenia na portalu do poprawy. dwa różne kupony. jeden z kodem błędu 1513005 - Brak odpowiedniego kodu ICD9 dla danego świadczenia oraz drugi - 51606042 - Współwystępowanie świadczeń, których nie można sumować w tym samym czasie.
Problem w tym, że wyszukujących tych świadczeń w medice - nie ma ich. Mam kupon realizowany dla danego pacjenta. są świadczenia (poprawne), natomiast produktów, których tycza się błędy nie ma.
Dzwoniliśmy do NFZ - mamy sobie sami radzić - oni widzą te produkty więc również i błędy - to nasz problem. Dzwoniliśmy do mediki - nikt nie jest w stanie mi pomóc bo w medice nie ma takich produktów nigdzie wykazanych. Błędy nadal sobie wiszą...i w sumie nie wiemy co teraz... Za trzy miesiące Fundusz pewno wystawi korektę, tylko jak skoro ja nie mam tych produktów w medice...
Czy ktoś miał już podobny problem? Czy macie jakieś pomysły jak to ugryźć?

Offline marwi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 7
Odp: Błędy na portalu - brak tych świadczeń w medice
« Odpowiedź #1 dnia: Października 29, 2020, 09:00:40 am »
Czy ktoś z Państwa spotkał się już z następującym problemem (mam nadzieje, że logicznie to wytłumaczę).
Wróciły świadczenia na portalu do poprawy. dwa różne kupony. jeden z kodem błędu 1513005 - Brak odpowiedniego kodu ICD9 dla danego świadczenia oraz drugi - 51606042 - Współwystępowanie świadczeń, których nie można sumować w tym samym czasie.
Problem w tym, że wyszukujących tych świadczeń w medice - nie ma ich. Mam kupon realizowany dla danego pacjenta. są świadczenia (poprawne), natomiast produktów, których tycza się błędy nie ma.
Dzwoniliśmy do NFZ - mamy sobie sami radzić - oni widzą te produkty więc również i błędy - to nasz problem. Dzwoniliśmy do mediki - nikt nie jest w stanie mi pomóc bo w medice nie ma takich produktów nigdzie wykazanych. Błędy nadal sobie wiszą...i w sumie nie wiemy co teraz... Za trzy miesiące Fundusz pewno wystawi korektę, tylko jak skoro ja nie mam tych produktów w medice...
Czy ktoś miał już podobny problem? Czy macie jakieś pomysły jak to ugryźć?

A w jaki sposób szukasz tych świadczeń w mMedica ?
Sprawdź rozliczenia ---> przegląd rozliczeń ---> i następnie wpisując z lewej strony w wyszukiwaniu "ID rozliczenia" (na portalu jest to oznaczone jako "produkt"). Wybierz też pusty miesiąc tak by pokazywał całość świadczeń.
 

Offline emka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Pomógł? 0
Odp: Błędy na portalu - brak tych świadczeń w medice
« Odpowiedź #2 dnia: Października 29, 2020, 09:19:48 am »
Tym sposobem również szukaliśmy wraz z naszym informatykiem - nic nie pokazuje... jest pusto

Offline marwi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 7
Odp: Błędy na portalu - brak tych świadczeń w medice
« Odpowiedź #3 dnia: Października 29, 2020, 09:38:09 am »
informatyk zapewne nie ma dostępu do bazy mMedica...

może jeszcze sprawdź poprzednie lata, ktoś mógł zmienić daty już po wysłaniu.

Offline agam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 1
Odp: Błędy na portalu - brak tych świadczeń w medice
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 03, 2020, 16:38:52 pm »
Ja miałam taki albo podobny przypadek, dość dawno. Tez mmedica. Znajdź partnera mmedici, chyba są na stronie podani, oni się takimi rzeczami zajmują. Ale też nie wszyscy. Ja chyba zapłaciłam korektę, ponieważ koszt naprawy przewyższał chyba dwukrotnie wartość świadczeń.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2020, 16:41:00 pm wysłana przez agam »

Offline emka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Pomógł? 0
Odp: Błędy na portalu - brak tych świadczeń w medice
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 09, 2020, 14:55:05 pm »
Właśnie partner mediki też nie wie co to może być... Poczekam chyba na korektę bo z tego co wiem to maja być tam małe wartości.

Offline marwi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 7
Odp: Błędy na portalu - brak tych świadczeń w medice
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 09, 2020, 14:59:32 pm »
niech poszuka w Archiwum
prawdopodobnie pomiędzy wysłaniem świadczeń a ich odebraniem ktoś usunął je w programie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 44
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]