collapse

Reklama


Autor Wątek: plik CSV z EZWM  (Przeczytany 10932 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ocotuchodzi

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
plik CSV z EZWM
« dnia: Maja 01, 2020, 16:54:26 pm »
Cześć wszystkim, jaki macie najprostszy sposób na zaczytanie pliku z wprowadzonymi zleceniami (ezwm.nfz.gov.pl) do programu rozliczającego, by nie musieć wpisywać każdego wydanego produktu? Ja używam program GlobalMed, ale jeśli jest jakiś inny, gdzie można to wszystko zaczytać, chętnie się przerzucę. Pozdrawiam :)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 01, 2020, 18:20:05 pm »
Optyka rozliczam w programie REALIZATOR ZPO plik pobrany z SZOI wczytuje się super
Edward z Kętrzyna

Offline ocotuchodzi

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 01, 2020, 21:13:00 pm »
Dziękuję, ściągnęłam ten program, co prawda ja rozliczam wyroby medyczne ortopedyczne, wszystko sie ladnie zaczytalo, ale...
czy od kwietnia wszystkie zlecenia sa rozliczane przez główny OW NFZ z ktorym podpisana jest umowa? Nie rozdzielilo mi zlecen na dane wojewodztwa, tzn OW NFZty...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 01, 2020, 21:17:06 pm »
Wywali błędy.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 04, 2020, 11:15:01 am »
Puszczał ktoś już zpx po imporcie z eZWM ? Jaki efekt ?
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 04, 2020, 18:12:15 pm »
Puszczałem z infofarm większość wróciła z błędem Brak uprawnień do świadczeń dla pacjenta e-Zlecenia o id=1-20-xxxxxxxxxx
Myślę, że chodzi o uprawnienia dodatkowe typu 47ZND, ale ich nie było na wydruku z ezwm, a nawet na jednym chociaż były i
wpisane były to i tak wywaliło to samo. :-( robię to pierwszy miesiąc i trochę tego nie ogarniam, ale może jutro coś powyjaśniam
Edward z Kętrzyna

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 04, 2020, 19:30:08 pm »
Brak uprawnień do świadczeń to raczej wskazuje na to, że albo nie jest zaznaczone, że potwierdzone w NFZ albo nie ma dokumentu potwierdzającego.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 04, 2020, 19:45:27 pm »
Być może, że tak ale nie widzę gdzie to się zaznacza w http://enfz.infofarm.com.pl/
Może ktoś wie to proszę o poradę. Dzięki Paweł
Edward z Kętrzyna

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 04, 2020, 19:57:35 pm »
W PPS samo się zaznacza po wprowadzeniu numeru zlecenia.
Sprawdziłem u siebie (PPS). Po imporcie zaznacza eZWM, ale dokumentów uprawniających nie dodaje, jeżeli nie było ich wpisanych w kartotece przed importem, tylko potwierdzone elektronicznie w NFZ.
Lecę z ręki. Kolejny m-c polecę importem, będzie już licencja to i będzie z kim się szarpać, a  może ktoś będzie już miał doświadczenie na PPS-ie.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline bart86

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 8
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 04, 2020, 20:47:47 pm »
Jest to juz dopracowane czy dalej są błędy i trzeba poprawiać każdą pozycję ?czy jest to realne usprawnienie sobie pracy ? wprowadzam wszystko z palca(mam tych zleceń kolo 150 w mc) i nie wiem czy już warto zaczytywać csv z ezwm? tworzy się normalna pozycja z imieniem i nazwiskiem czy tylko podstawowe dane ? plik wgrywać do ppsa pod koniec miesiąca czy można kilka razy czy dubluje pozycje ?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 04, 2020, 21:01:09 pm »
W zeszłym miesiącu tworzył się plik z danymi osobowymi a w tym znowu tylko PESEL. Przynajmniej u mnie tak było.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 04, 2020, 21:12:39 pm »
Zaczytałem dziś i tam gdzie miałem osobę w kartotece to z imieniem i nazwiskiem,, a jak nowa osoba to sam pesel.
O kant d.... ten import, jak ma to tak wyglądać. Jeszcze cwaniaczki udostępnili do pobrania z ezwm strony 1-3. Pewnie, żeby odwalić bez NPWZ i Regon.
Pawle po imporcie poprawiasz coś, czy puszczasz ? Wracają ci błędy  ?
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 04, 2020, 21:35:00 pm »
Ja nie importuję, wpisuję ręcznie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 04, 2020, 23:51:00 pm »
Miałem małą realizację (6 pacjentów w tym miesiącu), więc pokusiłem się o import. Dodatkowo to tylko optyka okularowa, więc prostszy temat. I tak:
- duble nie wystąpiły -> była to mała i prosta realizacja, więc może temat nie miał jak dotknąć tego zbioru
- imię i nazwisko pacjenta -> trzeba dziękować stronie NFZ, że w formacie pliku jest, ale idą puste wartości
- co do strony KS -> powinna się uzupełniać odpłatność (nie idą w pliku wprost, ale chciałbym mieć przy podglądzie na pierwszy rzut oka to info oraz przy poprawce /mało prawdopodobne/ już ją mieć); mogę przypisać ją sobie do kodu czy id produktu, nie ma problemu, ale chciałbym ją mieć
Reszta poszła ok, nie ma się czego czepić. Aha - miałem tylko pacjentów bez dodatkowych dokumentów.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline infofarm_helpdesk

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: plik CSV z EZWM
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 08, 2020, 14:51:09 pm »
Być może, że tak ale nie widzę gdzie to się zaznacza w http://enfz.infofarm.com.pl/
Może ktoś wie to proszę o poradę. Dzięki Paweł
Po weryfikacji w trakcie pobierania zlecenia do realizacji pojawia się stosowny komunikat mówiący o tym iż NFZ nie był w stanie zweryfikować uprawnień pacjenta do ubezpieczenia. Wówczas obowiązek weryfikacji spoczywa na realizatorze.
Podczas dopisywania zlecenia jest zakładka Ubezpieczenie gdzie należy wybrać z dostępnego słownika i uzupełnić typ dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie (oświadczenie lub konkretny dokument).

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 118
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]