collapse

Reklama


Autor Wątek: Platforma P1  (Przeczytany 5557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DominikGab

 • Moderator
 • Początkujący
 • *****
 • Wiadomości: 22
 • Pomógł? 9
Platforma P1
« dnia: Kwietnia 10, 2020, 12:04:50 pm »
Wątek w którym dowiemy się jak poprawnie skonfigurować połączenie między Gabinet drWidget a platformą P1.

Offline Hubi75

 • Kompletny nowicjusz
 • Wiadomości: 1
 • Pomógł? 0
Odp: Platforma P1
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 10, 2020, 12:15:29 pm »
Konfiguracja e-ZLA w Gabinet DrWidget.
Program Gabinet drWidget daje nam możliwość wystawiania e-zwolnień lekarskich bezpośrednio w trakcie przeprowadzania wizyty lekarskiej, bez konieczności przechodzenia do osobnego okna przeglądarki i logowania na portal ZUS PUE. Samo wystawianie zwolnienia w programie Gabinet DrWidget, przebiega też w prostszy sposób niż na wspomnianym wyżej portalu ZUS. Jednak aby móc bezproblemowo wystawiać e-zwolnienia z programu Gabinet DrWidget musimy prawidłowo dodać nasz certyfikat ZUS. Certyfikat ten jest wystawiany przez ZUS i posłuży nam jako narzędzie autoryzujące nasz dostęp do bazy ZUS. Sam certyfikat ma formę pliku z rozszerzeniem .pfx i może być zapisany na komputerze, czy przenośnym dysku np. pendrive.
Jak uzyskać certyfikat ZUS do autoryzacji zwolnień.
Jeśli do tej pory korzystałeś z platformy ZUS PUE (bez względu na sposób logowania do niej) i wystawiałeś tam e-zwolnienia, to uzyskanie samego certyfikatu nie będzie stanowiło większego problemu, ponieważ albo już go masz, albo możesz go uzyskać w kilku krokach bez wychodzenia z domu/gabinetu. Jeśli nigdy wcześniej nie rejestrowałeś się w ZUS PUE, możesz skorzystać z instrukcji jak to zrobić, którą znajdziesz w dokumencie dostępnym pod tym adresem https://www.zus.pl/documents/10182/167564/Rejestracja_i_logowanie.pdf
Mając już dostęp do platformy ZUS pozwalający na wystawianie ezwolnień, mamy też możliwość pobrania z tej strony https://www.zus.pl/portal/logowanie.npi certyfikatu ZUS. Po zalogowaniu się, przechodzimy do zakładki Lekarz w górnym prawym rogu strony, a następnie na panelu po lewej stronie klikamy na Certyfikat z ZUS. Na tej stronie możemy: unieważnić certyfikat, jeśli takowy mieliśmy, ale nie pamiętamy do niego hasła, pobrać certyfikat ? o ile wcześniej nie był pobrany ? lub też po prostu wygenerować nowy certyfikat ? klikamy Wygeneruj nowy certyfikat. Wypełniamy niezbędne pola ? adres email, nr telefonu oraz podajemy hasło do certyfikatu, które oczywiście musimy zapamiętać. Po ? zazwyczaj ? kilku minutach możemy odświeżyć stronę i mamy możliwość pobrania certyfikatu, po kliknięciu tej opcji podajemy hasło do certyfikatu i go pobieramy, zapisując gdzieś na komputerze. Na tym kończymy nasza pracę z portalem ZUS.
Wgranie certyfikatu ZUS do Gabinet DrWidget.
Aby prawidłowo wgrać certyfikat ZUS, należy kolejno klikać: w prawym górnym rogu ekranu swój login (najczęściej jest to nasze imię_nazwisko), następnie niżej Edytuj profil, co otworzy nam nową stronę z naszymi danymi. Tutaj przenosimy się na lewą stronę ekranu i na ciemnym pasku klikamy Narzędzia wizyty, a następnie Podpis elektroniczny. Otwiera się strona, na której znajdziemy trzy zakładki ? na razie interesują nas te, gdzie będziemy dodawali certyfikat.
W zakładce Certyfikaty zdalne możemy dodać nasz certyfikat, przesyłając go na serwer zewnętrzny. Oznacza to, że będziemy mogli z niego korzystać na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu i możliwością zalogowania do programu Gabinet DrWidget. Warunkiem dodatkowym, który zapewni jego bezpieczeństwo, będzie konieczność potwierdzania certyfikatu hasłem. Daje nam to jednak pełną swobodę korzystania z możliwości wystawiania ezwolnień na różnych urządzeniach, w dowolnym miejscu i czasie. Aby wgrać certyfikat zdalny klikamy przycisk Prześlij nowy certyfikat, otwiera się okienko w którym klikamy Wybierz plik, odnajdujemy nasz plik z certyfikatem ZUS, klikamy go, następnie potwierdzamy przyciskiem Otwórz i w polu Hasło którym zabezpieczono certyfikat podajemy hasło do certyfikatu, a następnie klikamy Wybierz. Certyfikat zostanie w tym momencie prawidłowo zapisany. Jeśli podaliśmy niewłaściwe hasło, to pojawi się komunikat, który nas o tym poinformuje i certyfikat nie zostanie zapisany.
Zakładkę niżej ? Certyfikaty lokalne ? możemy dodać certyfikat, który będzie zapisany na tym komputerze, z którego w danym momencie będziemy korzystać. Oznacza to, iż nie będziemy mogli z niego korzystać na innych urządzeniach. Zanim dodamy certyfikat, musimy zainstalować program do obsługi certyfikatów, klikając przycisk GabinetSmartCards. Po kliknięciu OK w okienku, rozpocznie się pobieranie programu. Po jego pobraniu zamykamy przeglądarkę, odnajdujemy plik instalacyjny (najczęściej w folderze Pobrane) i klikamy go dwa razy. Postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie monitora, program instaluje się do minuty czasu. W zależności od przeglądarki dodatek włączy się sam, lub musimy to zrobić ręcznie. W przeglądarce należy wybrać ustawienia i dalej rozszerzenia lub dodatki i tam znajdujemy nasz dodatek Gabient Smart Cards, który włączamy. Na komputerze odnajdujemy nasz certyfikat i klikamy go dwa razy. Otworzy się Kreator importu certyfikatów, klikamy Dalej ? Przeglądaj (wybieramy nasz certyfikat) ? Dalej ? Hasło (podajemy hasło do certyfikatu) ? Dalej ? Magazyn certyfikatów (zostawiamy bez zmian jeśli nie jesteśmy pewni czy chcemy podawać inne miejsce) ? Dalej ? Zakończ. Pojawi się komunikat o poprawnym imporcie certyfikatu, nasz certyfikat jest poprawnie zapisany na tym komputerze.
Ustawienia certyfikatu ZUS w celu poprawnego wystawiania ezwolnień.
Wracamy do ustawień certyfikatu w programie Gabient DrWidget, klikając kolejno: login ? Edytuj profil ? Narzędzia wizyty ? Podpis elektroniczny. Tym razem na tej stronie będzie nas interesowała zakładka Przypisz certyfikaty używane w systemie. W wierszu Autoryzacja w ZUS i podpisywanie e-zwolnień: klikamy przycisk Zmień i jeśli wcześniej dodaliśmy tylko jeden certyfikat, to klikamy Zatwierdź, natomiast, jeśli certyfikatów jest więcej, to przy tym, którego będziemy używali najpierw przestawiamy suwak Wybierz na włączony, a następnie przycisk Zatwierdź. Od tej chwili możemy wystawiać ezwolnienia bezpośrednio z programu Gabinet DrWidget.

Offline DominikGab

 • Moderator
 • Początkujący
 • *****
 • Wiadomości: 22
 • Pomógł? 9
Odp: Platforma P1 - eSkierowania
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 06, 2020, 15:22:16 pm »
E-skierowania będą premiowane przez NFZ 
? Placówki POZ i AOS, które będą korzystać z usługi e-skierowań otrzymają premie.
? Na większy poziom finansowania mogą liczyć placówki POZ, gdzie personel medyczny będzie wystawiać elektroniczne skierowania na ambulatoryjne leczenie specjalistyczne oraz leczenie szpitalne.
? Premiowane będą także umówione porady w AOS na podstawie wystawionego e-skierowania w ciągu 2 godzin od momentu jego zlecenia.
? Przypominamy, że Gabinet drWidget daje możliwość bezpłatnego wystawiania e-skierowań. 
Szczegóły dotyczące,premiowania finansowego:
http://www.leksykon.com.pl/wyzsza-wycena-za-wystawienie-e-skierowania-109870-artykul.html?fbclid=IwAR1pWtvRpYDZ5FeeqB6R4KORe73UYEa9D4VRkwd_KKHxk3Hjf1lhHlZKlHY

Offline mlutek

 • Super Specjalista
 • ****
 • Wiadomości: 342
 • Pomógł? 3
Odp: Platforma P1
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 17, 2020, 11:01:48 am »
Witam.
a jak można pobrać E-skierowanie dla pacjenta z platformy P1 w programie
Czy istnieje taka funkcjonalność. Czy e-skierowanie także można wydrukować jeśli pacjent tego oczekuje?

Offline Edward_B

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2935
 • Pomógł? 154
Odp: Platforma P1
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 17, 2020, 12:31:43 pm »
W PPS już to działa
Edward z Kętrzyna

Offline DominikGab

 • Moderator
 • Początkujący
 • *****
 • Wiadomości: 22
 • Pomógł? 9
Odp: Platforma P1
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 17, 2020, 10:22:05 am »
Witam.
Umknął mi ten post :)
W Gabinecie jak najbardziej można zarówno wysyłać jak i przyjmować e-Skierowania. Po szczegóły konfiguracji zapraszam na infolinię - 33 445 43 45
Pozdrawiam :)

 

* Szukaj


Reklama

* Kto jest on-line

 • Kropka Gości: 52
 • Kropka Ukrytych: 0
 • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

* Aktywni

Paweł Paweł
9283 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3277 Wiadomości
Michał Michał
3162 Wiadomości
karolweksler
3063 Wiadomości
09061303
3018 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]