collapse

Reklama


Autor Wątek: Ochrona danych i wymogi prawne  (Przeczytany 2840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DominikGab

  • Moderator
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 9
Ochrona danych i wymogi prawne
« dnia: Marca 26, 2020, 09:30:52 am »
Czy program spełnia przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, w tym rozporządzenie RODO?

Aplikacja jest na bieżąco dostosowywana do zmian prawnych wprowadzanych na poziomie europejskim i krajowym. Spełnia wszelkie wymogi prawne w obszarze przechowywania elektronicznej dokumentacji medycznej w chmurze. Użytkownik zawiera w formie elektronicznej (lecz może też otrzymać dokument papierowy) umowę o powierzeniu przetwarzania danych osobowych z firmą LekSeek ? producentem i właścicielem aplikacji, która normuje relację między nim a firmą. Administratorem Danych Osobowych z przychodni zawsze pozostaje właściciel przychodni, firma LekSeek pełni tylko rolę podmiotu, któremu powierzono przechowywanie tychże danych.

Czy dane przechowywane w Gabinet drWidget są bezpieczne?

Zabezpieczenia zastosowane w Gabinet drWidget spełniają wszystkie normy przepisów prawnych. Poziom zabezpieczeń jest porównywalny z zabezpieczeniami stosowanymi w bankowości. Każde połączenie jest oddzielnie szyfrowane protokołem SSL. Użytkownik otrzymuje unikalny login, nadaje sam hasło, którego zmianę system wymusza co 30 dni.  System prowadzi pełną ewidencję logowań i działań użytkowników. Serwery na których przechowywane są dane w programie Gabinet drWidget znajdują się w profesjonalnych serwerowniach, z normowanymi strefami dostępu. Pomieszczenia są wyposażone w systemy monitoringu, sygnalizacji włamania i napadu. Monitorowane są kamerami systemu CCTV. Infrastruktura jest pod ciągłym nadzorem pod kątem ingerencji zewnętrznych, pożarów, zalań, zasilania energetycznego. Ogrodzony teren i budynki się na nim znajdujące są pod ochroną profesjonalnej, licencjonowanej firmy ochroniarskiej. Każde wejście na teren serwerowni jest ewidencjonowane i kontrolowane. Ściśle wykwalifikowany personel mający dostęp do serwerów jest wyposażony we wszelkie niezbędne kompetencje i uprawnienia.

Czy i jakie dokumenty należy podpisać, aby móc korzystać z Gabinet drWidget?

Do korzystania z aplikacji należy zaakceptować regulamin korzystania z serwisu - jest on równoznaczny z umową licencyjną. Następnie należy też zaznaczyć zgodę i akceptację przy umowie na temat powierzenia przetwarzania danych osobowych. Bardzo często podmioty chcą mieć tą umowę w wersji papierowej - wtedy można zgłosić się na infolinię (33 445 43 45) która już będzie dalej procedowała podpisanie umowy właśnie w tejże formie.

 

* Szukaj


Reklama

* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 24
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

* Aktywni

Paweł Paweł
9250 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3272 Wiadomości
Michał Michał
3152 Wiadomości
karolweksler
3022 Wiadomości
09061303
2974 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2929 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2194 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1605 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 737KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]