collapse

Reklama


Autor Wątek: AP-KOLCE od 1.09.2019  (Przeczytany 35012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martyna.wu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pomógł? 0
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #30 dnia: Września 03, 2019, 12:30:11 pm »
Czy obowiązek prowadzenia ap kolce dotyczy też rehabilitacji ambulatoryjnej? Mój informatyk mówi że nie, tylko specjalistka.

Offline Pravusik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 6
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #31 dnia: Września 03, 2019, 12:36:10 pm »
Od 1 września tylko stacjonarna rehabilitacja ogólnoustrojowa, neurologiczna, pulmonologiczna, kardiologiczna i kardiologiczna telerehabilitacja hybrydowa
Ambulatoryjna i domowa wlecą na AP-KOLCE od 1 stycznia 2020

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #32 dnia: Września 03, 2019, 13:10:08 pm »
A u mnie PPS (2019.02.6.1) przy raporcie PWT dla KOLCE zaczął wyznaczać bieżący dzień jako PWT... :-/
Też ktoś tak ma?

Pozdrawiam

Mam tak samo !!
Monika

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #33 dnia: Września 03, 2019, 20:25:34 pm »
Ambulatoryjna i domowa wlecą na AP-KOLCE od 1 stycznia 2020
Wskaż proszę źródło tych informacji.
W rozporządzeniu (http://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1207/1) nie widzę nic na ten temat.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #34 dnia: Września 03, 2019, 22:12:29 pm »
Dramat. Znalazłem kilkanaście zarejestrowanych wizyt do kardiologa jeszcze z sierpnia bez kategorii wpisu do harmonogramu - nie można ich teraz wykonać bo nie ma ich w harmonogramie kolcy ani zmienić kategorii bo data wykonania jest wcześniejsza nic data zmiany wpisu, nawet jak ręcznie dodam wpisy w AP-KOLCE z wsteczną datą to krzyczy o terminie wprowadzenia pacjenta. Nie ogarnę tego.
EDIT: Bez paniki: dla sierpniowych wizyt niekolejkowych można jeszcze wybrać tryb "brak kategorii" i nie wysyłają się na KOLCE. Przynajmniej w Somedzie tak mogę.
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2019, 22:31:36 pm wysłana przez neelix »

Offline Pravusik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 6
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #35 dnia: Września 04, 2019, 07:53:37 am »
Ambulatoryjna i domowa wlecą na AP-KOLCE od 1 stycznia 2020
Wskaż proszę źródło tych informacji.
W rozporządzeniu (http://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1207/1) nie widzę nic na ten temat.

Ja tak interpretuję § 13 ust.3
Cytuj
Harmonogram przyjęć na udzielenie świadczenia wymienionego w części IV pkt 6?7 załącznika nr 9 do rozporządzenia jest prowadzony od dnia 1 stycznia 2020 r. Do dnia 1 stycznia 2020 r. świadczeniodawcy udzielający tych świadczeń wprowadzą do aplikacji udostępnionej przez Fundusz dane osób oczekujących na te świadczenia według stanu na dzień 31 grudnia 2019 r.

Załącznik nr 9
Cytuj
IV. Świadczenia gwarantowane z zakresu rehabilitacji leczniczej:
 1) rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych;
 2) rehabilitacja neurologiczna w warunkach stacjonarnych;
 3) rehabilitacja pulmonologiczna w warunkach stacjonarnych;
 4) rehabilitacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych;
 5) kardiologiczna telerehabilitacja hybrydowa w warunkach stacjonarnych;
 6) fizjoterapia ambulatoryjna;
 7) fizjoterapia domowa.


Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #36 dnia: Września 04, 2019, 08:16:53 am »
Ciekawe czy mój szpital to wytrzyma z rehabilitacji, jak ledwo co Czerwiec wprowadzili :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #37 dnia: Września 04, 2019, 13:48:32 pm »
Ambulatoryjna i domowa wlecą na AP-KOLCE od 1 stycznia 2020
Wskaż proszę źródło tych informacji.
W rozporządzeniu (http://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1207/1) nie widzę nic na ten temat.

Ja tak interpretuję § 13 ust.3
Cytuj
Harmonogram przyjęć na udzielenie świadczenia wymienionego w części IV pkt 6?7 załącznika nr 9 do rozporządzenia jest prowadzony od dnia 1 stycznia 2020 r. Do dnia 1 stycznia 2020 r. świadczeniodawcy udzielający tych świadczeń wprowadzą do aplikacji udostępnionej przez Fundusz dane osób oczekujących na te świadczenia według stanu na dzień 31 grudnia 2019 r.

Załącznik nr 9
Cytuj
IV. Świadczenia gwarantowane z zakresu rehabilitacji leczniczej:
 1) rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych;
 2) rehabilitacja neurologiczna w warunkach stacjonarnych;
 3) rehabilitacja pulmonologiczna w warunkach stacjonarnych;
 4) rehabilitacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych;
 5) kardiologiczna telerehabilitacja hybrydowa w warunkach stacjonarnych;
 6) fizjoterapia ambulatoryjna;
 7) fizjoterapia domowa.


Harmonogram przyjęć nie równa się AP-KOLCE!
Od 1.10.2020 Harmonogramy obejmą też praktycznie cały AOS co nie znaczy, że wejdzie on do AP-KOLCE.
Natomiast te komórki/procedury które do tej pory były oraz właśnie doszły od 1.09 do AP-KOLCE, muszą prowadzić Harmonogram przyjęć już teraz.
Przynajmniej tak ja to rozumiem.

Pozdrawiam

Offline Pravusik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 6
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #38 dnia: Września 04, 2019, 15:21:01 pm »
Karol pytał dlaczego moim zdaniem fizjoterapia domowa i ambulatoryjna od 1 stycznia ma działać na AP-KOLCE a nie o same harmonogramy przyjęć.

Załącznik 9 do rozporządzenia wymienia kto musi prowadzić kolejki i harmonogramy w czasie rzeczywistym w aplikacji udostępnionej przez Fundusz (jedyna jaką znam to AP-KOLCE).
I teraz pytanie od kiedy ma to robić, ja zapisy paragrafu 13 interpretuję tak że rehabilitacja stacjonarna od 1 września a ambulatoryjna i domowa od 1 stycznia 2020.

Reszta obowiązanych do prowadzenia harmonogramów będzie je prowadziła w swoim programie i wysyła dane tym nowym komunikatem klx i tyle.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #39 dnia: Września 10, 2019, 11:26:12 am »
Helloł!

Pochwalicie się kto już skutecznie przeniósł jakąś nową kolejkę do AP-KOLCE i/lub przeniósł harmonogramy przyjęć starych komórek kolcowych do AP-KOLCE?
A potem opiszcie proszę jak Wam się to udało..

Pozdrawiam

Offline 1qqaz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #40 dnia: Września 12, 2019, 11:32:37 am »
W końcu udało mi się przenieść kolejkę z rehabilitacji ogólnoustrojowej stacjonarnej.
Trzeba było przenieść kolejkę standardową do komórki organizacyjnej na procedurę. Wybrać procedurę: Rehabilitacja ogólnoustrojowa. Odfiltrować: niewysłane do kolce i przesłać.
Niby takie proste ale dopiero teraz uzyskałem odpowiedź.
Mam natomiast pytanie. W jaki sposób mam teraz przesyłać informację o pierwszym wolnym terminie? Bo rozumiem, że comiesięcznej kolejki już nie wysyłam bo po to są kolce? Pierwszy wolny termin poprzez Raporty - listy oczekujących - dodaj - aktualizacja kolejki w AP - KOLCE?
i druga sprawa podczas przenoszenia pacjentów u kilku pojawił się komunikat: Błąd z aplikacji ap-kolce. KOD:(4030) Pacjent został już wpisany na wybrane świadczenia maksymalną ilość razy w ramach wszystkich harmonogramów przyjęć w systemie Centralnych Kolejek Oczekujących.
Co w tym przypadku - list do pacjenta gdzie wybiera realizację świadczenia bo nie może być w kilku miejscach zapisany jednocześnie czy jak?
Pozdrawiam.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #41 dnia: Września 12, 2019, 15:30:20 pm »
Przy wpisywaniu w Terminarz pacjenta na kontynuację leczenia procedura 90126 pojawia się komunikat Błąd z aplikacji AP-Kolce KOD:(509) Dla kod-proc 90126, atrybut operowana strona nie może posiadać wartości N.
i wczoraj w związku z tym komunikatem wszystkich pacjentów na kontynuację wpisywałam bezpośrednio do Kolce. Kamsoft mówi, że to błąd po stronie NFZ AP-KOLCE.
Czy ktoś ma podobny problem ?
Monika

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #42 dnia: Września 12, 2019, 16:49:54 pm »
W KOLCE wybierz Słowniki - Słownik świadczeń  i kliknij na  "bieżąca konfiguracja" przy świadczeniu 90126 czyli AMD. Tam będzie info "wskazanie czy występują strony: tak" i dlatego NFZ wymaga określenia, o którą stronę chodzi mimo, że może trochę głupio to nazwali ("operowana strona") zamiast po prostu "umiejscowienie". W AMD wstępują strony bo pacjent może leczyć się na lewe oko albo na prawe oko.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #43 dnia: Września 13, 2019, 10:00:16 am »
Masz rację w AMD Wskazanie czy występują strony jest TAK, natomiast w KS-PPS przy wpisywaniu pacjenta kontynuacja leczenia nie mam gdzie wpisać czy jest to oko lewe czy prawe.
Błąd PPS-a
Monika

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: AP-KOLCE od 1.09.2019
« Odpowiedź #44 dnia: Września 13, 2019, 10:23:11 am »
Trzeba było przenieść kolejkę standardową do komórki organizacyjnej na procedurę. Wybrać procedurę: Rehabilitacja ogólnoustrojowa. Odfiltrować: niewysłane do kolce i przesłać.

Przesłać tzn? Z poziomu PPSa się lista pacjentów kolejkowych z AP-KOLCE wysyła?
Jak kilka lat temu przenosiłem dwie poradnie do AP-KOLCE to trzeba było z PPSa wygenerować plik klx i później ten plik ręcznie zaimportować w AP-KOLCE.
Zmieniło się to?

Jak już jesteśmy przy oddziale rehabilitacji to trzy pytania.
- jak/czy przeniosłeś też resztę harmonogramu przyjęć (pacjenci inni niż kolejkowi)
- czy kolejkę na oddział prowadzisz przez Rozliczenia -> Lista pacjentów oczekujących czy też przez Terminarz
- jak wpisujesz w terminarzu pacjenta innego niż kolejowy na w/w oddział tzn wybierasz Rodzaj->Wizyta pacjenta (nazwa nieadekwatna dla hospitalizacji..) czy coś innego?

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 99
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]