collapse

Reklama


Autor Wątek: e-recepta  (Przeczytany 19177 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 31, 2019, 22:49:01 pm »
na szybko żeby się załapać na dotację można zrobić e-receptę na portalu gabinet.gov.pl
wystarczy profil zaufany

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 31, 2019, 23:01:46 pm »
Weźcie pod uwagę, że e-receptę trzeba wystawić w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku, a czas na złożenie wniosku jest do 10.08.2019. Czyli czas na wystawienie e-recepty jest tylko jeszcze przez godzinę.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 01, 2019, 12:50:41 pm »
qwa kocham PPSa... po skonfigurowaniu eRecepty woła mi teraz o podpis certyfikatem ZUS przy tworzeniu elektronicznego rachunku do umowy (EFX)...
anulowałem i stworzyło rachunek który NFZ poprawnie zaimportował.. uff..

Ktoś jeszcze ma takie jaja?

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 01, 2019, 13:13:33 pm »
qwa kocham PPSa...

Normalka :-)
Mam inne certyfikaty i w Somed też mi wyskakuje okno z propozycją nie do odrzucenia, przy wystawianiu e-faktury... Dajesz anuluj i jest ok.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 01, 2019, 13:19:11 pm »
U mnie za każdym razem szuka certyfikatów.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 01, 2019, 20:18:21 pm »
to samo u mnie od kilku miesięcy w KS-SOMED. Mięli się tym zająć, ale jak widać mają ważniejsze rzeczy na głowie albo nie wiedzą jak to naprawić :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 02, 2019, 01:11:38 am »
Erecepta - somed
Czy widzicie nr recepty lub ten 4 cyfrowy nr nie wchodząc w wizytę ?? bo ja jakoś na liście recept tego nie widzę :(
i 2 sprawa jak ustawić someda by mi drukował na tym potwierdzeniu erecepty więcej niż 1 lek

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 02, 2019, 09:03:08 am »
qwa kocham PPSa...

Normalka :-)
Mam inne certyfikaty i w Somed też mi wyskakuje okno z propozycją nie do odrzucenia, przy wystawianiu e-faktury... Dajesz anuluj i jest ok.
ja dałem na ok i tak poszło ;)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 02, 2019, 10:25:09 am »
Na początku roku w MRK zgłosiłem:
Cytuj
Przymierzamy się do wystawiania erecept za pomocą KS-SOMED. Program skonfigurowany, pierwsza erecepta wystawiona i zrealizowana.
Jednym z efektów, które chcielibyśmy uzyskać przechodząc na erecepty jest zmniejszenie ilości zużytego na druk recept papieru i toneru. Chcielibyśmy przekazywać pacjentom tylko kod PIN niezbędny do realizacji erecepty. Planujemy aby lekarz na małej karteczce zapisywał ten PIN i przekazywał pacjentowi (chyba że jest jakieś inne rozwiązanie, które umożliwi redukcję ilości wykorzystywanego papieru - inne niż to że pacjent posiada konto na platformie P1 i zaznaczone opcje aby erecepta przychodziła na maila albo smsem :)). Przewiduję, że może się tu pojawić problem zgubionych PINów niezbędnych do realizacji recepty. Oczywiście lekarz przeglądając w module wizyta, poprzednie wizyty może bez problemu odczytać ten PIN. Zastanawiam się jednak czy istnieje możliwość sprawdzenia tego pinu przez pracownika rejestracji. W module terminarz można przeglądać wystawione w KS-SOMED recepty, ale nigdzie nie widzę żeby można było sprawdzić PIN do recepty.
Czy jest taka możliwość? Jeżeli nie, to czy można wprowadzić taką modyfikację programu aby było to możliwe?


dostałem odpowiedź:

Cytuj
Można drukować też ten kod PIN, ale pewnie będzie drukowany na większym formacie, niż lekarz zapisze go na karteczce w formacie: 6cm x 3cm.
Jeżeli pacjent będzie mieć konto na platformie pacjent.gov.pl to powinien otrzymać sms z kodem PIN.

Pracownik rejestracji również może 'przejrzeć' dany kod. W module Terminarz na zakładce Funkcje medyczne - przeglądanie recept.
W tym oknie należy wyszukać odpowiednią receptę pacjenta, następnie na dole kliknąć Drukuj i przerzucić odpowiednią e-receptę na dolne okno i potem można to wydrukować na drukarce np. PDF.

ale generalnie niby mają coś robić w tym temacie bo jak sami przyznacie teraz to jakaś massakra.

Cytuj
[iBUG] Zmieniono planowaną datę realizacji z 2019-07-01 na 2019-09-30. Uzasadnienie:
oczekiwanie na realizację
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 02, 2019, 11:38:00 am »
Czy do podpisu erecepty w gabinet.gov.pl używamy tego samego certyfikatu co w kspps?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 02, 2019, 12:48:22 pm »
Czy do podpisu erecepty w gabinet.gov.pl używamy tego samego certyfikatu co w kspps?

W PPSie podpisałem ZUSowym certem natomiast w gabinet.gov.pl jest do tego potrzebny jakiś dodatek (Szafir?) i średnio mi to działało więc podpisywałem ePUAPem lekarza (potwierdzenie SMSem).

No chyba, że chodzi Ci o te certyfikaty z P1 (PEM p12) to one i IOD się same pojawiły w gabinet.gov.pl!
W PPSie tylko przy konfiguracji podałem, że ma on nr 2 jako system wystawiający (Admin->e-zdrowie pozycja Identyfikator systemu)

Pozdrawiam

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 02, 2019, 19:08:46 pm »
Właśnie w gabinet.gov podpisuję za pomocą epuap-u a chciałam za pomoca certyfikatu, po weckendzie będę próbować z P1

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #57 dnia: Września 28, 2019, 17:13:12 pm »
Ma ktoś pomysł dlaczego nie widać podpisu do zatwierdzenia
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #58 dnia: Września 28, 2019, 17:32:17 pm »
Z instrukcji do KS-PPS "ZMIANY W APLIKACJI KS-PPS NA 2018 ROK":
"Do podpisu e-Recepty wykorzystywany jest certyfikat osobisty (podpis kwalifikowany lub certyfikatu wystawionego przez ZUS do
wysyłania e-ZLA), dla zalogowanego operatora, zaimportowany w magazynie certyfikatów Windows.
"

Zatem spróbuj zaimportować certyfikat ZUS do magazynu windowsa aby był widoczny w okienku wyświetlanym po naciśnięciu skrótu LOGO Windows + R i wpisaniu certmgr.msc i przejściu do grupy "osobisty". Czyli kliknij  szybko dwa razy na plik certyfikatu ZUS i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie czyli jakoś Dalej, Dalej, wpisujesz hasło, dalej, zakończ.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: e-recepta
« Odpowiedź #59 dnia: Września 28, 2019, 23:17:25 pm »
Super dzięki :-) teraz doszedł drugi problem może coś w ustawieniach na koniec wysyłki e-recepty
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 239
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]