collapse

Reklama


Autor Wątek: Pytanie do administratorów Windows  (Przeczytany 3153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Pytanie do administratorów Windows
« dnia: Marca 02, 2017, 00:55:07 am »
Wiem że kilku tutaj jest a zwłaszcza jeden szef wszystkich szefów ;)

Mam problem (Windows server 2012), który nie daje mi spokoju.
Problem występuje prawie codziennie (raz lub dwa w miesiącu nie wystąpi) zawsze w tym samym czasie i nazywa się tak:
Cytuj
An error was detected on device \Device\Harddisk2\DR137 during a paging operation.

Mam 4 dyski 2xRAID1. Nie mam więc w Windows Hard Disk 2 no chyba że to CD-ROM.

list disk:
Disk ###  Status         Size     Free     Dyn  Gpt
 --------  -------------  -------  -------  ---  ---
 Disk 0    Online          278 GB      0 B
 Disk 1    Online          931 GB  1024 KB

Początkowo analizowałem event id 51. Z danych binarnych wychodzi że to podczas operacji odczytu. Zawsze dzieje się o tej samej godzinie, więc poszukałem co się w tym czasie robi i znalazłem. Windows Server Backup.
Jak poszedłem tym tropem to kilka podobnych problemów w necie znalazłem, ale żadnego konkretnego rozwiązania. Dzieje się to na końcu backupu (trwa ok 5 minut) i inni też to zauważyli. Backup nie jest na przeznaczony do tego dysk tylko na drugi wolumin (tam jest też inny backup i udostępnione udziały dla użytkowników)

Ma ktoś albo miał taki problem i go rozwiązał? Sporo ludzie piszą o buforowaniu podczas zapisu, ale z danych binarnych wychodzi że to raczej podczas odczytu. Zresztą write caching mam wyłączony. Chyba że coś z ustawieniami kontrolera? (PERC H730) Ale tego to już o własnych siłach nie potrafię przekonfigurować :)

Zastanawia mnie ten harddisk2. Ktoś w necie zasugerował że wygląda to tak, jakby windows montował sobie dodatkowy dysk podczas kopii, cholera wie ale chwilę wcześniej zawsze mam info w stylu:
Cytuj
The Portable Device Enumerator Service service entered the running state.

Ma ktoś jakiś pomysł na to? Obawiać się że coś ze sprzętem/dyskami jest nie tak?


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 240
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]