W tej chwili musisz dokonać zmian na takie jakie obowiązują - czyli obecny NIP i REGON.
Zmianę NIPu i REGONu uzgodnij w dziale umów. Wszystko zależy jak zinterpretują tą zmianę osoby, które to będą robić. W moim przypadku skończyło się na dostarczeniu wszystkich dokumentów i dział umów naniósł wszystkie zmiany - nic więcej nie robiłem. A nie przepraszam - po zmianie danych na SZOI przez dział umów ja musiałem zrobić zmianę konta bankowego i otrzymaliśmy aneks.
Dział umów (chyba w oparciu o opinię prawnika) zinterpretował to tak, że skoro to cały czas są te same osoby a zmienia się jedynie forma prawna to wszystko zostaje na tym samym koncie, chociaż kilka osób się zdziwiło i twierdzili że według nich powinno się utworzyć nowego świadczeniodawcę. Całe szczęście nie wtrącali się i odbyło się to szybko i sprawnie.
Jeśli idzie o KS-PPS to licencję można zaktualizować. Jest to operacja płatna a kwota zbliżona do kwoty rocznej asysty. Regionalne oddziały niekoniecznie muszą o tym wiedzieć
. Później co rok odnawiając asystę należy ciągle przypominać o nowych danych świadczeniodawcy...
EDIT: 01.01 moim zdaniem nie jest fortunnym terminem do zmiany. Bo teraz jak masz złożyć dokumentację aktualizacyjną/ofertę do umowy obowiązującej od 01.01? Z nowymi czy starymi danymi? Albo co gorsze wykorzystają to i każą założyć nowego świadczeniodawcę - oni będą mieli mniej a Ty więcej pracy... Mając dwóch świadczeniodawców musisz mieć dwa KS-PPS. Wtedy nie możesz aktualizować licencji, gdyż może zaistnieć potrzeba poprawienia usług "starego" świadczeniodawcy.
Wygodniejsze dla Ciebie rozwiązanie to zmiana danych przez NFZ. Chyba że nowy organ założycielski to będzie zupełnie inna instytucja bądź inne osoby niż do tej pory, to może być problem z takim rozwiązaniem.