Aktualna wersja KS-PPS: 2024.03.1.1 z dnia 2024-10-31Monitoring temperatury w lodówkach medycznych Kontakt redakcja@forumpps.plJesteśmy na Facebooku, dołącz do nas! 16 Lecie Forumpps.pl
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
przepisy mówią jednoznacznie: świadczenia zdrowotne należą się osobom ubezpieczonym lub uprawnionym (to tak w skrócie). Jeśli dana osoba nie jest ubezpieczona ani uprawniona to na jakiej podstawie chcesz jej udzielać świadczeń? Na jakiej podstawie chcesz za nią pobierać pieniądze?
Jeszcze raz zwracam uwagę na zapis :"Lekarz (nie ŚWIADCZENIODAWCA) udzielający świadczeń w ramach umowy z NFZ nie może w godzinach wykazanych w harmonogramie pracy (lekarza, a nie świadczeniodawcy) udzielać świadczeń odpłatnie (komercyjnie)."Lekarz nie zawsze jest Świadczeniodawcą. Czyli może. Czy jesli duże centra medyczne podpisują kontrakty na Poz, aos - nie przyjmują komercyjnych pacjentów? Przyjmują i to jest ich główny biznes.
szczególnie gdy pacjent wie, że jest nieubezpieczony i chce zapłacić, wtedy kolega wspólnik używa kasy fiskalnej ze swojej praktyki prywatnej.
Jeśli będzie taka sytuacja - przemyślę to, ale sądzę że sam nic z listy nie będę usuwał.
Tak tylko w tym przypadku mowa o deklaracjach. Mi chodziło na jakiej podstawie chce pobierać pieniądze za nieubezpieczoną osobą od NFZ.A co do płacenia świadczeniodawcy to też nie jest takie proste . Świadczeniodawca nie może wykonywać świadczeń komercyjnych w godzinach zakontraktowanych z NFZ czyli od 8 do 18 czyli przez cały czas otwarcia placówki.Wracając do tematu, Seler czy zwróciłeś uwagę za jakie deklaracje NFZ płaci? Co miesiąc sporządzasz bieżącą informację o aktywnych deklaracjach wyboru w danym okresie sprawozdawczym, sporządzoną na podstawie złożonych przez świadczeniobiorców deklaracji wyboru lekarza poz.Nie jest napisane że sporządzasz listę deklaracji, tylko listę AKTYWNYCH deklaracji. Deklaracji nikt nie każe Ci usuwać, ale nie musi ona być (z różnych przyczyn) aktywna
U mnie również przyjmowali! Okazało się, że problem jest jednak z refundacją. Kody recept które pobierasz z NFZ w ramach kontraktu na POZ mogą być realizowane z refundacją tylko i wyłącznie dla usług których dotyczy umowa.