collapse

Reklama


Autor Wątek: eRecepta 65+ i DZ  (Przeczytany 2503 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline hapok

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
eRecepta 65+ i DZ
« dnia: Października 22, 2023, 22:31:21 pm »
Cześć,

jak mogę ustawić w KS-PPS aby lekarz mógł wystawiać recepty na 65+ i dzieci?

Mam te ikonki nieaktywne? Czy muszę dodać jakieś uprawnienia dla lekarza?

Offline Egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 0
Odp: eRecepta 65+ i DZ
« Odpowiedź #1 dnia: Października 27, 2023, 21:17:56 pm »
Cześć,
Dołączam się do tematu, mam to samo i nie mogę znaleźć rozwiązania.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9331
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: eRecepta 65+ i DZ
« Odpowiedź #2 dnia: Października 27, 2023, 22:19:42 pm »
Może w danych personelu trzeba zaznaczyć taki checkbox?

Offline Egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 0
Odp: eRecepta 65+ i DZ
« Odpowiedź #3 dnia: Października 27, 2023, 22:49:41 pm »
Siedziałem dziś ze 3 godziny i wydaje się, że przynajmniej dla 65+ rozgryzłem temat :-)
Zatem:
1) Faktycznie tak jak podpowiada Paweł, w danych personelu medycznego - lekarza trzeba zaznaczyć checkbox z uprawnieniami do wystawiania bezpłatnych leków seniorom 65+.
2) Dodatkowo w module Admin menu Admin/Opcje ustawiłem zmienną "WIEK_SENIORA" na 65 - zakładam, że jest to potrzebne.

Teraz obsługa wizyty i wystawienie recepty.
3) Przy wystawianiu recepty na karcie ordynacji leku trzeba wybrać uprawnienie S - opisane jest 75+, ale to tylko opis.
4) Klikamy w pole "Odpłatność" i F2
5) Dodajemy nową odpłatność konkretnego leku. Pole "lek" i "uprawnienie" powinny zawierać odpowiednie dane.
6) W polu "Wskazanie" (jakie są wskazania refundacyjne danego leku można sprawdzić w wielu miejscach -
ja korzystam akurat z lekinfo24.pl) wybieram konkretne wskazanie refundacyjne danego leku - słownik jest otwarty, więc jeśli akurat nie ma tego czego szukamy to F2 i dodajemy do słownika (sprawdzając wcześniej na wspomnianym lekinfo24).
7) W polu "Odpłatność" wybieramy B jak Bezpłatne i OK.
Powyższe nie jest sprawdzone do końca.
W tym tygodniu lekarz, któremu pomagam w tej kwestii wystawi według powyższego receptę i zobaczymy jak będzie z wysłałem na P1 i jej realizacją w aptece.
Dam znać, jeśli coś ustalę więcej.
Pozdrawiam :-) 

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9331
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: eRecepta 65+ i DZ
« Odpowiedź #4 dnia: Października 28, 2023, 00:05:57 am »

Offline ELA1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 1
Odp: eRecepta 65+ i DZ
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 28, 2024, 16:32:59 pm »
proszę o pomoc  jak lekarz specjaliista wystawiając receptę S - dla seniora może zweryyfikować za pośrednictwem systemu informatycznego, ilość oraz rodzaj przepisanych pacjentowi produktów pod względem bezpieczeństwa oraz konieczności ich stosowania biorąc pod uwagę recepty wystawione oraz zrealizowane dla tego pacjenta. Czy chodzi tu IKP pacjenta czy jest inny sposób.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: eRecepta 65+ i DZ
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 29, 2024, 12:37:57 pm »
proszę o pomoc  jak lekarz specjaliista wystawiając receptę S - dla seniora może zweryyfikować za pośrednictwem systemu informatycznego, ilość oraz rodzaj przepisanych pacjentowi produktów pod względem bezpieczeństwa oraz konieczności ich stosowania biorąc pod uwagę recepty wystawione oraz zrealizowane dla tego pacjenta. Czy chodzi tu IKP pacjenta czy jest inny sposób.

taką możliwość oferuję (a raczej powinna oferować) aplikacja gabinetowa. Chodzi o min. o sprawdzenie czy "sprytny" pacjent nie otrzymał już wcześnie darmowego leku. np w dniu poprzedzającym u innego świadczeniodawcy.

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 2
Odp: eRecepta 65+ i DZ
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 29, 2024, 14:33:41 pm »
proszę o pomoc  jak lekarz specjaliista wystawiając receptę S - dla seniora może zweryyfikować za pośrednictwem systemu informatycznego, ilość oraz rodzaj przepisanych pacjentowi produktów pod względem bezpieczeństwa oraz konieczności ich stosowania biorąc pod uwagę recepty wystawione oraz zrealizowane dla tego pacjenta. Czy chodzi tu IKP pacjenta czy jest inny sposób.

taką możliwość oferuję (a raczej powinna oferować) aplikacja gabinetowa. Chodzi o min. o sprawdzenie czy "sprytny" pacjent nie otrzymał już wcześnie darmowego leku. np w dniu poprzedzającym u innego świadczeniodawcy.
Funkcjonalność weryfikacji leków powinna być w aplikacji gabinetowej. Natomiast inną sprawą jest dostęp do danych. Teoretycznie lekarz POZ ma pełny dostęp (różnie z tym jest, są jakieś zawirowania po stronie P1), lekarz AOS dopiero jak go pacjent upoważni przez IKP podczas wizyty - lekarz dostaje kod SMSem który musi wprowadzić do aplikacji gabinetowe zeby zautoryzować odpytanie o leki.

Offline ELA1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 1
Odp: eRecepta 65+ i DZ
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 29, 2024, 18:10:03 pm »
serdecznie dziękuję

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 87
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9331 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3099 Wiadomości
09061303
3041 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1627 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 713KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 24.

[Pokaż zapytania]