collapse

Reklama


Autor Wątek: STM - ogólno i ogólno dla dzieci  (Przeczytany 43707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 01, 2014, 08:41:02 am »
To składając na ogólnostomatologiczną i na ogólnostomatologiczną do 18 r.ż. powinienem mieć:
2 unity,
2 skalery,
2 wstrząsarki
2 lampy polimeryzacyjne

dobrze gadam :)

To zależy od Księstwa..
W Małopolsce składało się oferty na dorosłych i dzieci osobno (2 postępowania konkursowe) ale miały one wszystko identycznie poza profilem medycznym, ilością punktów i ceną.
Personel, harmonogramy, miejsca, sprzęt itd były identyczne bo są to (przynajmniej wg naszego Księstwa) zakresy uzupełniające się.

Pozdrawiam

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 01, 2014, 09:03:55 am »
Stomatolog nie ponumerował jednej strony dokumentu (ksero świadectwa personelu). W związku z powyższym przyszło pismo z NFZ, gdzie komisja wzywa o usunięcie braków formalnych (jeszcze raz przesłać ksero z numeracją i parafkami, za zgodność z oryginałem).

I teraz przechodzimy do sedna sprawy. W rozdziale 3 ogólnych warunków składania ofert (mam tylko 1 stronę teraz przed sobą) w punkcie 3 napisane jest "kopertę lub paczkę zawierającą dokumenty lub oświadczenia stanowiące realizację wezwania komisji do usunięcia braków formalnych oferty oznacza się jak ofertę oraz dodatkowo umieszcza się wskazanie "USUNIĘCIE BRAKÓW FORMALNYCH OFERTY""
Moje pytanie brzmi: czy oznaczeniem koperty ma być wydruk "złożenie oferty" czy "uzupełnienie oferty" wraz z dopiskiem o którym mowa powyżej.

W związku z tym, że w tym rozdziale 3 w innym miejscu napisane jest, że uzupełnienie oferty ma miejsce wówczas gdy dosłanie dokumentów następuje przed otwarciem ofert (czy jakoś tak) i ze wzgląd na wyżej wymieniony punkt 3 w tym rozdziale 3 wydawało mi się jasne, że teraz dosyłając kopertę na wezwanie komisji do usunięcia braków formalnych oznaczeniem koperty ma być "złożenie oferty" wraz z dopiskiem "usunięcie braków formalnych oferty". Tymczasem widzę, ze niektórzy koledzy oblepili kopertę "uzupełnienie oferty" wraz z dopiskiem. To w końcu jak ma być ?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 01, 2014, 09:10:46 am »
W Mazowieckim zawsze robiłem ten wariant: oznacza się jak ofertę oraz dodatkowo umieszcza się wskazanie "USUNIĘCIE BRAKÓW FORMALNYCH OFERTY"".
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 01, 2014, 09:18:26 am »
Kużwa tak samo jak ofertę czyli oznaczenie tej koperty to "złożenie oferty" (dokładnie tak samo jak wtedy kiedy składałem ofertę) z dopiskiem "usunięcie braków formalnych oferty".?

Chcę się upewnić łopatologicznie, bo po tym kolegów "UZUPEŁNIENIE "(!) oferty z dopiskiem "usunięcie braków formalnych oferty" zgłupiałem zupełnie (oni motywowali to tym, że jest to uzupełnienie bo złożenie oferty to tak jakbyśmy złożyli nową ofertę - nie zgadzam się z tą tezą). Skoro ma być TAK SAMO jak oferta to o żadnym uzupełnieniu być nie może. Takie jest moje rozumowanie.

Są trzy możlwiości wydruku w programie: złożenie oferty, uzupełnienie oferty i wycofanie oferty. Wycofanie nie wchodzi w grę. Więc rozumiem, że w moim przypadku "złożenie oferty" i dopisek "usunięcie braków formalnych oferty";>
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2014, 09:21:45 am wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 01, 2014, 09:56:27 am »
Ja bym tak zrobił ale pamiętaj księstwo księstwu...  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Dawid

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Pomógł? 0
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 01, 2014, 10:01:04 am »
Wczoraj również otrzymałem wezwanie do usunięcia błędów formalnych - brak numerów stron na załącznikach do oferty. Rozmawiałem z przedstawicielem komisji konkursowej i stwierdził, że wystarczy wydruk z aplikacji NFZ-KO pod tytułem "Uzupełnienie oferty". Jutro jadę do NFZ z dokumentami, może na wszelki wypadek zabiorę dwie koperty w różnych wersjach... Dodam, że chodzi o Wielkopolskę.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 01, 2014, 10:04:43 am »
No to Dawid odwrotnie niż ja chcę zrobić. Masz bezpośredni numer telefonu do tego gościa w WOW NFZ?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 01, 2014, 10:14:56 am »
To składając na ogólnostomatologiczną i na ogólnostomatologiczną do 18 r.ż. powinienem mieć:
2 unity,
2 skalery,
2 wstrząsarki
2 lampy polimeryzacyjne

dobrze gadam :)

To zależy od Księstwa..
W Małopolsce składało się oferty na dorosłych i dzieci osobno (2 postępowania konkursowe) ale miały one wszystko identycznie poza profilem medycznym, ilością punktów i ceną.
Personel, harmonogramy, miejsca, sprzęt itd były identyczne bo są to (przynajmniej wg naszego Księstwa) zakresy uzupełniające się.

Pozdrawiam
Reasumując :) to można dodać ten sam sprzęt dwa razy w SZOI pod każdą komórkę oddzielnie, czy nie ?? Dodając drugą pozycję w okresach dostępności w takim samym okresie powstaje konflikt :(
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 01, 2014, 10:47:46 am »
Dodzwoniłem się. Dyskutowałem z kilkoma osobami, aż w końcu dano mi przewodniczącego komisji. I w księstwie  wielkopolskim wydruk z NFZ-KO ma być jednak "Uzupełnienie oferty" z dopiskiem "USUNIĘCIE BRAKÓW FORMALNYCH OFERTY".

wydruk "złożenie oferty" z tym dopiskiem jest niedopuszczalne i jakiekolwiek moje uwagi i powoływanie się na punkty w rozdziale 3 nie odniosły skutku. Przewodnicząca stwierdziła, że złożenie oferty to jakby była nowa oferta (nieważne, że termin składania minął).

Kopertę wysyłam pocztą (nie ma kiedy stomatolog pojechać do Poznania). Mam nadzieję, że czytają jednak choć trochę ten regulamin, bo data nadania decyduje o tym czy dokumentacja uzupełniona została w terminie, a nie data wpłynięcia (ich pismo szło 4 dni-coś strasznie długo zważywszy, że w sumie było tydzień od nadania pisma na uzupełnienie braków)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2014, 10:58:05 am wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline Dawid

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Pomógł? 0
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 01, 2014, 10:50:45 am »
Mam nadzieję, że czytają jednak choć trochę ten regulamin, bo data nadania decyduje o tym czy dokumentacja uzupełniona została w terminie, a nie data wpłynięcia (ich pismo szło 4 dni-coś strasznie długo zważywszy, że w sumie było tydzień od nadania pisma na uzupełnienie braków)

Też chciałem wysłać, ale z obawy o to, że co osoba to inna interpretacja regulaminu, wolę pojechać.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 01, 2014, 10:54:10 am »
EDIT: Zapisało post dwa razy. Proszę moderatora o usunięcie tego wpisu
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2014, 10:58:57 am wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 01, 2014, 10:54:39 am »
Tu już nie ma co interpretować. Data nadania decydowała również przy składaniu ofert i byli tego świadomi. Tu już sobie interpretować po swojemu nie mogą - jest jasno napisane, czarno na białym.

EDIT: W sumie przy składaniu ofert też decydowała data nadania, ale jeśli wpłynęło po jakimś dniu to lipa. Masz rację - lepiej dmuchać na zimne i osobiście przekazać w funduszu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2014, 11:52:46 am wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 01, 2014, 13:39:31 pm »
Ankieta:
6.1.2 Czy oferent zapewnia przy lokalizacji poradni/ gabinetu powyżej pierwszej
kondygnacji: dźwig umożliwiający transport chorych na wózkach, a w budynkach do
dwóch kondygnacji możliwe inne urządzenie techniczne umożliwiające wjazd
niepełnosprawnych albo lokalizacja na parterze?
Słownik odpowiedzi:
Tak
Nie

Mamy całą przychodnię na parterze, bez barier arch. w budynku wielokondygnacyjnym, więc co tu zaznaczyć ??
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 01, 2014, 13:45:27 pm »
 Ankieta:
6.1.2 Czy ............ albo lokalizacja na parterze?
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: STM - ogólno i ogólno dla dzieci
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 01, 2014, 15:34:13 pm »
Tak  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 86
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]