collapse

Reklama


Autor Wątek: Aktualizacja 2013.00.0.18 z dnia 02.04.2013 r.  (Przeczytany 6943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Goodi

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Aktualizacja 2013.00.0.18 z dnia 02.04.2013 r.
« dnia: Kwietnia 02, 2013, 23:33:29 pm »
Aktualizacja nr 2013.00.00.18 z dnia 02.04.2013 r.

Nie powoduje aktualizacji bazy danych

MODUŁ 11 TERMINARZ
1. Dodano informację eWUŚ do makr dostępnych np. w opisie podpowiedzi do wizyty, wydruku listy wizyt, itp.
2. Dodano możliwość edycji uwag wprowadzonych do terminu wolnego od pracy.

MODUŁ 12 ZLECENIA
1. Rozdzielanie danych dotychczas dostępnych jako dializy na dializy oraz terapię lekową, zgodnie z formatem 7 6.0.
2. Udostępnienie ilości podanej substancji czynnej dla pozycji faktury zakupowej.

MODUŁ 51 ZESTAWIENIA
1. Zestawienie zleceń - dla zestawień liczbowych w niektórych przypadkach występował problem z kolumnami.

MODUŁ 52 KARTOTEKI
1. Na karcie pacjenta dodano zakładkę R. Uprawnienia z eWUŚ, która zawiera listę sprawdzonych uprawnień w systemie eWUŚ dla danego pacjenta. Na tej zakładce znajduje się też przycisk F3 Pokaż plik, który umożliwia przeglądanie zawartości pliku potwierdzenia z systemu eWUŚ.
2. Na karcie dokumentu uprawniającego UE dodano opisy do poszczególnych pól okna.
3. Poprawiono wybieranie ostatniego z listy dokumentu uprawniającego do świadczeń.
4. Dostosowano dokumenty uprawniające do świadczeń zgodnie z nowym formatem komunikatu Świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych (I fazy) v 7 6.0.
5. W programie KS-SOMED umożliwiono dodanie informacji, że w danym dniu zostało sprawdzone uprawnienie pacjenta w systemie eWUŚ dla danego świadczeniodawcy. Dokument taki można dodać w oknie dokumentów uprawniających do świadczeń, wybierając typ dokumentu eWUŚ - dokument elektroniczny potwierdzający uprawn.. Jest to tylko informacja, że danego dnia został sprawdzony eWUŚ. W komunikacie świadczeń nie będzie wówczas przekazywany kod identyfikatora dokumentu SI, a jedynie data sprawdzenia uprawnienia w eWUŚ dla danego pacjenta. Na tej podstawie OW NFZ dokona sprawdzenia, czy w danym dniu dokonano odpytania o stan uprawnienia osoby w systemie eWUŚ i czy dokument ten potwierdza uprawnienia wynikające z okresu finansowania.
Dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienie w eWUŚ można dodać tylko w przypadku, gdy w innym systemie niż KS-SOMED został sprawdzony status uprawnienia pacjenta w eWUŚ i został on pozytywnie zweryfikowany. Dodanie dokumentu ustawi w systemie KS-SOMED status uprawnienia pacjenta z eWUŚ na UPRAWNIONY na dzień sprawdzenia uprawnienia pacjenta w eWUŚ (pole Data wygen. dok.). Dodanie dokumentu i NIESPRAWDZENIE statusu uprawnienia pacjenta w eWUŚ dla danego świadczeniodawcy może spowodować błędy w rozliczeniach świadczeń. Jeżeli w systemie SOMED został sprawdzony status uprawnienia w eWUŚ dla danego pacjenta to nie należy dodawać tego dokumentu. Spowoduje to nadpisanie danych z systemu eWUŚ.

MODUŁ 53 ROZLICZENIA
1. Dodano możliwość definiowania makra na adres podmiotu na rachunku refundacyjnym NFZ. Makro definiuje się w opcjach modułu Rozliczenia, na zakładce Opcje zależne od OW NFZ w polu Format adresu podmiotu.
2. Dodano możliwość zmiany powodu odrzucenia ukrytej rezerwacji w oknie edycji danych dotyczących kolejki oczekujących w rejestrze świadczeń oraz w zestawieniu oczekujących.
3. W oknie przeglądania rejestru świadczeń na zakładce Funkcje główne oraz Funkcje dodatkowe dodano przycisk Szukaj (F7).
4. Podczas synchronizacji rejestru świadczeń dodano weryfikację błędu PL-A2529;Brak dokumentu uprawniającego dla okresu finansowania.... Do tej pory taki błąd był wyświetlany dopiero podczas zapisu raportu do pliku (błąd GDR).
5. Dodano nowe zestawienie uprawnień pacjentów sprawdzonych w systemie eWUŚ. Zestawienie jest dostępne na zakładce Zestawienia pod przyciskiem Zestawienie eWUŚ. W zestawieniu tym jest możliwość usuwania wybranych pozycji, co jest równoznaczne z dezaktywacją wybranych kodów autoryzacji eWUŚ.
6. Gruper szpitalny - poprawiono grupy A24, C24, E26 oraz N25.
7. Poprawiono wyszukanie pozycji w Zestawieniu świadczeń rozliczanych na podstawie art. 2 ust. 1 (decyzja burmistrza/wójta). Mogło się zdarzyć że w zestawieniu nie były wykazywane wszystkie pozycje z szablonu.
8. W komunikacie deklaracji POZ oraz w zestawieniu deklaracji dla komunikatu POZ dodano kolumnę program fluorkowy. Dodatkowo w zestawieniu dla komunikatu deklaracji dodano filtr program fluorkowy.

INNE
1. Zaktualizowano słownik ICD-9 PL (JGP) - wersja wcześniejsza zawierała kody 99.9990x i 99.9991x przycięte do 7 znaków.
2. KSPLScheduler - archiwizacja bazy danych - nie jest wymagana licencja na moduł Scheduler.

W związku z możliwością korzystania z raportu w formacie 7 5.0 do końca kwietnia 2013 roku, dokumenty rejestrowane bez danych wymaganych tym formatem nie będą mogły być użyte do rozliczenia świadczeń raportowanych formatem 7 5.0. Prosimy więc do czasu publikacji wersji 2013.01.0.0 (w której opublikowany zostanie nowy format raportu SWIAD 7 6.0) nie wykonywać synchronizacji świadczeń, do których podpięto dokumenty bez usuniętych parametrów tj. synchronizować świadczenia wyłącznie do marca 2013.

Informacje oznaczone kolorem zielonym zostały szczegółowo omówione w komunikacie.

Pełna wersja komunikatu z wykazem zmian

 

* Szukaj


Reklama

* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 66
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

* Aktywni

Paweł Paweł
9283 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3277 Wiadomości
Michał Michał
3162 Wiadomości
karolweksler
3063 Wiadomości
09061303
3018 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]