collapse

Reklama


Autor Wątek: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!  (Przeczytany 18016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 05, 2009, 17:10:41 pm »
5499 z?? netto Co uwa??acie o tej rewelacyjnej cenie?

Ciekawe, czy dziÄ?ki takiej cenie dostanÄ? te?? szybko??Ä? importu i tworzenia raportu. Bo teraz ??eby wygenerowaÄ? raport statystyczny muszÄ? czekaÄ? 2 godziny, a wcze??niej pewnie drugie tyle ??eby zaiportowaÄ? dane. Ale co tam w ko??cu mia??em to za darmo, wiÄ?c powinienem siÄ? cieszyÄ?.
Chocia?? pewnie nic siÄ? nie zmieni, zap??acimy takÄ? wyjebanÄ? cenÄ? a i tak bÄ?dÄ? mieli nas g??Ä?boko w dupie zakrywajÄ?c siÄ? tym, ??e ciagle muszÄ? poprawiaÄ? nasze b??Ä?dy i dlatego nie odpowiadajÄ? na maile i nie odbierajÄ? oficjalnie podanych telefon??w (sorry, telefonu).

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 06, 2009, 09:42:59 am »
To chyba jaki?? noworoczny ??art Kamsoftu. To jaka?? paranoja, nie radzÄ? sobie z oprogramowaniem to trzeba im za to zap??aciÄ?. I jeszcze ta cena z sufitu, prawie 7 tys. brutto. Komu?? siÄ? ba??ka chyba przegrza??a w tych Katowicach.
Mazowiecki OW

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 06, 2009, 09:48:24 am »
"Zgodnie z zapowiedziami informujemy, ??e od wersji 2009.00.0.0 system KS-PPS nie bÄ?dzie importowa?? z pliku XLS ??wiadcze?? z numerem ksiÄ?gi g????wnej. Wynika to faktu, bardzo du??ego obciÄ???enia naszej infolinii oraz prac dodatkowych, zwiÄ?zanych z rozwiÄ?zywaniem problem??w powsta??ych wskutek b??Ä?dnego importowania danych do systemu KS-PPS  danych z obcych system??w celem rozliczenia ??wiadcze??.
A jak eksportujÄ? z ich systemu i importujÄ? do ich to co? Te?? mam p??aciÄ? za to ??e im to nie dzia??a. Ja jako?? nigdy nie mia??em z tym problem??w, a teraz nagle okazuje siÄ? ??e co?? jest nie tak. A mo??e inaczej. Mamy tak silna pozycje na rynku ??e ?šwiadczeniodawca nie bÄ?dzie mia?? wyboru i zap??aci. Ciekawe za co? Za chwilÄ? dojdzie do tego ??e najpierw trzeba bÄ?dzie wys??aÄ? sms-a, albo dokonaÄ? przelewu ??eby uruchomiÄ? pps-a.
Mazowiecki OW

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 06, 2009, 10:16:48 am »
A jak eksportujÄ? z ich systemu i importujÄ? do ich to co? Te?? mam p??aciÄ? za to ??e im to nie dzia??a.

Robisz to przez excela i to ju?? jest obcy program/system  ;)

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 06, 2009, 10:26:00 am »
robiÄ?c w plikach csv omijasz excela ;)

ale tak powa??nie to lekka przesada kasowaÄ? za funkcje kt??ra w starszych wersjach by??a wliczona w cenÄ? programu.
no i to jeszcze kasowaÄ? kwotÄ? ponad 25 razy wiÄ?kszÄ? ni?? kosztuje sam program...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 06, 2009, 10:28:21 am »
no i to jeszcze kasowaÄ? kwotÄ? ponad 25 razy wiÄ?kszÄ? ni?? kosztuje sam program...

Po prostu ??wiadczeniodacy korzystajÄ?cy z tej funkcji sÄ? bogaci, jakby mia??a kosztowaÄ? 100 z?? to mija??oby siÄ? to z celem bo zysk z tego ??aden. A w ten spos??b parÄ? milion??w za frajer wpadnie.

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 06, 2009, 13:52:21 pm »
Ciekawe czy da siÄ? wyeksportowaÄ? dane a nastÄ?pnie zaimportowaÄ? bez numeru ksiÄ?gi g????wnej. Ja mam oko??o 200 rekord??w miesiÄ?cznie wiÄ?c m??g??bym sobie rÄ?cznie wpisaÄ?. Pewnie nie i trzeba zabuliÄ?. Inna sprawÄ? jest jeszcze to czy to bÄ?dzie licencja na rok czy funkcja przyporzÄ?dkowana na sta??e, bo jak na rok to ekstra. Nie ma to jak doiÄ? z bardzo bogatych ?šwiadczeniodawc??w.
Mazowiecki OW

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 07, 2009, 09:50:15 am »
Oby??em w??a??nie rozmowÄ? z Kamsoftem. Dzia?? handlowy niestety nie wie  ::) czy to jest op??ata jednorazowa czy licencja na rok (pani powiedzia??a mi, ??e kierownik dzia??u mo??e wie ale jest trudno uchwytny, wiÄ?c lepiej maila pisaÄ?[ na kt??rego pewnie nie odpisze]) . Druga sprawa to to ??e nie da siÄ? w ??aden spos??b zaimportowaÄ? takich us??ug z excela np poprzez wyczyszczenie kolumny z numerem ksiÄ?gi g????wnej czy kombinacje w inny spos??b wiÄ?c trzeba sobie takÄ? opcjÄ? zakupiÄ?. 
Mazowiecki OW

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 07, 2009, 10:19:16 am »
Pewnie i tak na rok. Ten rok zostawiamy sobie na testowanie innego rozwiÄ?zania, czyli bezpo??redniego tworzenia raport??w z naszego systemu
a za rok KS-PPS

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 30, 2009, 11:00:25 am »
Szyt bezczelno??ci ze strony Cumsoftu.

Na pytanie dlaczego wprowadzajÄ? op??atÄ? za import z xls i dlaczego tak p????no o tym informujÄ?.
Odpowied??:

"Sprawozdawczo??Ä? z NFZ odbywa siÄ? poprzez opublikowane i jawne tzw. otwarte formaty sprawozdawczo??ci, kt??re by??y opublikowane ponad dwa lata temu. Pa??stwo jak mniememy posiadacie system, kt??ry pomimo up??ywu takiego okresu czasu nadal nie posiada mo??liwo??ci takiego rozliczania sie z NFZ. Do tego celu prawdopodobnie wykorzystywali??cie Pa??stwo fukcjÄ? serwisowÄ? syetemu KS-PPS, kt??ra zosta??a stworzona w celu pierwszego i jednokrotnego importu danych. Ze zdziwieniem stwierdzili??my, ??e nie jeste??cie Pa??stwo jedynÄ? takÄ? jednostkÄ?, wykorzystujÄ?cÄ? mechanizmy serwisowe do rozlicze?? z NFZ. Funkcjonalno??Ä? taka nigdy nie by??a tworzona z my??lÄ? o takim zastosowaniu. WychodzÄ?c wiÄ?c naprzeciw Pa??stwa oczekiwaniom stworzyli??my nowÄ?, p??atnÄ? funkcjonalno??Ä?, kt??ra umo??liwia wielokrotne importy danych z plik??w xls. Jest to funkcjonalno??Ä? opcjonalna, kt??ra mo??ecie Pa??stwo wykupiÄ? a jej cena zosta??a okre??lona na 5499 z?? netto. Wraz z nowymi wersjami format??w funkcjonalno??Ä? ta bÄ?dzie wspierana przez nasz Dzia?? Serwisowy.
korzystajÄ?c zgodnie z instrukcjÄ? z systemu KS-PPS w dalszym ciÄ?gu mo??ecie Pa??stwo bez najmniejszych problem??w rozliczaÄ? siÄ? z NFZ, w tym wypadku kompletnie nic siÄ? nie zmieni??o. Chcieliby??my podkre??liÄ?, ??e system KS-PPS w ??adnym wypadku nie potrzebuje wspomnianej przez Pa??stwa funkcjonalno??ci do pe??nego i poprawnego rozliczania siÄ? z NFZ."

No to ju?? k***a skandal. Mam rozumieÄ?, ??e nigdy nie by??o czego?? takiego jak import z xls i tylko dziÄ?ki temu ??e sami o to prosili??my to teraz to wprowadzÄ? za skromnÄ? op??atÄ??? W takim razie do c**a do czego s??u??y plik Rapstat.xls??

pav nie u??ywajmy takich s????w na forum.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2009, 23:19:45 pm wysłana przez Przemys??aw »

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 30, 2009, 12:48:59 pm »
Og??lnodostÄ?pny plik Rapstat.xls s??u??y do korzystania z p??atnej opcji !! serwisowej !!
Mnie te?? krew zalewa, ale mÄ?drÄ? g??owÄ? betonu nie rozbijesz. Czekam tylko jak za kilka miesiÄ?cy podobne ........stwo wejdzie do AOS.

Pozdrawiam

Offline ernest

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 0
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 02, 2009, 13:58:07 pm »
A gdyby tak u??yÄ? zamiast importu z xls/csv programiku Macroscheduler :)  Za czas??w Pakietu ?šwiadczeniodawcy i problemamy z xsp w??asnie to ten programik wpisywa?? sam do okienek programu dane z csv.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 02, 2009, 14:06:38 pm »
Tylko czy da radÄ? z 3k pozycji?

Offline ernest

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 0
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 02, 2009, 19:45:07 pm »
Wrzuca?? 6.000 ??wiadcze?? rehabilitacyjnych.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Import hospitalizacji z plik??w xls/csv - p??atny!
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 02, 2009, 19:56:34 pm »
Jak dla mnie to co innego ??wiadczenia rehabilitacyjne a co innego hospitalizacje z r????nych oddzia????w. Najpierw musia??bym sprawdziÄ? czy wszystko wrzuca tak jak trzeba.
A patrzÄ?c prawdzie w oczy dla tych kilku tysiÄ?cy, kt??re w ko??cu nie ja mam p??aciÄ? to nie chce mi siÄ? tego robiÄ?. Dlaczego mam sobie utrudniaÄ? pracÄ??
I dlatego w??a??nie wprowadzili takÄ? op??atÄ? praktycznie tylko dla szpitali (ewentualnie dla jednostek z du??ym kontraktem). Ka??dy machnie rÄ?kÄ? i zap??aci bo:
1. Ma??o czasu na sprawdzenie innych rozwiÄ?za??.
2. W por??wnaniu do kontraktu to grosze, jak dla mnie to nawet nie jest 0,006% kontraktu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 125
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]