collapse

Reklama


Autor Wątek: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni  (Przeczytany 14706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline leszek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 1
  • 13 OW NFZ
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 27, 2013, 11:56:58 am »
Dzięki za linka, (dodałem sobie do ulubionych) ale czytać będę chyba na urlopie jak będę odstresowany i będę chciał sobie ciśnienie podnieść zamiast pić kawy ;D. I sorry za Off topic :-[.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 27, 2013, 12:01:34 pm »
Zgodzę sie na brak roszczeń w zamian za przywrócenie importu rapstatem. ;-))

Powinni oddać kasę za licencje  importu Ewusia do PPS. Może obliczą procent zużycia modułu , ???
Taki mi sie roi we łbie . 

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 27, 2013, 12:51:09 pm »
Nic straconego. Zamienią licencję na import potwierdzeń na licencję na "wyślij z ewuś" :)

Offline leszek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 1
  • 13 OW NFZ
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 27, 2013, 13:48:14 pm »
Zaraz zaraz .....  :-\ Czy ja dobrze rozumiem mamy teraz podawać tylko daty sprawdzenia ubezpieczenia? A Oni tam skąd będą wiedzieć, że to ja sprawdzałem (myślę o przypadku ... przychodzi pacjent do przychodni i ma wizytę u ogólnego a potem .. dajmy na to "leci" jeszcze do stomatologa) oba gabinety muszą sprawdzić ubezpieczenie (Czy może dziś mam te złe dni  :'( - choć nie jestem kobietą i ciężko myślę :-[. Nie jestem również programistą więc może coś nie rozumiem?).

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 27, 2013, 13:56:33 pm »
Przy imporcie na SZOI system sprawdzi czy u danego świadczeniodawcy w danym dniu było sprawdzenie. Dokładnie tak samo jak to się dzieje teraz.

Offline leszek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 1
  • 13 OW NFZ
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 27, 2013, 14:48:26 pm »
No chyba naprawdę mam zły dzień  :( skąd SZOI będzie wiedział że świadczeniodawca sprawdzał (piszę o przypadku sprawdzanie tylko przez stronę eWuś) nie przez program np. KS-PPS albo KS-Somed. Wcześniej pisaliście, że program do importu (za ~109 zł) nie będzie potrzebny !

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 27, 2013, 15:31:13 pm »
Jest taki mądry, że wie wszystko.

Dla przykładu:
Dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienia, wystawiony przez NFZ nie potwierdzał uprawnienia pacjenta do świadczeń
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2013, 15:33:08 pm wysłana przez Paweł »

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 27, 2013, 16:47:39 pm »
Nie ma znaczenia czym sprawdzasz Ewus Serwus PPS. I tak wiadomo kto sprawdzal i ile razy.
HGW jak będzie . Sami nie wiedzą.

Offline leszek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 1
  • 13 OW NFZ
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 27, 2013, 17:04:56 pm »
Oczywiście dziękuję za odpowiedz (niestety Twoje odpowiedzi (Pawła)są dla mnie za mądre poprzednio wsparł mnie jeszcze mpi i oczywiście wyszło na Twoje  :) ) dlatego myślę, że wybaczysz mi, że będę dociekał dalej. Dowolny lekarz sprawdza poprzez stronę ewusia (np. z smarfona, netbooka, notbooka czy PC) czy pacjent jest ubezpieczony, robi to na wizycie domowej, bez modułu pracy zdalnej, laptop nie ma zainstalowanego klienta programu np. KS-PPS (z tego co pisaliście wcześniej) nie pobiera pliku potwierdzającego tylko po wpisaniu później np. w domu tych usług do programu podaje tylko datę sprawdzenia? I SZOI
Cytuj
Jest taki mądry, że wie wszystko.
O Qu......a !!!!!  :o .....  No to jak tak TO CZEMU MY JEMU COŚ WYSYŁAMY skoro On to wie. Powinien od razu wysyłać kase bo przecież wie ile ;D
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2013, 17:08:01 pm wysłana przez leszek »

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 27, 2013, 17:13:25 pm »
Otwórz sobie jakis pliczek XML -np stronka przeglądarki internetowej , to zobaczysz ,że oprócz daty jest jeszcze "znak firmowy sprawdzającego"

NFZ wie wszystko  kto sprawdzal kogo, o ktorej godzinie. i pewnie jak sie postara to IP ustali . !!!!!!!!!!!!

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 27, 2013, 17:22:29 pm »
Ja też już się pogubiłam,czyli od 01.04. nie trzeba będzie wysyłać z raportem stat. kodów autoryzacji oraz nie trzeba będzie wpisywać szczegółowo danych z  dokumentów ubezp. no chyba że oświadczenie,ale nadal mamy obowiązek  przechowywania kodów autoryzacji w naszych komputerach w razie niejasności czy kontroli nfz?  I czemu ma służyć przycisk - wyślij z ewuś? Proszę o łopatologiczną podpowiedż.

Offline leszek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 1
  • 13 OW NFZ
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 27, 2013, 17:24:22 pm »
No przecież pisałem, że  mam zły dzień >:( Kompletnie zapomniałem że przecież w SZOI jest ustawiony operator i to on mnie i innych szpieguje (ale paciepa na mózgu i wstyd :-[ :-[ :-[) a nie dalej jak piętnaści minut temu o tym pisałem. Ale wyszło na moje o tyle, że po Pawle na razie ktoś musi mi "poprawić" żebym załapał :'(  (Dzięki PanieDB) może kiedyś będę łapał szybciej ::).
Jeżeli chodzi o IP to chyba nie musi ustalać - ma go, ale co niego wynika o świadczeniobiorcy chyba nie za wiele. Poza przypadkami stałego IP resztę trzeba ustalać z operatorem pewnie przez sąd
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2013, 17:40:24 pm wysłana przez leszek »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 27, 2013, 20:25:24 pm »
Od 1 kwietnia będzie można ale nie obowiązkowo wysłać kod autoryzacyjny.
NFZ wie czy i kto sprawdzał w danym dniu pacjenta oraz jaki on miał status - po prostu oprócz tego że te dane zapisują się w naszych systemach to po stronie NFZ również. Więc jeśli w raporcie statystycznym prześlemy pesel i datę to system NFZ sprawdzi czy dla danego świadczeniodawcy było sprawdzenie.
Obowiązkowa jednak będzie data sprawdzenia. Nie wiadomo jak to rozwiąże Kamsoft dla tych co nie sprawdzają w KS-PPS. Czy przy wprowadzaniu usługi program zapisze tą samą datę jako datę sprawdzenia? Nie wiadomo. Ja tam dalej będę sprawdzał (w KS-PPS) więc nawet nie dopytuję.

Pytanie jak ten nowy system zafunkcjonuje z noworodkami (a ten znowu swoje :) ). Jeśli sprawdzę w danym dniu dla opiekuna a potem dopiszę pesel dziecka i w raporcie pójdzie pesel dziecka.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 27, 2013, 20:29:52 pm »
Moim zdaniem najwygodniej sprawdzać w PPSie. Do tego mamy weryfikacje GDR przed wysłaniem do NFZ.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie uproszczonej sprawozdawczości oraz projekt zmiany zarządzeni
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 27, 2013, 20:31:52 pm »
Obowiązkowa jednak będzie data sprawdzenia. Nie wiadomo jak to rozwiąże Kamsoft dla tych co nie sprawdzają w KS-PPS. Czy przy wprowadzaniu usługi program zapisze tą samą datę jako datę sprawdzenia? Nie wiadomo.

Widzę, że strasznie męczący dylemat. Rozwiążę go od razu :)

- <okres-fin-zest-swiadcz id-okresu="1" panstwo="PL" tytul-uprawn="EL" data-od="2013-02-04" data-do="2013-02-04">
- <of-podmiot-fin>
  <of-nfz-min kod="16" />
  </of-podmiot-fin>
- <of-dokument>

Tada bum tsss

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 77
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]