collapse

Reklama


Autor Wątek: Niepotrzebnie sprawdzone w ewuś  (Przeczytany 7235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Niepotrzebnie sprawdzone w ewuś
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 14, 2013, 22:42:57 pm »
W jednej przychodni miałem taki przypadek że w przypadku wizyt patronażowych system non stop oznaczał pozycje jako że jest błędny dokument, w innych przychodniach działało wszystko ok, dodałem dokument, zmieniłem a rejestr pozostawał praktycznie bez zmian, nawet usunąłem zestawy świadczeń i nadal błąd. W końcu usunąłem pozycje wpisałem na nowo ( wszystkie dane  takie same ) i wszystko przeszło ok , wyszedł szablon. Proszę spróbować usunąć i dodać na nowo i sprawdzić w rejestrze co jest w zestawie świadczeń.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Niepotrzebnie sprawdzone w ewuś
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 19, 2013, 16:17:34 pm »
Do bj
Nie w Somedzie, tylko w Notatniku.
Otworzyć raport i pozmieniać te zestawy
Chyba za 2012 będzie format zeszłoroczny zestawu.
Jeśli nie masz wyjścia to napisz do mnie, spróbujemy pokombinować.
(ale zostanę zakrzyczana)
egol
Niestety Egol miała rację. Jedynym rozwiązaniem na dzisiaj jest edycja xml.
Cóż naiwnie czekałem na rozwiązanie problemu przez producenta.
Prosił Pan, musiał sam  :P
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Niepotrzebnie sprawdzone w ewuś
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 08, 2013, 16:30:31 pm »
Aktualizacja Somed z 08-03-2013: "Poprawiono synchronizację rejestru świadczeń w zakresie opieki długoterminowej z przełomu roku 2012 i 2013
oraz hospitalizacji jednodniowych z wypisem w następnym dniu. W tych przypadkach okresy finansowania były tworzone nieprawidłowo."

Bez komentarza !

Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline bj

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
  • podlaskie
Odp: Niepotrzebnie sprawdzone w ewuś
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 09, 2013, 11:01:58 am »
Niestety za późno. Rozliczyłam styczeń pomniejszając o jeden dzień wszystich pacjentów. To naprawdę draństwo. W końcu kto dla kogo? To chyba program komputerowy powinien być dostosowany do potrzeb/ wprawdzie kretyńskich, ale jednak/. Tym bardziej,że przez miesiąc dzwoniłam, wysyłałam maile więc problem był im znany. Ale dziękuje za odpowiedź.

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: Niepotrzebnie sprawdzone w ewuś
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 11, 2013, 12:15:12 pm »
Miałem też problem z usunięciem potwierdzenia eWUŚ. Okazało się że potwierdzenie usunąć można tylko z poziomu bazy danych . W bazie jest tabela EWUS. W tej tabeli trzeba znaleźć potwierdzenie dla danego pacjenta , na dany dzień ( najlepiej przez PESEL ) i w kolumnie KODS dla tego potwierdzenia zmienić zmienić wartość dodając przed kodem świadczeniodawcy znak # - tzn. jeśli kod świadczeniodawcy jest np. 30002150 to zmienić na #30002150. Taka zmiana powoduje iż KS-Somed nie czyta tego wpisu. ( powyższa informacja była uzyskana w firmie Kamsof).
Powyższe zadanie można wykonać za pomocą skryptu SQL ( nie podano mi takiego w Kamsofcie)  lub bezpośrednio w bazie danych za pomocą programu, który umożliwia do niej dostęp. Ja korzystam z programu IBOConsole.exe

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Niepotrzebnie sprawdzone w ewuś
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 15, 2013, 11:52:53 am »
update ewus
set KODS = '#tu_wpisz_nr_świadczeniodawcy'
where DTWA between '2012/01/01' and '2012/12/31';
commit;

Potem poprawić zestawy świadczeń, dodając informacje o dokumencie potwierdzającym ubezpieczenie pacjenta.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 130
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]