collapse

Reklama


Autor Wątek: Oświadczenia a e-WUŚ  (Przeczytany 19507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 04, 2013, 21:19:05 pm »
ależ jest
podczas rejestracji swiadczenia
czwarta zakladka - uprawnienia 2013
dodaj
wybrać dokument uprawniający
doać
oswiadczenia

W którym module, które okno?

Hehe  :)  a jaka masz wersję PPS-a ??
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 04, 2013, 21:23:02 pm »
Dzisiaj jedna rejestratorka w takiej przychodni pyta się mnie: "jak mamy numerować te oświadczenia?"
"Hmm w sumie PPS i tak nadaje jakiś tam swój nr. Do tego nie ma miejsca na numer w oświadczeniu, numerujcie sobie jak chcecie."
I przy okazji dowiedziałem się, że byłą pacjentka na czerwono, nie chciał podpisać oświadczenia bo ma legitymację. Zadzwoniły do funduszu i tam dowiedziały się, że mają spisać... nr legitymacji i datę podbicia  ::)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 04, 2013, 21:25:12 pm »
Dzisiaj jedna rejestratorka w takiej przychodni pyta się mnie: "jak mamy numerować te oświadczenia?"
"Hmm w sumie PPS i tak nadaje jakiś tam swój nr. Do tego nie ma miejsca na numer w oświadczeniu, numerujcie sobie jak chcecie."
I przy okazji dowiedziałem się, że byłą pacjentka na czerwono, nie chciał podpisać oświadczenia bo ma legitymację. Zadzwoniły do funduszu i tam dowiedziały się, że mają spisać... nr legitymacji i datę podbicia  ::)

 ::)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 04, 2013, 21:31:09 pm »
................................. Zadzwoniły do funduszu i tam dowiedziały się, że mają spisać... nr legitymacji i datę podbicia  ::)
I namnoży się papierów.
Czyli zakładamy ,że Fundusz płaci za wszystko i za pare lat, miesięcy ruszy weryfikować. Czy mamy oświadczenia numery legitymacji - a tu powie ,że trzeba było skserować. ITD.

Fundusz sugeruje by nie zmuszać do pobierania oświadczeń . Domyślam sie dlaczego . Bo to TWARDY DOWÓD ,że pacjent odpowiada za swoje uprawnienia i jest nie doruszenia . A Świadczeniodawca otrzyma kasę.


Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 04, 2013, 21:32:37 pm »
Widzisz, problem w tym, że miła pani w funduszu mocno się pomyliła. Bo z legitymacji ważny jest NIP płatnika a nie nr legitymacji :)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 04, 2013, 21:40:51 pm »
Widzisz, problem w tym, że miła pani w funduszu mocno się pomyliła. Bo z legitymacji ważny jest NIP płatnika a nie nr legitymacji :)

Chyba trzeba poprosić Mpi (ewentualnie Pawła ;) ) żeby samouczek o dowodach ubezpieczenia umieścił w bardziej widocznym miejscu działu EWUŚ  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 04, 2013, 21:58:09 pm »
Przecież jest temat o dowodach ubezpieczenia :)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 04, 2013, 22:14:50 pm »
Ale chodzi o wątek przyklejony "na górze" ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline eMCeH

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 2
  • Świętokrzyski OW NFZ
    • www.compumix.pl
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 05, 2013, 06:55:48 am »
czy jest gdzieś oficjalny zapis NFZ zabraniający wysyłania do NFZ oświadczeń? może po wysłaniu im codziennie paczki kilkudziesięciu oświadczeń dziennie z każdego Zakładu przytkałoby ich wszystkie kancelarie tak jak nas i wtedy może wreszcie ktoś puknąłby się u nich w głowę?

schemat dość typowy chyba:
Ośrodek na wsi (internet komórkowy z kiepskim zasięgiem) - jeden lekarz POZ, jedna pielęgniarka POZ;
sezon grypowy: 50-90 pacjentów dziennie z "gorączką";
"normalny epidemiologiczny" czas obsługi: 5-7 min.;
"obecny eWUŚ +ew. oświadczenie" czas obsługi: 10-15 min. (+ew "lagi na łączach" czy słowna utarczka z pacjentem, że to niemożliwe, że nie jest ubezpieczony);
do tego czas na wklepanie usługi w PPŚ...
pacjenta nie możesz nawet wysłać do szpitala chcąc zrobić "spycholandię" bo aby wypisać skierowanie musi być wizyta no i cała procedura...
o zatrudnieniu dodatkowej osoby nie ma mowy bo pieniędzy z deklaracji wystarcza ledwie na koszty ośrodka, badań i pensji dla lekarza + pielęgniarki (które naprawdę nie są duże).

Offline kleksiq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Pomógł? 1
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 05, 2013, 09:35:08 am »
Zapisu nie widziałem ale dzwoniąc wczoraj do NFZ po rozmowie z panem Rafałem Batorem z Kielckiego odzziału, zapewnił mnie iż oświadczeń nie wysyłamy. Zostają one w dokumentacji papierowej, a oświadczenie jest wysyłane w formie elektronicznej do NFZ. Każdy program powinien mieć taką funkcję.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 05, 2013, 19:04:20 pm »
Dzisiaj jedna rejestratorka w takiej przychodni pyta się mnie: "jak mamy numerować te oświadczenia?"
"Hmm w sumie PPS i tak nadaje jakiś tam swój nr. Do tego nie ma miejsca na numer w oświadczeniu, numerujcie sobie jak chcecie."
I przy okazji dowiedziałem się, że byłą pacjentka na czerwono, nie chciał podpisać oświadczenia bo ma legitymację. Zadzwoniły do funduszu i tam dowiedziały się, że mają spisać... nr legitymacji i datę podbicia  ::)

Na "gębę" to dobre są kremy, tak mawia u mnie dermatolog. Oświadczenie to wymów ustawowy. To co powiedzieli w funduszu niewiele będzie warte jak się okaże legitymacja jest trefna i fundusz nie zapłaci. W takiej sytuacji, jeśli nie jest to zabieg ratujący życie, lekarz powinien mieć prawo nie przyjęcia pacjenta, tylko nigdzie nie mogą znaleźć takiego zapisu. Może ktoś mi pomoże.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 05, 2013, 19:07:57 pm »
... "Hmm w sumie PPS i tak nadaje jakiś tam swój nr. Do tego nie ma miejsca na numer w oświadczeniu, numerujcie sobie jak chcecie." ...

Czy wie ktoś jakimi narzędziami można dostać się do bazy FB żeby sobie napisać raport który byłby wykazem złożonych oświadczeń? Ewentualnie czy ktoś ma już coś takiego?

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 05, 2013, 19:08:08 pm »
A niech ręka uschnie jak odmówi się pacjentowi przyjęcia :) Pacjent to święta krowa, której nie można od tak odesłać.

Czy wie ktoś jakimi narzędziami można dostać się do bazy FB żeby sobie napisać raport który byłby wykazem złożonych oświadczeń? Ewentualnie czy ktoś ma już coś takiego?

Jak dla mnie to powinni taki raport udostępnić. Ale kto to wie jak to będzie.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 05, 2013, 20:10:33 pm »
Wielkie dzięki zalazłem ...

rozliczenia
swiadczenia
dodawanie swiadczenia

... jest jednak spory problem:

1. U mnie lekarze wpisują wizyty w module WIZYTA. Tam nie ma możliwości dopisania informacji o oświadczeniu. Czy to znaczy że dla każdego ewusio czerwonego należy wyjść z modułu wizyt, przejść do modułu rozliczeń wejść w świadczenia, odszukać zarejestrowane świadczenie, i dopiero uzupełnić je o informacje o oświadczeniu? Jeśli tak to pytanie co tam trzeba wpisać?

2. Jeśli nie ma innego rozwiązania to dla "oświadczeniowców" wizyty znacznie się wydłużą, ale będzie jazda w poczekalni.

3. Chyba znalazłem metodę na zmotywowanie pacjentów do pozałatwiania zielonych statusów. Na drzwiach powiesić kartkę informującą o wydłużonym czasie wizyt z uwagi na konieczność rejestrowania oświadczeń.

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Oświadczenia a e-WUŚ
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 05, 2013, 20:17:32 pm »
Na kartce napisać, że pracuje się do konkretnej godziny a pacjenci, którzy się nie dostali niech linczują czerwonowiczów :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 230
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 11
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]