1. Czy kombatanci maja uprawnienia do korzystania ze świadczeń poza kolejnością w POZ?
2. Czy ma ktoś kompendium dokumentów uprawniających do korzystania ze świadczeń poza kolejnością inne niż podane poniżej:
http://www.nfz-gdansk.pl/uploads/files/Dokumenty_potwierdzajace_szczegolne_uprawnienia_do_korzystania_ze_swiadczen.pdfZgodnie z Art. 47c ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, inwalidom wojennym i wojskowym oraz kombatantom świadczenia medyczne przysługują poza kolejnością w zakresie świadczeń opieki zdrowotnej w
szpitalach i
świadczeń specjalistycznych w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej. O podstawowej opiece zdrowotnej nie ma ani słowa. Czy to oznacza, że ustawodawcza nie przewiduje kolejek w poz czy takie uprawnienia nie przysługują?
Czy może jest jeszcze inna inna podstawa prawna która dawała by uprawnienie również w POZ?
Art. 47c. 1. Osoby, o których mowa w art. 43 ust. 1, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach.
2. Korzystanie poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczeń specjalistycznych w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej oznacza, że świadczeniodawca udziela tych świadczeń poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących, o której mowa w art. 20 ust. 2.
3. Świadczeniodawca udziela świadczeń opieki zdrowotnej, o których mowa w ust. 1 i 2, w dniu zgłoszenia.
4. W przypadku gdy udzielenie świadczenia nie jest możliwe w dniu zgłoszenia, świadczeniodawca wyznacza inny termin poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących. Świadczenie z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej nie może być udzielone w terminie późniejszym niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.
5. W miejscach rejestracji pacjentów do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, w miejscach udzielania świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej oraz w aptekach, odpowiednio świadczeniodawca albo kierownik apteki uwidacznia pisemną informację o uprawnieniach określonych w ust. 1?4.