Po kontakcie z P1 na zapytanie jak wygląda szeroko opisana możliwość wystawienia recepty dla pacjenta bez aktywnego (nigdy się nie logował) IKP, to powiedziano, że jak będzie pacjent miał wykonany i opisany wywiad, to recepta przejdzie.
Pojawiła się sugestia podczas tej rozmowy taka trochę nie wprost, no ale, żeby skorzystać z "tradycyjnych" sposobów wystawiania recept. Wracamy do papieru?
W POZ nie.Nie, żeby to była jakaś 100% pewna wiadomość, ale tak do zastanowienia się. Pacjent, może i nigdy nie wchodził na IKP ale... czy nie jest tak, że jeśli pacjent miał wykonane szczepienia przeciw COVID to z automatu ma założone konto? On nawet może tego nie kojarzyć, "bo nigdy nie wchodziłem i nic na IKP nie sprawdzałem". Czy to właśnie nie z tymi pacjentami jest problem?
W AOS udało się dopiero jak lekarz odpytał P1 z zaznaczeniem zagrożenia życia za okres bodajże min kwartalny. Pacjent mówił, że nie ma i nie wchodził nigdy na IKP.
Jeśli pacjent:bo gdzieś w tle coś się podziało i konto bez wiedzy pacjenta się aktywowało. W takim razie MZ przekazuje błędny komunikat, czego efektem jest brak możliwości wystawienia recepty chyba, że pacjent zaloguje się do IKP.
nie używa aplikacji mojeIKP na telefon
nigdy nie zalogował się na swoje Internetowe Konto Pacjenta,
może otrzymać e-receptę na środki odurzające i psychotropowe po szczegółowym wywiadzie podczas wizyty na temat leków, które zażywa.
Panie Michale, oczywiście, że może tak być. W takim jednak razie kłóci się to z info z ezdrowie:Jasne, ja tu wcale nie mam zamiaru bronić MZ, CeZ i innych ważnych ;-) Zresztą, ja nie jestem użytkownikiem X (dawniej Twetter) więc znam tylko z relacji koleżanki: "W przestrzeni medialnej funkcjonuje stwierdzenie, że CeZ pomaga dostawcom oprogramowania medycznego poprawić błędy które uniemożliwiły lekarzom prawidłowe wystawianie recept" >:(CytujJeśli pacjent:bo gdzieś w tle coś się podziało i konto bez wiedzy pacjenta się aktywowało. W takim razie MZ przekazuje błędny komunikat, czego efektem jest brak możliwości wystawienia recepty chyba, że pacjent zaloguje się do IKP.
nie używa aplikacji mojeIKP na telefon
nigdy nie zalogował się na swoje Internetowe Konto Pacjenta,
może otrzymać e-receptę na środki odurzające i psychotropowe po szczegółowym wywiadzie podczas wizyty na temat leków, które zażywa.
REG.WER.11234 Weryfikacja czy realizacja recepty papierowej dotyczy leków zawierających substancje narkotyczne Reguła uniemożliwia zapis dokumentu realizacji recepty papierowej na preparaty zawierające środki odurzające lub substancje psychotropowe
Jednak jeśli od 1 marca można było pisać już eskierowania, a w okolicach dopiero lipca/sierpnia, kiedy już obowiązek jest, CeZ coś poprawia jak chodzi o miejscowości/ulice, żeby dla znakomitej większości pacjentów dało się wystawić skierowania, to coś jest nie tak.Z jedne strony masz rację, ale od marca można było robić w gabinet.gov (ktoś robił od początku?), a programy gabinetowe dostosowali na ostatni moment. Jak nie było używane, to skąd mieli wiedzieć, że coś jest źle?
Bo dostawcy od samego początku tłumaczyli, że opieranie się na kodach ulic to poroniony pomysł. A i jak miel sobie cokolwiek sprawdzić, że nie działa, skoro środowisko testowe zrobili tak, że jedyny akceptowalny adres to bodarze jedna ulica z jednym numerem domu w pewnym powiatowym mieście. Więc "wchodziło" bo jak miało nie wchodzić, skoro testerzy dostali wytyczne, jaki adres mogą wprowadzić?Jednak jeśli od 1 marca można było pisać już eskierowania, a w okolicach dopiero lipca/sierpnia, kiedy już obowiązek jest, CeZ coś poprawia jak chodzi o miejscowości/ulice, żeby dla znakomitej większości pacjentów dało się wystawić skierowania, to coś jest nie tak.Z jedne strony masz rację, ale od marca można było robić w gabinet.gov (ktoś robił od początku?), a programy gabinetowe dostosowali na ostatni moment. Jak nie było używane, to skąd mieli wiedzieć, że coś jest źle?
Trochę błędne koło...