collapse

Reklama


Autor Wątek: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych  (Przeczytany 6120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MM

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
  • świętokrzyski OW
Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« dnia: Stycznia 17, 2014, 23:13:24 pm »
Czy ktoś z szanownych forumowiczów byłby uprzejmy łopatologicznie wskazać kolejne opcje (kroki) w SZOI dla wprowadzenia nowych kodów refundowanych wyrobów medycznych, które zgodnie z komunikatem z 07.01.2014 należy utworzyć i przesłać do 20.01.2014 r.
Komunikat stwierdza że "Nowe zestawy produktów uwzględniające dotychczasowe kody asortymentu i nowe należy przygotować za pośrednictwem portalu SZOI poprzez opcję wnioski o zmianę zestawu produktów handlowych dla umowy na rok 2014. Po utworzeniu wniosku zawierającego finalny zestaw produktów handlowych należy go przekazać za pomocą przycisku ?Przekaż do OW NFZ?.
Chyba dopadła mnie pomroczność jasna, bo nigdzie nie widzę w SZOI odpowiedniej opcji w menu do wygenerowania wniosku o zmianę tych "produktów handlowych". Będę wdzięczny za pomoc krok po kroku, bo na "telefon do przyjaciela" w NFZ jest już za późno.

P.S.
Czy tylko ja przestałem od kilku miesięcy dostawać powiadomienia na email o nowych komunikatach, udostępnieniu raportów zwrotnych itp - wcześniej przychodziło to aż w zbyt wielu kopiach, a od paru miesięcy nie mam żadnych powiadomień przez email pomimo zaznaczonych odpowiednich opcji powiadomień w Administrator-Alerty w SZOI :/

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 17, 2014, 23:54:27 pm »
A dupa poszukaj se na Forum  wałkowane od kilki tygodni...albo ban co wolisz....
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1625
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 18, 2014, 00:03:49 am »
do mnie to minister osobiście z informacjami dzwoni :)

W celu sprawnego przygotowania wniosku proponujemy wykonanie następujących czynności:
Wczytanie do systemu SZOI nowej listy produktów handlowych utworzonej wg zasad określonych w:
Rozporządzeniu MZ z dnia 6 grudnia 2013 roku w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie (Dz.U, 17 grudnia 2013 r., poz. 1565).
Zarządzeniu Nr 90/2013/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 24 grudnia 2013 roku w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne
Skopiowanie w SZOI Zestawu produktów handlowych wg stanu na dzień 31 grudnia 2013 roku, odpowiednio dla danego zakresu świadczeń (podczas kopiowania należy nadać nową nazwę dla Zestawu oraz wpisać rok 2014 , w skopiowanym Zestawie zaznaczone już będą wszystkie produkty handlowe aktywne w grudniu 2013 roku ).
Dodanie do skopiowanego Zestawu ze ?starymi? kodami wszystkich produktów handlowych z wczytanej uprzednio (pkt 1) listy produktów handlowych; odpowiednio dla każdego zakresu świadczeń.
Tak przygotowany Zestaw należy zatwierdzić!
Wykonanie w SZOI wniosku o aneks do umowy w zakresie asortymentu ZPO (menu: umowy > lista umów > kolumna: Operacje > wnioski, odpowiednio dla każdej pozycji umowy.
Należy, zaznaczając wszystkie miejsca udzielania świadczeń dodać zatwierdzony Zestaw (pkt 4).
Aby utworzyć nowy zestaw produktów handlowych należy wykonać następujące czynności:
W każdym kodzie (dotyczy kodów ?nowych? i ?starych?) musi być 1 (jeden) produkt handlowy w cenie limitu określonego w rozporządzeniach MZ. Przepis ten nie dotyczy produktów na zamówienie.
Lista produktów handlowych musi być utworzona w programie Excel w ściśle określonym formacie (wzór formatu w załączeniu). Po jej utworzeniu należy zapisać ją w formacie CSV (rozdzielony przecinkami). Listę produktów handlowych zapisaną w tym formacie można zaimportować do SZOI.
Id produktu handlowego (id-prod-handl) oraz nazwa handlowa (nazwa-handlowa) muszą być różne od dotychczas znajdującej się w SZOI.
Świadczeniodawca, który wykazał w zestawie produktów handlowych wyroby na zamówienie, zobowiązany jest, zgodnie z obowiązującymi przepisami wykazać również pozycję na naprawy (kod z literą ?N? na końcu) w każdym kodzie.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 18, 2014, 00:08:38 am »
Oj będzie Ban ;)  :P
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1625
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 18, 2014, 00:20:26 am »
 :'( :-[
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 18, 2014, 00:28:06 am »
Dobra, a niektórym się nawet nie chce na stronę NFZ zajrzeć, a co tu mówić o przeszukaniu Forum  >:(
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline MM

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
  • świętokrzyski OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 18, 2014, 00:53:50 am »
Zamiast tych zgryźliwości dużo bardziej pomocny byłby po prostu link do stosownego wątku albo wskazanie chociaż słów kluczowych do wyszukiwania. Po wcześniejszym przejrzeniu wątków nie widzę nic na ten temat poza:
forumpps.pl/index.php?topic=7355.msg50704#msg50704
będącym zasadniczo przekopiowaniem komunikatu NFZ, którego część na samym początku zacytowałem. Rzecz w tym że za nic w świecie nie widzę opcji do przekopiowania tego zestawu w SZOI, stąd pierwotne pytanie.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 18, 2014, 09:08:04 am »
Przecież jest cały dział poświęcony ZPO, ale proszę http://forumpps.pl/index.php?topic=7342.0
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1625
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 18, 2014, 14:19:21 pm »
Cytuj
Zamiast tych zgryźliwości dużo bardziej pomocny byłby po prostu link do stosownego wątku albo wskazanie chociaż słów kluczowych do wyszukiwania.

zgryźliwości hmmm,
komunikatów na stronach OW NFZ nie było, jak bym czekał na mail lub cokolwiek z NFZ to tylko kary bym miał z kontraktów ;)
Od 6.12.2013 znamy rozporządzenie, a pracownicy NFZ od 15.01 zaczynają się szkolić jak je interpretować :( więc polecam na bieżąco zapoznawać się z podstawami prawnymi, a forum zawsze pomoże (w odpowiednim dziale) rozwiązać wątpliwości z nimi związane. Raz dziennie na forum i ma się wsio na bieżąco ;)
Polecam Tapatalk na telefony :)
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline MM

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
  • świętokrzyski OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 19, 2014, 11:23:56 am »
Co do zgryźliwości chodziło mi o żarty o pisaniu z miejsca o banowaniu itp. Wystarczyło wspomnieć że chodzi o ZPO i sprawa jasna - od razu znalazłem właściwy wątek http://forumpps.pl/index.php?topic=7342.15 i powyższy http://forumpps.pl/index.php?topic=7342.0
Po prostu szukałem w niewłaściwych działach ...bo ZPO mnie nie dotyczy (indywidualna praktyka stomatologiczna i wyłącznie protetyka stomatologiczna nie objęta nowym rozporządzeniem), nawet w PPSie nie mamy modułu ZPO. Cała sprawa zaczęła się od błędnej informacji uzyskanej bezpośrednio od przedstawiciela NFZ że mamy przesłać zmienione kody i dokumentację.
Nic dziwnego że od paru dni nie mogłem wyszukać i przekopiować starych kodów, skoro nie mając w ramach umowy ZPO ich po prostu nie było (chyba że ja już nic nie wiem i jest inaczej). Część weekendu poświęciłem na podwójne czy nawet trzykrotne przedzieranie się punkt po punkcie przez załączniki do rozporządzenia, rozporządzenia i komunikaty w tej sprawie  i tylko utwierdza mnie to w przekonaniu, że to jakieś przekłamanie na linii świadczeniodawca-NFZ, bo nowe kody nie dotyczą protetyki stomatologicznej.

A co do śledzenia na bieżąco forum - mam tu konto od około 2 lat, zaglądam w razie problemów i to był pierwszy post od rejestracji, bo wcześniej nie zdarzyło się abym nie mógł wyszukać rozwiązania bez zadawania pytania. No i indywidualna praktyka jednego lekarza samodzielnie się rozliczającego to nie cała przychodnia i szpital z osobą zajmującą się tylko papierkologią NFZ - jak tak dalej pójdzie lekarz widząc pacjenta będzie "warczał" że przeszkadza mu się w pasjonującym wypełnianiu kolejnych dokumentów i statystyk dla NFZ, bo dla pacjenta nie będzie już czasu - mniej więcej w tą stronę to wszystko IMHO zmierza :(
No i jeszcze to co wspominałem powyżej - nie każdy korzysta ze smartfonów i zamiast leczyć w pracy bawi się telefonem. O ile wcześniej przy zaznaczonych stosownych opcjach powiadomień otrzymywało się emailem informacje o każdym nowym komunikacie, raporcie zwrotnym itp. i to zdublowane lub nawet potrójnie, tak (przynajmniej w moim wypadku) od paru miesięcy miesięcy coś SZOI "poprawiono" w ten sposób, że nie są wysyłane żadne emaile z notyfikacjami.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2014, 11:26:41 am wysłana przez vfbzqwvy »

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1625
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 19, 2014, 13:34:31 pm »
Cytuj
Cała sprawa zaczęła się od błędnej informacji uzyskanej bezpośrednio od przedstawiciela NFZ że mamy przesłać zmienione kody i dokumentację.

też prowadzę STM i pierwsze pytanie jakie bym zadał pracownikowi NFZ to jakie kody ma na myśli ;)

Jakie księstwo reprezentujesz ?? (admin kiedyś prosił, żeby uzupełnić w profilu ;) )
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline MM

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
  • świętokrzyski OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 19, 2014, 15:16:33 pm »
Już zmieniłem w profilu.
Skoro też prowadzisz STM - dobrze wnioskuję, że wymóg aktualizacji kodów i przesłania dokumentów z komunikatu z 07.01.2014 nie dotyczy STM, bo już dopada mnie lekka paranoja :(

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1625
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 19, 2014, 15:49:59 pm »
http://www.nfz-kielce.pl/doc/3808

W tym komunikacie wyraźnie napisali
Cytuj
w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne, koniecznym jest aneksowanie obowiązujących umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne w zakresie asortymentu.

Komunikat dla STM:
http://www.nfz-kielce.pl/doc/3708
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2014, 15:55:50 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline MM

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
  • świętokrzyski OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 19, 2014, 17:15:34 pm »
Tak, mam na uwadze ten komunikat od ~1,5 tygodnia, ale z rozporządzenia wychodzi mi że nie dotyczy to STM.

Offline MM

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
  • świętokrzyski OW
Odp: Komunikat 86854 - nowe kody refundowanych wyrobów medycznych
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 20, 2014, 15:35:03 pm »
Tylko informacyjnie na przyszłość, gdyby ktoś dokopał się do tego wątku. Zgodnie z informacją bezpośrednio z NFZ wymóg przesłania oświadczeń i innej dokumentacji zgodnie z powyższym komunikatem nie dotyczy umów STM.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 188
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3088 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 713KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 25.

[Pokaż zapytania]