collapse

Reklama


Autor Wątek: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ  (Przeczytany 9695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« dnia: Grudnia 19, 2013, 16:48:38 pm »
Witajcie !

Pierwszy raz chcę przedłużyć umowę na zaopatrzenie medyczne (sklep medyczny)  Na stronie NFZ - warm-maz nie mam ogłoszenia o konkursie ofert na rok 2014 a w myśl instrukcji takowe powinienem zaczytać do NFZ-KO - czy czekać na takie ogłoszenie, czy robi się to inaczej w przypadku ZPO ? Prosze nie linczujcie mnie - po prostu dostaję sr...ki, bo koniec roku sie zbliża a my w lesie.

Piotrek

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 19, 2013, 18:42:57 pm »
Obecnie z tego co się orientuję to przedłuża się podpisując aneks przesłany listownie przez fundusz. Później pewnie będą wymagali złożenia dokumentacji ale o tym dowiesz się jak już to ogłoszą.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 19, 2013, 19:10:05 pm »
Powinieneś dostać aneks wraz z oświadczeniem, że zgadzasz się na przedłużenie umowy do 31.12.2014, a w najbliższym czasie ma być zorganizowana aktualizacja, jak to będzie wyglądało tego chyba nawet NFZ jeszcze nie wie ;) Wszystkie województwa mają podobnie więc pozostaje czekać.
"Wiadomo" tylko, że trzeba szykować zestawy w oparciu o nowe rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia, co by nie zostać z ręką .....
http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q491&ms=383&ml=pl&mi=383&mx=0&mt=&my=767&ma=033031

Wchodzą jeszcze w MZ jakieś kosmetyczne zmiany, więc widać że coraz bliżej konkretów
http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q491&ms=383&ml=pl&mi=383&mx=0&mt=&my=767&ma=033067
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2013, 19:20:47 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 20, 2013, 10:36:10 am »
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :) pociecha taka, że jest czas, smutek taki, że jest jak zwykle :)

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 01, 2014, 22:30:51 pm »
Witajcie ! horroru ciąg dalszy - przyszedł mail z nfz Czy moglibyście łopatologicznie powiedzieć co teraz ?  :)

" Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym zostały opublikowane nowe słowniki ZPO na 2014r.

W związku z powyższym prosimy o przygotowanie nowego zestawu produktów (asortymentu) i jego przesłanie poprzez SZOI do OW NFZ. Nowe słowniki będą widoczne przy procesie tworzenia nowego zestawu produktów.

Na tej podstawie Oddział dokona aneksowania asortymentu na rok 2014.

Prosimy o jak najszybsze przesyłanie wniosków o zmianę asortymentu (przez SZOI)."






Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 02, 2014, 07:56:50 am »
1. dodajesz produkty wg nowego słownika
2. kopiujesz zestawy aktualne do 31.12.2013
3. dodajesz do skopiowanych zestawów nowe produkty i zatwierdzasz.
4. tworzysz wniosek o zmiany asortymentu zpo
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 02, 2014, 09:15:19 am »
Beznadziejnie głupie pytanie mam :)

To wszystko robię w NFZ-KO ?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 02, 2014, 10:21:11 am »
Nie. Lepiej opisane jest jak to zrobić o tutaj: http://www.nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/10062/

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 02, 2014, 10:39:23 am »
Super, ale zastanawia mnie punkt 3. Id produktu handlowego (id-prod-handl) oraz nazwa handlowa (nazwa-handlowa) muszą być różne od dotychczas znajdującej się w SZOI.

To znaczy, że muszę zmienić wszystkie dotychczasowe nazwy ?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 02, 2014, 10:46:56 am »
Ja to bym na końcu nazwy dodał ".", "2", "2014" czy cokolwiek innego.

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 03, 2014, 00:51:19 am »
Im dłużej to wszystko czytam tym mniej rozumiem - 1. Wczytanie do systemu SZOI nowej listy produktów handlowych utworzonej wg zasad określonych w:
 Rozporządzeniu MZ z dnia 6 grudnia 2013 roku w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie (treść rozporządzenia).
Zarządzeniu Nr 90/2013/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 24 grudnia 2013 roku w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne (treść zarządzenia).

Skąd mam wziąść taką listę ? żeby ją potem dodać do "skopiowanego zestawu" ?
Zgodnie z opisem z w-m nfz tworzę na SZOI nowy zestaw na rok 2014 (na mój rozum taki zestaw jest na podstawie nowych słowników) W pozycji produkty zaznaczam w kratce w zestawie te produkty, któe mają się znaleźć w moim nowym zestawie ? I jeśli mam już taki zestaw to co dalej ? jak skopiować do niego produkty z 2013? jak zmienić te nazwy ?
Przepraszam za zapewne trywialne pytania, ale robię to pierwszy raz i jeśli mi tego nie wytłumaczycie, to polegnę :)
W przyszłym roku pytań będę miał już mniej :)



Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 03, 2014, 10:52:20 am »
Na podstawie listy produktów z 2013 roku musisz zrobić sobie listę produktów na 2014 rok (dopasować kody i limity do produktów). Niestety samo nic się nie zrobi i nie wystarczy utworzyć nowe zestawy a reszta magicznie sama się uzupełni. Musisz zrobić to tak jak napisał cilazapril.

Offline PiotrG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 03, 2014, 11:14:48 am »
Czyżby zaczynało mi się przejaśniać ?

Cytuj
1. Wczytanie do systemu SZOI nowej listy produktów handlowych utworzonej wg zasad określonych w:
 Rozporządzeniu MZ z dnia 6 grudnia 2013 roku w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie (treść rozporządzenia).
Zarządzeniu Nr 90/2013/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 24 grudnia 2013 roku w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne (treść zarządzenia).
Na SZOI w "liście produktów handlowych" robię eksport do csv. Taki plik zaczytuję do Excela, przerabiam nazwy dodając to co pisał Paweł  - 2014, kropkę lub coś innego, poprawiam kody na te literowe, poprawiam ceny według rozporządzenia. Zapisuję taki plik jako csv i zaczytuję na SZOI ? Dobrze myślę teraz ?

Cytuj
2. Skopiowanie w SZOI Zestawu produktów handlowych wg stanu na dzień 31 grudnia 2013 roku, odpowiednio dla danego zakresu świadczeń (podczas kopiowania należy nadać nową nazwę dla Zestawu oraz wpisać rok 2014 , w skopiowanym Zestawie zaznaczone już będą wszystkie produkty handlowe aktywne w grudniu 2013 roku ).

To chyba proste - w zestawach - kopiuj, zmienić nazwę i rok

 
Cytuj
3. Dodanie do skopiowanego Zestawu ze ?starymi? kodami wszystkich produktów handlowych z wczytanej uprzednio (pkt 1) listy produktów handlowych; odpowiednio dla każdego zakresu świadczeń.

Edytować taki zestaw i dla nowych produktów dodanych w pkt.1 (rozumiem, że pojawią się w tym zestawie) zaznaczyć należy do zestawu
(mam dwa zestawy - zaopatrzenie i pomocnicze)

 
Cytuj
4. Tak przygotowany Zestaw należy zatwierdzić.


Przy okazji dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2014, 11:31:43 am wysłana przez PiotrG »

Offline olusza

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Pomógł? 4
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 09, 2014, 10:29:05 am »
Witam,mam ten sam problem.musze zrobic nowy zestaw produktow handlowych dla optyki.i teraz nie wiem od czego zaczac.mam kilka pytan:Wczytanie do systemu SZOI nowej listy produktów handlowych utworzonej wg zasad określonych w rozporzadzeniach-czyli co jest jakis słownik,jakis magiczny zestaw ktorego nie moge znalezc?czy mam sama wklepac te nowe produkty,no dobrze ale jakie maja kody?mi ukazal sie w szoi w zestawach produktow :kopia nfz 2013- taki zestaw wprowadzony chyba przez system i zatwierdzony.co teraz mam z nim zrobic.czytam krok po kroku instrukcję i niby proste ale zacząć nie umiem.ktoś to robił i może mi pomóc?poza tym w rozporządzeniu odnosnie optyki pojawily sie nowe zakresy i limity dla soczewek do dali i bliży z cylindrami,rozumiem ze reszta pozostaje bez zmian:sferyczne,barwione i dwuogniskowe.a pryzmy?tam jest dziko napisane :
sfera do ? 6,00 dptr
i cylinder od ? 2,25
dptr,
w tym soczewka z mocą
pryzmatyczną.
czyli mam rozumiec ze kazda pryzma czy tylko przy cylindarch ma taki limit? im wiecej to czytam tym ciemniej sie robi:/pomocy

Offline olusza

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Pomógł? 4
Odp: Pierwsze w życiu przedłużenie umowy ZPO - warmińsko-maz NFZ
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 09, 2014, 15:30:03 pm »
czy jest ktos kto aneksowal juz optyke okularowa i ma juz za soba tworzenie nowego zestawu produktów?troche mi sie juz rozjasnia ale potzrebuje wiedziec czy:te 16 kodow ktore sa w rozporzadzeniu a dotycza optyki okularowej to tylko one sa obowiazujace a stare mozna sobie usunac?bo jesli tak to nie ma co kopiowac starego zestawu tylko utworzyc nowy tak?poza tym czy wie ktos moze czy sfera 0d 0 do 6dptr jest refundowana?...bo mozna przypasowac ten zakres do "sfera od 0 do 6 cyl do 2"ale po rozmowie z paniami z NFZ sama nie wiem bo dostalam 2 sprzeczne odpowiedzi:/prosze o pomoc

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 161
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]