collapse

Reklama


Autor Wątek: pobyt dzienny  (Przeczytany 10073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
pobyt dzienny
« dnia: Grudnia 27, 2011, 14:31:18 pm »
Witam,
Mam pytanie odnośnie rozliczania pobytu dziennego w KS-PPS . Jeżeli od nowego roku dochodzi do poradni dodatkowo pobyt dzienny , to zabiegi można rozliczać w module rehabilitacja razem z zabiegami z poradni ambulatoryjnej czy trzeba zakupić kolejną licencję??

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 03, 2012, 16:56:47 pm »
Czy ktoś może wie jak rozliczyć osobodzień w KS-PPS?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 03, 2012, 17:28:22 pm »
komórka 2300 ?

pozdrawiam

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 07, 2012, 18:55:27 pm »
Rozumiem że w pobycie dziennym nie rozróżnia się wizyt lekarskich i rodzajów zabiegów wszystko rozlicza się jako całość?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 08, 2012, 17:40:16 pm »
Jeżeli od nowego roku dochodzi do poradni dodatkowo pobyt dzienny

Nie zrozumiałem tego. W poradni pobyt dzienny?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 08, 2012, 18:03:32 pm »
Polecam:
załącznik nr 1n do zarządzenia Nr  53/2010/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 2 września 2010 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w  rodzaju  rehabilitacja lecznicza i informacja dotycząca zasad sprawozdawania świadczeń rozliczanych w roku 2011 -> http://www.nfz.gov.pl/new/art/4374/2011_02_07_sprawozdawanie_informacja.pdf
Pozdrawiam
Bartosz

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 12, 2012, 13:45:48 pm »
Odnośnie odpowiedzi:"Nie zrozumiałem tego. W poradni pobyt dzienny?"

To odpowiadam tak w poradni wykonujey pobyt dzienny, mamy do tego warunki

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 12, 2012, 14:42:09 pm »
To odpowiadam tak w poradni wykonujey pobyt dzienny, mamy do tego warunki

gratuluje ...

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 14, 2012, 19:39:51 pm »
No niestety ten pobyt dzienny mi nie leży, gdyż ja to muszę rozliczać,
Bartoszu Dziękuję za te informację , mam natomiast pytanie odnośnie rozliczania tego w praktyce w PPSie. Nie wiem czy powinnam to rozliczać przez moduł rozliczenia. Wg informacji dotyczącej zasad sprawozdawania świadczeń :
2. ŚWIADCZENIA W OPIECE DZIENNEJ/ AMBULATORYJNEJ
2.1 Świadczenia rozliczane wg osobodni w opiece dziennej w umowach
Dotyczy świadczeń z umów:
PSY (oddziały/ośrodki dzienne);
REH (ośrodki/oddziały dzienne);

Rozliczeniu podlegają wyłącznie osobodni faktycznie zrealizowane. Świadczenia są
sprawozdawane z dokładnymi datami realizacji produktu. Osobodni, w których pacjent
nie miał realizowanych świadczeń nie powinny być sprawozdawane

? krotność każdego cząstkowego produktu rozliczeniowego (liczba dni finansowanych) to
różnica pomiędzy datą końca i datą początku realizacji produktu cząstkowego plus 1.
Przykład właściwego przedstawienia do rozliczenia w/w świadczeń:
 
Całe leczenie                  Kontakt               Produkt do rozliczenia          Krotność produktu/liczba osobodni
                                                                                                               wykazanych do rozliczenia
data od  data do   data od  data do         data od data do                 data od  data do


01.03- 12.03                  01.03- 12.03           01.03. - 05.03.                             5 
                                                                     08.03. - 10.03                              3
                                                                      12.03 - 12.03                              1

Nie rozumiem w jaki sposób wyszczególniać te produkty do rozliczenia i krotność dla każdego z nich. Jeśli wybieram m-ce udzielania św. komórka 2300 to w produkcie jest tylko opcja Osobodzień w Rehabilitacji Ogólnoustrojowej  w Ośr./Oddz. Dziennym  .  Powinnam uzupełnić w polach leczenie data od do np. od 1.01.2012 do 31.01.2011 liczba dni leczenia:21.
 W karcie produktu kontraktowego znajdują się  pola: ilość wykonywanych produktów i ilość rzeczywista i czy tam powinnam wpisać ilość dni podczas których pacjent korzystał z rehabilitacji??
Bardzo Proszę o jakąś wskazówkę.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2012, 19:43:24 pm wysłana przez rehmonia »

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 16, 2012, 11:20:07 am »
Witaj rehmonia,

Jeśli chodzi o rehabilitację i w dodatku o rehabilitację ogólnoustrojową w ośrodku/oddziale dziennym to jest ona rozliczana osobodniem to zapewne wiesz.
Ja rozliczam ten zakres przy pomocy programu KS-SOMED i wprowadzam każdy dzień z osobna a nie przedziałami.

Jak miałabyś jeszcze jakieś pytania odnośnie w/w zakresu to napisz może uda mi się jakoś pomóc.

Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 16, 2012, 11:49:48 am »
Witaj rehmonia,

Jeśli chodzi o rehabilitację i w dodatku o rehabilitację ogólnoustrojową w ośrodku/oddziale dziennym to jest ona rozliczana osobodniem to zapewne wiesz.
Ja rozliczam ten zakres przy pomocy programu KS-SOMED i wprowadzam każdy dzień z osobna a nie przedziałami.

Jak miałabyś jeszcze jakieś pytania odnośnie w/w zakresu to napisz może uda mi się jakoś pomóc.

Pozdrawiam

pkt 2.1
http://www.nfz.gov.pl/new/art/4344/2010_12_30_komunikat_sprawozd_2011.pdf
osobodni nie trzeba rozbijać na poszczególne dni, wypadają tylko dni bez zabiegów

pozdrawiam

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 16, 2012, 13:16:21 pm »
to w takim razie można rozliczać pobyt dzienny przez moduł rehabilitacja??

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 16, 2012, 14:11:15 pm »
Witaj PiotrSz,

Pozwól, że zapytam, czy rozliczanie osobodni wprowadzając każdy dzień w jakim był pacjent jest błędem?
Należy to wprowadzać przedziałami podanymi w zarządzeniu 2010_12_30_komunikat_sprawozd_2011?
A co jeśli na przykład pacjent chodził na zajęcia w terminie od 16.01.2012 do 20.01.2012 i uczęszczał w takich dniach jak poniedziałek, środa, piątek? jak to wykazać w takim przedziale?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 16, 2012, 14:54:27 pm »
W module Rehabilitacja i tak wprowadzasz każdy dzień osobno, widać Kamsoft upiera się przy własnej interpretacji. Prawie od początku roku tak puszczam i wszystko przechodzi.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: pobyt dzienny
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 16, 2012, 16:20:54 pm »
Witaj PiotrSz,

Pozwól, że zapytam, czy rozliczanie osobodni wprowadzając każdy dzień w jakim był pacjent jest błędem?
Należy to wprowadzać przedziałami podanymi w zarządzeniu 2010_12_30_komunikat_sprawozd_2011?
A co jeśli na przykład pacjent chodził na zajęcia w terminie od 16.01.2012 do 20.01.2012 i uczęszczał w takich dniach jak poniedziałek, środa, piątek? jak to wykazać w takim przedziale?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

ja się wolę trzymać tego co NFZ wymaga teraz może to przechodzić weryfikację ale kiedyś im się może odwidzieć .. niejedne cuda już u nich widziałem ;-)
a jeżeli pacjent było poniedziałek, środa, piątek to wpisujemy zgodnie z prawdą każdy dzień osobno z krotnością 1

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 198
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3087 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]